Piątek, 25 czerwiec 2021, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.316 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
20°
Wiatr: 13.14 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 87 %
12.10.2017, 12:56 | czytano: 3959

Wójt: w szkołach nie ma miejsca na politykę

Radny gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk, zagorzały przeciwnik wójta Stanisława Jurkowskiego, nie dostał zgody na organizację w szkołach spotkań z uczniami na temat II wojny światowej.

Radny Królczyk jest prezesem Fundacji „Wolna Republika Ochotnica”, która realizuje projekt historyczny w ramach działań „Inicjatywy Obywatelskie”. Jego celem jest podtrzymanie pamięci o mieszkańcach gminy, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Początkowo radny Królczyk zwrócił się do dyrektorów podstawówek i gimnazjów o umożliwienie mu zorganizowania zajęć z uczniami, na których mogliby oni zapoznać się z programem. To właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy jest on bowiem realizowany. - Otrzymałem odpowiedź, że projekt może być realizowany tam gdzie wskazał pan wójt, czyli w wiejskich ośrodkach kultury – twierdzi radny Królczyk.

Wójt Stanisław Jurkowski mówi, że szkoła to nie miejsce na organizację takich spotkań. - Na tego typu działalność jest miejsce w wiejskich ośrodkach kultury, a nie w szkołach – uważa włodarz gminy. – Nie zamierzam tymi zajęciami zaburzać pracy szkół. To ja jestem organem prowadzącym dla tych placówek i decyduję, jakie zajęcia pozalekcyjne dla uczniów mogą się tutaj odbywać. Według mnie radny na siłę zamierza wejść do szkół z działalnością polityczną.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
tolek13:52, 16 października 2017
cieszmy się, że już niedługo wybory i zmienimy tego zdziercę który podniósł opłaty maksymalnie za co tylko się dało. Władza która podnosi podatki i inne opłaty w niektórych przypadkach nawet o 150 procent nie ma prawa sprawować rządów. Pazerność na pieniądze nie zna granic. W gminie zero inwestycji, wystarczy pojechać do sąsiednich gmin budują drogi, mosty, jadąc np. przez Słopnice, Dobrą Tymbark tam cztery mosty budują nie mówiąc o chodnikach, drogach.
Historyk02:14, 14 października 2017
Nie jestem z waszej wsi ale żeby nie chcieć aby wasze dzieci poznały spartańską historię waszej wsi to już śmierdzi mi głupotą czyli lewactwem .
historyk22:22, 13 października 2017
Pani księgowa i inni piszący tutaj. Z tego co zrozumiałem z artykułu Królczykowi nie chodzi o wynajem sali tylko o kontakt z uczniami, więc halo!!!!! Jak ktoś nie daje dostępu do uczniów to dlaczego???
Miła14:51, 13 października 2017
Tadek nie tędy droga???
????????????????????????????????????????
PATRIOTA11:31, 13 października 2017
TO JA zatrudniam nauczycieli TO JA steruję dyrektorami spróbujcie tylko mieć własne odmienne zdanie to was zniszcze TO JA WASZ DYKTATOREK wraz z skneblowanymi lizusami WIDAĆ STRACH ZAJRZAŁ W OCZY . BRAWO PANIE KRÓLCZYK
księgowa09:06, 13 października 2017
Jeżeli to jest projekt to Pan Królczyk jako koordynator projektu nie robi tego za darmo. Zajęcia z projektów są opłacane i na wynajem sali też Pan ma zaplanowane środki.
W szkole są LEKCJE historii Panie Wyklęty a nie wykłady Pana Królczyka.
Panie Wójcie ma Pan rację.
ochotniczanin23:34, 12 października 2017
To ja jestem organem prowadzącym dla tych placówek i decyduję, jakie zajęcia pozalekcyjne dla uczniów mogą się tutaj odbywać.- Panie WÓJCIE i pan był dyrektorem szkoły. Za takie zdanie pwinien pan się wstydzić. Nauczycielom nic nie wolno bo JA wót nie pozwolę. Zresztą posłuchajcie przemówien wójta "moja gmina" JA tu rządzę" itp.
tokisa20:32, 12 października 2017
Hm.... Pan Królczyk popełnił błąd, nie poprosił "Pana Wójta" o zgodę na spotkania. "Pan Wójt" nie lubi krytyków , jak każdy celebryta, a Pan Tadeusz Królczyk nie zgina karku przed przejściowym lokatorem biura w Urzędzie Gminy. Reszta radnych bije czołem i na wszelki wpadek nosi przy sobie wazelinę.
alik20:00, 12 października 2017
Do czego to doszło, radny zabiega o spotkanie z dziećmi. Zawsze było tak, że to Szkoła zapraszała osoby na pogawędkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leśny18:20, 12 października 2017
Coś mi się wydaje,że w następnych wyborach mieszkańcy "podziękują" obydwu...,nie można czegoś zbudować ciągnąc w dwie strony,bez kompromisu mimo różnych poglądów... kabaret w złym wydaniu... osobno może są i pożyteczni... może lepiej,by byli osobno...
Miła17:36, 12 października 2017
Brawo Panie Wójcie tak trzymać
ciocia marysia17:13, 12 października 2017
JURKOWSKI gnoi mieszkancow na kazdm krokun , podniosl oplaty za smieci o 100%, oplaty za scieki o 100%, wprowadzil w gminie miesca osuwiskowe(zamiast blokowac takie inicjatywy) i teraz kazdy inwestor chcacy wybudowac dom musi zrobic badanie geologiczne 12tys!!!! (podobno badania wkonuje pewien pacjent z gmin y) z wlasnej inicjatywy nie zrobil nic pozytecznego ,konczy projekty Konopki A patrzac w stecz na jego cztery niudane kampanie wyyborcze na wojta (przegrane zawsze z kretesem z KOnopka ,az dopiero byly poszedl na emeryture ) to mial program rozwoju turystyki na miare co najmniej Bialki ,TERAZ widac jaki z niego klamczuch
@17:08, 12 października 2017
Dlaczego Królczak nie wynajmie sobie sali? Przecież mu nikt nie broni.
Pipi16:12, 12 października 2017
A jakby w każdej wsi i mieście uczyli historii o danym regionie to by było. ..HA! !oceny też za to będą wystawiac???hmm..popieram niech radny wynajmie sale i zaprosi młodzież na lekcje historii o wsi...
@ Oj Panie Wójcie15:56, 12 października 2017
Ale się ubawiłem. W Polskiej szkole jest za mało historii?? I zaradzić temu na Królczak i jemu podobni? A przysposobienia do życia w rodzinie w ogóle nie ma i zabobon z ciemnogrodem zagnieździł się w szkole na dobre. Tym oczywiście sobie głowy nie zawracasz. Lepiej grzebać w historii niż zająć się problemami życia codziennego. Bardzo dobrze ze Wójt go pogonił. BRAWA DLA WÓJTA.
Oj Panie Wójcie...?14:07, 12 października 2017
Jaka działalność polityczna....???? Czy przekaz historyczny jest działalnościom polityczną-śmiem twierdzić,że nie.Jesteśmy zobowiązani
przekazywać młodzieży prawdę historyczną ,która kształtuje postawę
Polaka.Wszyscy wiemy,że w polskiej szkole jest za mało godzin na historię,
jeżeli Królczyk chce poszerzyć czas godzinowy na historię w ramach projektu
to chwała mu za to.Co wspólnego z polityką mają dzieci w wieku 10-15 lat ?
lach13:58, 12 października 2017
Wójcie! I Ty byłeś dyrektorem szkoły ? Współczuję uczniom.
Boisz się wszelkiej inicjatywy obywatelskiej. Współczuję mieszkańcom gminy. Minęły 2 lata, a Ty zrobiłeś tylko to co zaplanował i zabezpieczył finansowo Wójt Konopka. daj spokój. Przestań się błaźnić.
WH13:41, 12 października 2017
Wójt ma 100% racji. Jak Królczyk czuje że ma misje do spełnienia to niech sobie wynajmie sale /zapłaci za nią/ i zaprosi dzieciaki. Zechcą to przyjdą. A nie szuka dla siebie miejsca w państwowej szkole.
Wyklęty13:39, 12 października 2017
Skandal jak można zakazać historii w szkole. Lewactwo jest wszędzie ale wybory już wkrótce.
....13:24, 12 października 2017
Gdzie powinno się uczyć historii, jak nie w szkole?
leming doskonały13:15, 12 października 2017
Brawo dla Pana Wójta - popieram i podpisuję się pod tą decyzją dwiema ręcami.
Obserwator13:02, 12 października 2017
Chore to wszystko i tyle w temacie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij