Niedziela, 15 lipiec 2018, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 79%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pogodnie
18°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 82%
deszcz
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.10.2017, 13:41 | czytano: 2745

Marek Kamiński ruszył w drogę dookoła Tatr

Polski polarnik, zdobywca biegunów i podróżnik Marek Kamiński wyruszył dziś z Zakopanego w drogę dookoła Tatr.

Rano w Kuźnicach spotkał się w towarzystwie dyrektora Szymona Ziobrowskiego z dziennikarzami i opowiedział o całym przedsięwzięciu. W osiem dni zamierza pokonać pieszo dwieście kilometrów. No Trace Tatra to przedsięwzięcie propagujące ideę minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne, świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Celem wędrówki jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr, lecz także problemy, z którymi zmagają się Tatrzańskie Parki Narodowe po obu stronach granicy.

– Ambicją wszystkich ludzi jest pozostawić po sobie ślad na Ziemi i najczęściej tym śladem są śmieci. Ja chcę przejść wokół Tatr, pozostawiając po sobie jedynie ślad w świadomości ludzi - mówi Marek Kamiński.

Podczas wyprawy Kamiński odwiedzi miejsca, w których widać negatywny wpływ człowieka, i porozmawia z ludźmi na rozmaite sposoby związanymi z Tatrami – badaczami przyrody, ratownikami, historykami, folklorystami, artystami, właścicielami schronisk, rdzennymi mieszkańcami czy wreszcie przypadkowymi turystami. Każdy z nich ma własne spojrzenie na Tatry, dostrzega inne problemy, reprezentuje inne interesy. Trasa powiedzie z Zakopanego przez Orawice, Zuberec, Kwaczany, Liptowski Mikułasz, Podbańską, Smokowce, Tatrzańską Łomnicę, Zdziar, Łysą Polanę, Morskie Oko i z powrotem do Zakopanego.

Wszystkie działania będą prowadzone z pełnym szacunkiem dla przyrody – bez pozostawiania w niej śladów ludzkiej obecności. No Trace Tatra ma być inspiracją do myślenia i do dyskusji na tematy związane z ochroną środowiska i odpowiedzialnym podróżowaniem. Przedsięwzięciu towarzyszy również myśl Leave Trail – Markowi Kamińskiemu zależy, by poprzez własne działania pozostawić ślad w umysłach ludzi. Ważnym aspektem jest pokazanie, że przez podróże można pozytywnie wpływać na otoczenie, szanując środowisko i dając coś od siebie.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe TPN
najnowsze informacje
komentarze
bozedajboze13:51, 14 października 2017
Nie ,,wyczyn,, jak poprzednio( bieguny, był i jest sponsor) tylko kasa.Dziwny zawód(jaki?),zarabianie? sponsorzy? A bez nich,po cichu też można PANIE Marku Świat zwiedzać ?
ABC11:36, 13 października 2017
Rozumiem, że po drodze, aby nie zostawiać śladów będzie zwijał asfalt
teraz będzie sławny20:59, 12 października 2017
Ledwie wystartował a już spotkał yeti.
obserwator20:34, 12 października 2017
Za ten wyczyn dostanie złoty czekan
taeromaniak14:44, 12 października 2017
Cóż to za pomysł?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij