Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Szczawnica i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
09.11.2017, 17:16 | czytano: 4082

Radni złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego

Fot. Józef Słowik

Sześciu radnych Rady Miasta w Zakopanem chce odwołania przewodniczącego rady Grzegorza Jóźkiewicza. 15 listopada w tej sprawie odbędzie się specjalna sesja.

Wniosek o odwołanie radnego Jóźkiewicza z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Miasta Zakopane wpłynął już do biura Rady Miasta. Jemu samemu pozostało tylko zwołanie obrad. Pod wnioskiem podpisali się radni: Józef Figiel, Andrzej Jasiński, Paweł Strączek, Wojciech Tatar, Maciej Wojak i Jacek Kalata. Ten ostatni potwierdza, to o czym mówił podczas ostatnich sesji rady: - Jóźkiewicz swoim działaniem rozpętał wiatr, a teraz musi zbierać burzę.

- Wole mieć opozycjanta w koalicji niż koalicjanta w opozycji - twierdzi Jacek Kalata. - Ta sytuacja konfliktowa narastała już od jakiegoś czasu. Teraz już wiadome jest, że przewodniczący chce wystartować w wyborach samorządowych. Jednak już teraz należy go zapewnić, że nie ma żadnych szans z obecnym burmistrzem.

Uzsadanienie o odwołanie przewodniczącego:

„Sposób w jaki Grzegorz Jóźkiewicz pełni funkcję przewodniczącego nie sprzyja konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, doprowadził do podziałów. Już od dłuższego czasu utrudnia, a często wręcz uniemożliwia merytoryczną pracę Rady Miasta Zakopane. Także mieszkańcy kierowali do nas skargi, że podczas Sesji Pan Przewodniczący często odbiega od porządku obrad, wprowadza chaos i bałagan zamiast podjąć pracę dla dobra miasta i poruszać tylko istotne i niecierpiące zwłoki kwestie.

Tymczasem Pan Przewodniczący prowadzi prywatną kampanię zmierzającą do oczerniania i oskarżania radnych. Natomiast działalność zawodowa radnych wykonywana jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i Przewodniczący nie ma żadnych podstaw prawnych, by kierować pod ich adresem jakiekolwiek zarzuty. Co więcej, podczas Sesji Rady Miasta zdarzają się także bulwersujące ataki Pana Przewodniczącego odnoszące się do życia prywatnego radnych i członków ich rodzin. Takie zachowanie i wciąganie radnych w personalne rozgrywki psuje wizerunek Rady i działa na szkodę całego miasta niwecząc wielomilionowe nakłady na jego promocję.

Pan Przewodniczący wielokrotnie wykazywał się również arogancją w stosunku do tych którzy odważyli się mieć odmienne zdanie. W związku z powyższym, utraciliśmy zaufanie do Grzegorza Jóźkiewicza jako przewodniczącego.

W tej sytuacji mając na uwadze dobro Miasta uznajemy, że dalsze pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady przez pana Grzegorza Jóźkiewicza nie tylko nie gwarantuje rzetelnego i bezstronnego kierowania pracami Rady ale szkodzi dobremu wizerunkowi Miasta i podważa zaufanie społeczne do radnych.

Dlatego składamy wniosek do Rady Miasta o odwołanie pana Grzegorza Jóźkiewicza z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że większa część radnych godnie wypełnia swój mandat troszcząc się o mieszkańców oraz rozwój Zakopanego, dlatego prosimy o poparcie w głosowaniu tego wniosku.

Radni składający wniosek:
Józef Figiel, Andrzej Jasiński, Jacek Kalata, Paweł Strączek, Wojciech Tatar, Maciej Wojak”.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Jackowski19:13, 14 listopada 2017
Odwołując przewodniczącego rady Grzegorza Jóźkiewicza strzelą sobie samobója gdyż będzie miał prawie pewną wygraną na stanowisko burmistrza w najbliższych wyborach.
wybiórca15:11, 10 listopada 2017
Kolega przewodniczącego pełni ważną funkcję w urzędzie bez wyższego wykształcenia niezgodnie z ustawą o samorządzie czy jemu wolno czy przewodniczący zaapeluje o jego odwołanie i kto rozliczy finanse wydane niezgodnie z ustawą. Mentalność Ko(a)lego trwa.
Wyborca10:04, 10 listopada 2017
Józef Figiel, Andrzej Jasiński, Jacek Kalata, Paweł Strączek, Wojciech Tatar, Maciej Wojak + Hyc i Byrcyn to /.../ Wyborcy ich rozliczą za rok, żaden z nich nie uzyska reelekcji.A teraz to oni powinni być odwołani bo mają wiele na sumieniu.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
ABC21:38, 9 listopada 2017
To Radny Kalata podważa zaufanie do urzędu. Drugiego takiego prostaka tam nigdy nie było.
asdk20:09, 9 listopada 2017
Trzymam Kciuki za Pprzewodnicząceo, Radni to *** won won Wojak, Kalata itsd
Władysław18:56, 9 listopada 2017
Zycie prywatne radnych jest bardo istotne w pełnieniu mandatu radnego.
Nie można być dwulicowcem ,w radzie to baranek a po godzinach to wilk w owczej skórze. Ale to zaczyna być niestety lub jest normą i to tolerowaną
ale liczę że muszą nastąpić zmiany bo tak dalej nie możemy ciągnąć tego kagańca bo widać jakie to ma skutki dla wyborców.
Dlatego patrzmy i pomyślmy na kogo oddajemy głos i to w każdych wyborach. Pozdrawiam.
kiko17:58, 9 listopada 2017
Ale się wam trafił strateg ,Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Przewodniczący kopie dołki pod radnymi/wszak wiadomo ze najlepiej jest skłócić grupę bo łatwiej jest nimi manipulować/ Grupa natomiast chce go odwołać bo twierdzi ze jest arogancki i lezy im na sercu dobro miasta???HA ha ha ha. Akurat trafili. A nie jest to przypadkiem tak ,że przewodniczący postawił się okoniem kilku mądralom,ci zrobili ferment i chcę go wywalić bo nie jest im na rękę jego odmienne zdanie i nie sprzyja im prywatnym interesom?
Platoon Dobry Ziomek z Grecji17:52, 9 listopada 2017
Może i działalność zawodowa radnych nie stoi w opozycji do zasad prawa ale stoi w opozycji do zasad ETYKI
klun17:19, 9 listopada 2017
Doskonały ruch radnych. Koniec pajacowania po***
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij