Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
11.11.2017, 18:00 | czytano: 3293

Kościelisko przygotowuje się na wiosenny najazd turystów w Dzień Krokusa

Arch. Podhale24.pl

Zeszłoroczne zainteresowanie krokusami w Dolinie Chochołowskiej sparaliżowało ruch w Witowie i Kościelisku. W tym roku władze chcą odpowiednio wcześniej przygotować się na najazd turystów.

Ostatnie lata pokazały, że zainteresowanie krokusami w Dolinie Chochołowskiej z roku na rok jest coraz większe. Wiosną tego roku dojazd do doliny został całkowicie zakorkowany, a kierowcy parkowali swoje pojazdy gdzie tylko się dało, utrudniając w ten sposób przejazd innym. - Z roku na rok coraz więcej osób przyjeżdża. Jest taka ilość ludzi, że nie jesteśmy w stanie tego opanować mimo współpracy z innymi służbami – mówił na spotkaniu radnych Marceli Wielopolski, komendant Straży Gminnej w Kościelisku. - Nie ma mowy o ochronie środowiska. Gdyby mogli parkować na Giewoncie, to też by tam parkowali – dodał.

Brak miejsc parkingowych i całkowicie zakorkowana droga wyzwoliła w turystach skrajne emocje. Nie oszczędzali oni gorzkich, a często niecenzuralnych słów kierowanych w stronę strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszy Straży Gminnej, którzy starali się rozładować drogowy zator i wskazać najbliższe miejsca parkingowe.

Wiosna przyszłego roku i dzień krokusa zapowiadają się jeszcze gorzej. Związane jest to z planowanymi pracami drogowymi w tym regionie. - Ma być remontowana droga, a mosty idą do remontu – mówił Stanisław Stosel, radny z Dzianisza. Radny z dużym prawdopodobieństwem mówił także, że podczas remontów mogą pojawić się światła i ruch wahadłowy, co przy tak dużym najeździe turystów całkowicie sparaliżuje ruch w tej okolicy.

Przybyli na miejsce przedstawiciele Policji zaproponowali rozwiązanie, jakie stosują przy zbyt dużym natężeniu ruchu w rejonie parkingu skąd zaczyna się droga do Morskiego Oka. – Jak parkingi będą już pełne to musimy dostać taką informacje. Postawimy wówczas bariery i nikogo już nie wpuścimy – mówili na spotkaniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Funkcjonariusze radzili także, aby przypomnieć właścicielom działek w tym rejonie o zabezpieczeniu wjazdu. W przeciwnym razie kierowcy będą parkować na ich łąkach.

Radni oraz zarząd Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi mają rozmawiać z właścicielami gruntów w rejonie Doliny Chochołowskiej, aby utworzyć tymczasowe parkingi. Takie rozwiązanie zmniejszy korki na drodze pomiędzy Kościeliskiem, a Witowem.

ms/
najnowsze informacje
komentarze
Posiadacz prawojazdy13:02, 15 listopada 2017
Turystów ???
Amen22:24, 12 listopada 2017
Przed tą dziczą trzeba się bronić wszystkimi możliwymi sposobami.
były kierowca13:19, 12 listopada 2017
A to pewnie po to zdrapali asfalt od Kir aż do Chochołowa ...to pewnie ma usprawnić ruch o jeny
kkkk07:55, 12 listopada 2017
wpierw żmije to nakazać koszenie teraz krokusy to zaproponowałbym też koszenie i nie było by korków i problemu z turystami nie tak?
ABC23:24, 11 listopada 2017
Tak tymczasowe parkingi! Czyli jak zalegalizować dalsze niszczenie polan.
z tąd22:20, 11 listopada 2017
Jadą jak ,,lemingi,, ,śnieg zobaczyć,korki zobaczyć. Kiedy będzie dzień mlecza(mniszka)?.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij