Środa, 14 listopad 2018, Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Szczawnica i okolice
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 37%
pochmurno
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 82%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
03.12.2017, 14:00 | czytano: 3875

Zimowy pociąg retro do Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

Sobotni przejazd zabytkowym składem do stolicy polskich gór był przedostatnią w tym roku propozycją podróży retro zorganizowaną w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej". Dziś miłośnicy kolei zabrani zostali na trasę Chabówka - Mszana Dolna - Chabówka.

Projekt "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej" realizowany jest po raz kolejny przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku zaplanowanych zostało 25 podróży retro adresowanych dla wszystkich, nie tylko miłośników kolei. Przejazdy pociągami historycznymi - oprócz niezapomnianej podróży zabytkowym taborem - obfitują w dodatkowe atrakcje na pokładzie oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Wczoraj zabytkowy skład, na który złożyły się historyczne wagony z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C - ciągnęła lokomotywa parowa OKz32-2 z 1934 roku. Przez cały dzień pociąg retro kursował na trasie Chabówka - Zakopane - Chabówka. Pasażerom podróż umilała kapela góralska, umożliwiono im także zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, a w Zakopanem - mieli możliwość skorzystania z przejazdu koleją linową na Gubałówkę, czy z Aquaparku Antałówka (ze zniżką za okazaniem biletu z pociągu) lub zwiedzanie Zakopanego w grupach w towarzystwie przewodników PTTK.

Na wszystkich czekał w pociągu ciepły poczęstunek - w ramach biletu, a po powrocie do Chabówki - grill na terenie skansenu przy góralskiej muzyce.

Jedną z atrakcji było "wodowanie parowozu" podczas postoju na stacji Nowy Targ. Zdjęcia z wczorajszego przejazdu - w galerii poniżej.

s/zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Czytelnik21:57, 6 grudnia 2017
Coś pięknego. Trzeba to zrozumieć jak żyło się dawno. Oby takie atrakcje były częściej i odpowiednio wcześniej zapowiadane (reklama). Niesamowita atrakcja. Brawa dla pomysłodawców.
pp20:55, 4 grudnia 2017
SZALONA LOKOMOTYWA - "WITKACY" Stanisław Ignacy Witkiewicz - byłby zadowolony.
paweł14:57, 4 grudnia 2017
Do ... Pytanie za 100 pkt , odpowiadam . Bo będzie wracał :)
pepe21:00, 3 grudnia 2017
to co tu jeszcze robisz taki zachodni,taki nowoczesny?
chcę powietrza18:30, 3 grudnia 2017
Gdzie Nowotarski Alarm Smogowy? Ta lokomotywa kopciła tak na czarno! Śmieci palą czy co?
Claus Barbie15:47, 3 grudnia 2017
Jak Chabówka-Mszana jak tam Nowy Targ jest na foto???

Jest napisane, że to zdjęcia z sobotniego przejazdu. Moderator.
demokratyczny konfident15:07, 3 grudnia 2017
Stacja w Nowym Targu to jak postój w szczerym polu...wielkie miasto dziadostwa.
Smog14:59, 3 grudnia 2017
Będzie czysciejsze powietrze po takim przejeździe
Pytanie za 100 pkt14:33, 3 grudnia 2017
Dlaczego parowóz jedzie tyłem do przodu?
austriak z szaflar14:31, 3 grudnia 2017
jak patrze na te fotki to 20lecie ubieglego wieku...gdzie nam do zachodu gdzie pociagi jezdza 300km na godz!!! 100 lat nam brakuje do nich!!! a oni chcieli, olimpiade w zakopanem....ha ha!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij