Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 87
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clear
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
18°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 73
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.11.2017, 10:40 | czytano: 2827

Przepełnione kontenery na śmieci. Poprawa dopiero po nowym roku

Fot. Czytelnik

NOWY TARG. W odpowiedzi na apel burmistrz Grzegorza Watychy, mieszkańcy bloków zapewniają, że chętnie segregują śmieci, ale to miasto nie nadąża z ich odbiorem. Jak ustaliliśmy, problem przepełnionych mini-punktów selektywnej zbiórki odpadów uda się rozwiązać dopiero po nowym roku.

Burmistrz zaapelował kilka dni temu do mieszkańców za naszym pośrednictwem, by segregowali śmieci wykorzystując do tego punkty selektywnej segregacji odpadów rozmieszczone na terenie miasta. - Dzięki oddawaniu śmieci do kontenerów, a nie do worków, mamy mniejsze koszty odbioru odpadów - mówił i wyjaśniał, że dzięki temu nie będzie podwyżek opłat dla mieszkańców.

Mieszkańcy odpowiadają jednak burmistrzowi, że to właśnie robią, ale to miasto ma problem z odbiorem posegregowanych odpadów. Dostaliśmy, kolejny raz już, zdjęcia przepełnionych kontenerów na osiedlach mieszkaniowych. - Tak wygląda segregacja - skomentował jeden z mieszkańców.

Magistrat zna problem. Na terenie miasta jest kilkanaście takich mini-punktów. Ich opróżnianiem zajmuje się Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. - Cieszymy się, że mieszkańcy segregują śmieci, jest jednak ogólny problem z logistyką - przyznaje Dariusz Jabcoń, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Targu. - Zakład nie poradzi sobie z odbiorem coraz większej ilości śmieci bez drugiego pojazdu do odbioru odpadów. W budżecie zostały już zaplanowane pieniądze na jego zakup, ale stanie się to w nowym roku. Planowana jest również rozbudowa systemu o kolejne mini punkty. To powinno rozwiązać problem - dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ff14:20, 10 listopada 2017
Przydałyby się jeszcze kontenery na aluminium.
no no00:05, 9 listopada 2017
Ho ho ho - @rs - karierę zrobisz. W obwoźnym cyrku. Będą cie pokazywać obok kobiety z brodą. Na plakacie napis - "tylko u nas człowiek z 26 palcami u jednej ręki"... ludzie będą walić oknami, żeby takiego mutanta zobaczyć...
rs22:00, 8 listopada 2017
a tych punktów jest tak wiele, że na palcach u ręki jednej można policzyć.
a po co Burmistrz się smieciami będzie zajmował. on jest do lepszych rzeczy stworzony
ja17:41, 8 listopada 2017
Dawno już pisałem i uważam że śmietniki na wielu osiedlach są za małe na ilość mieszkańców , wiele z nich to obskurne średniowieczne blaszaki.Ale jak widać włodarzom miasta na tym nie zależy bo to co obserwuję porządek jest im obojętny .
SEGREGATOR17:32, 8 listopada 2017
@PasterzPPP nie są dzielone na 100% bo jechałem tuż za nim i dobrze było widać że nie ma tam żadnych przegród

a tobie" do segregator" o co chodzi?
do segregator12:53, 8 listopada 2017
widząc Twoją wypowiedz uważam że sam jesteś nieudolny.
PasterzPPP12:20, 8 listopada 2017
@SEGREGATOR
Te pojazdy są dzielone w środku i śmieci się nie mieszają
kuba11:57, 8 listopada 2017
ten zakład (ZGZiR) nie ma problemu z logistyką ,
tylko sam ze sobą i naczelnikiem.
Segrgujący11:29, 8 listopada 2017
Kilkanaście punktów odbioru i 1 pojazd nie usunie w 3 dni plastiku?Pojemniki pełne od tygodnia.Chyba ktoś ma problem z zarządzaniem,liczeniem i myśleniem.Pewnie ktoś z Magistratu.
SEGREGATOR11:09, 8 listopada 2017
To jest kpina co ci urzędnicy wyprawiają! Sami nieudolni ludzie w tym Nowym Targu. ZERO KONSTRUKTYWNEJ PRACY TO I ZERO ROZWOJU I TAK OD LAT.

Segreguję śmieci od początku jednakże ostatnio w bardzo wąskiej uliczce poza ścisłym centrum miasta byłem zmuszony jechać za śmieciarką i jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem jak pracownicy ładują kosze z rożnymi napisami na pakę samochodu ciężarowego na jedną kopę.

I nasuwają mi się 3 pytania:
1. Jaki to ma sens ta segregacja jak i tak to ląduje na jednej hałdzie i to już na etapie odbioru od mieszkańców?
2. Czy to jest zgodne z przepisami aby śmieci wozić na pace samochodu ciężarowego a nie przystosowanej do tego celu śmieciarki?
3. Czy kierowca samochodu ciężarowego nie powinien dostać mandatu że porusza się samochodem z otwartymi skrzydłami drzwi i to z osobą na pace w żaden sposób niezabezpieczoną?

Pozdrawiam.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij