Czwartek, 21 listopad 2019, Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Zakopane i okolice
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.11.2017, 09:37 | czytano: 1478

Nieznane teksty Tischnera już w księgarniach

Fot. ZNAK

„Krótki przewodnik po Życiu - nieznane teksty” wydany 17 lat po śmierci góralskiego filozofa, prezentuje do tej pory nieznane dzieła ks. prof. Józefa Tischnera.

Są kazania dla młodych małżeństw, rozprawy i próby odpowiedzi na pytania: czego ludzie nienawidzą i dlaczego kochają. Dlaczego poszukują miłości, wolności. - Okazuje się, że te teksty, chociaż niepublikowane są cały czas aktualne w naszej rzeczywistości - mówi Kazimierz Tischner, brat zmarłego księdza profesora. – Traktują o rzeczach najważniejszych w naszym życiu. Są jeszcze takie pisma mojego brata, które nie zostały wydane.

Wielu twierdzących, że myśli Tischnera znają „na wylot” może w książce spotkać rozczarowanie. Jak zawsze przekonają się bowiem, że o wielkich rzeczach można mówić jeszcze bardzo prosto i zrozumiale. Dla każdego.

Od 8 listopada licząca ponad 240 stron książka, wydana przez wydawnictwo ZNAK, dostępna jest w księgarniach.

js/
najnowsze informacje
komentarze
wanda08:29, 11 listopada 2017
Ks. Tischner był i jest wielki.
ja11:59, 10 listopada 2017
okładka wygląda jak etykietka piwa - ks. prof. by się uśmiał gdyby ją zobaczył
Kazimierz, wstydź się10:16, 10 listopada 2017
Dobrze by było, żeby brat Księdza, właśnie Pan Kazimierz zapoznał się szczegółowo z filozofią swego brata. Bo błądzi. Zadaje się z PO szczególnie z europosłanką Panią Różą .........., przez co niszczy wartości, głosząc brednie na spotkaniach, szczególnie w szkołach. I nie chodzi o to, żeby ktoś to czytał i z tym się utożsamiał, tylko by Kazimierz kasę zarobił, bo dla niego tylko teraz to się liczy. Dał się zmanipulować mamonie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij