Poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 83%
pochmurno
-2°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 55%
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-4°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
06.12.2017, 10:06 | czytano: 2426

Nowy Targ: bursa i szkoła specjalna połączone w jedną placówkę

Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu zostają połączone i będą miały jednego, wspólnego dyrektora. Tak zdecydowała Rada Powiatu Nowotarskiego.

Od 1 września bursa przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Jana Pawła II, dobudowanego do szkoły specjalnej. W związku z tym, że obie placówki znajdują się teraz pod jednym dachem, zarząd powiatu zdecydował, że zostaną połączone w jedną o nazwie Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych. Stanie się to 1 stycznia 2018 roku.

Starosta Krzysztof Faber zapewnia, że nikt nie straci z tego powodu pracy. - Zamiar połączenia placówek w zespół nie ma wpływu na obniżenie etatów pedagogicznych oraz na liczbę zatrudnionych pracowników administracji i obsługi - zapewnia.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Mk08:18, 7 grudnia 2017
Do...Łatwo się ujada kryjąc się za nickiem...Trzeba było coś robić a nie krytykować teraz.
.23:20, 6 grudnia 2017
Jawna niegospodarność. Wyrzucić młodzież z bursy, żeby sobie za grube pieniądze wyremontować siedzibę starostwa. Za kolejne pieniądze trzeba było przystosować pomieszczenia na terenie szpitala, żeby z kolei budować nową bursę na terenie SOSW. Wystarczyło od razu wybudować sobie nową siedzibę. Ale nie było by tak reprezentacyjnego miejsca i budynku. Przecież władza musi błyszczeć jak bombka na choince. Ładnie wygląda ale pusta w środku. warto pamiętać, że łatwo ją też potłuc. Inną sprawą jest połączenie młodzieży ponadgimnazjalnej z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka szkolno Wychowawczego. Kto na to pozwolił? Kto przy zdrowych zmysłach robi takie posunięcia. Dzieci i młodzież z SOSW mają inne potrzeby i potrzebują innego traktowania i podejścia. Dziwię się, że dyrektor i kadra tego ośrodka się na to godzi. No cóż, jakoś kasa musi się zgodzić. A że kosztem dzieci. One i tak nie wiedzą dlaczego tak się stało.
były pracownik17:35, 6 grudnia 2017
do =lepiej poinformowany-jakby nie patrzeć to prewentorium znajduje sie na terenie starostwa..a władza w Krakowie nie widzi tej kupy gruzu tak jak to widać stąd.........
były wychowanek bursy17:14, 6 grudnia 2017
Ja pier.... to jakaś paranoja, najpierw przenieśli internat do szpitala z widokiem na prosektorium i cmentarz teraz do szkoły specjalnej. Ten starosta to chyba były uczeń tej szkoły.
urzędnik starostwa17:09, 6 grudnia 2017
a możne p. starosta powie jaki był wynik konsultacji w tych placówkach
Lepiej poinformowany15:09, 6 grudnia 2017
Do "byłego pracownika" - dawne Prewentorium na Oleksówkach było najpierw w strukturach kolejowych a od jakiegoś czasu jest własnością Województwa Małopolskiego siedziba Kraków! Tam należy kierować swe uwagi! A jeśli chodzi o dawny Dom Dziecka w Kotlinie to jest on w rękach prywatnych - Federacja także z siedzibą w Krakowie! Tak się rodzą plotki...
teodoryk15:09, 6 grudnia 2017
Starosta zapewnia, itd. Otóż już samo mówienie nawet o potencjalnej możliwości utraty pracy wskutek zmian, transformacji i przekształceń w sferze edukacji jest skandalem, bo stawia wszystkich nauczycieli w sytuacji zagrożenia, a to jest sygnał dla obecnych i przyszłych nauczycieli że gwarancji pracy w tym zawodzie to niestety odkąd PiS rządzi nie ma (to tak jak ja bym pana starostę zapewnił, trzymając tasak nad głową, że nie musi się nic bać, ani ręki ani nogi mu nie odetnę tasakiem, ale tasakiem nad głową jednak mu non stop wymachuję).
były pracownik13:16, 6 grudnia 2017
to towarzystwo powinno iść siedzieć za niegospodarność - rozlatujące sie budynki prewentorium na Kowańcu..
olga10:20, 6 grudnia 2017
Przy takim połączeniu 2-3 pedagogów powinno być do zwolnienia. Skoro się luzuje administracja to logiczne że etaty nauczycieli tez powinni luzować.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij