Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 99%
mgła
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 98%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
07.12.2017, 16:29 | czytano: 2901

Nagroda za szczególne osiągnięcia wręczona (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Podczas rozpoczętego dzisiaj Międzynarodowego Forum Górskiego starosta Piotr Bąk wręczył doroczną nagrodę za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej. Otrzymał ją Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

Nagroda przyznawana jest od 2009 roku zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu. Od roku 2016 przyznawana jest w dwóch kategoriach: indywidualnej w kwocie 4.000 zł i zespołowej w kwocie 10.000 zł. Została ona uchwalona w celu wyróżnienia i uhonorowania, osób i zespołów, które poprzez swoją działalności dbają o zachowanie i krzewienie kultury regionalnej, stanowiącej szczególną wartość Skalnego Podhala i Spisza.

Zdaniem Zarządu Powiatu Tatrzańskiego, wieloletnia, bezinteresowna i społeczna praca członków Teatru, mająca na celu rozwój polskiej kultury ludowej, ochronę tradycji Skalnego Podhala oraz dbałość o Dom Ludowy – żywą perłę podhalańskiej architektury w pełni uzasadnia uhonorowanie Teatru im. Józefa Pitoraka nagrodą Starosty za szczególne osiągnięci dla kultury regionalnej.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
wincek16:53, 7 grudnia 2017
wice wójt Bukowiny Tatrzanskiej działą ze tez nie był taki chojny dla Poronianów

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij