Poniedziałek, 23 lipiec 2018, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
niewielkie zachmurzenie
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
15°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
14°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 82%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
10.01.2018, 17:15 | czytano: 1559

Szczawnica wypięknieje

Miasto dostało z funduszy unijnych dofinansowanie w wysokości 3,7 mln zł na gruntowną rewitalizację uzdrowiskowych części ulic Zdrojowej i Jana Wiktora oraz połączenie promenady nad Grajcarkiem z Parkiem Dolnym.

Między tymi dwoma punktami powstaną klimatyczne alejki dla spacerowiczów, charakteryzujące się dużym zróżnicowaniem wysokości.

Z myślą o turystach przy ulicy Głównej zostanie wybudowany taras widokowy, z którego będzie można podziwiać okoliczny krajobraz. Powstaną tu też schody stanowiące główny trakt pomiędzy ulicą a kolejką na Palenicę, skąd turyści będą mogli dotrzeć na szczyt.

W projekcie zaplanowano również kompleksową modernizację alei spacerowych wokół Parku Dolnego, w połączeniu z ulicą Zdrojową oraz przebudowę Alei Parkowej, która po remoncie będzie funkcjonować jako droga dojazdowa do sąsiednich zabudowań.

Po większości alejek będzie można nie tylko spacerować, ale również – co ucieszy miłośników dwóch kółek – poruszać się na rowerze. Wszystkie ścieżki spacerowo-rekreacyjne będą szerokie, dokładnie oznakowane i oświetlone. Ponadto – co ważne – otoczenie alejek zaprojektowano tak, by podkreślić zabytkowy charakter miejsca oraz dostosować je do historycznej i regionalnej architektury. Nie zabraknie tu też fontann i stylowych ławeczek oraz zielonych skwerów, z licznymi krzewami i rabatami kwiatowymi.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
zimbor17:30, 11 stycznia 2018
pelikan z Grajcarka według ciebie tzn PO Szczawnica jest ZIELONĄ WYSPĄ ---brak pracy a jeżeli jest zarobki na POziomie Afryki północnej!!!!!! woda i kanalizacja jedna z najdroższych w kraju a władze SzczawnicyPO POdpisy mieszkańców wyrzucili w śmieci !!!!! przykład idzie z góry czyli skończą jak rządy PO ?????
anty rekl07:38, 11 stycznia 2018
A reklamy i te szmaty na budynkach znikną????
pelikan z Grajcarka21:07, 10 stycznia 2018
Szczawnica według standardów PiS jest "w ruinie"
kwitła gdy Jan Hamerski był 7 miesięcy burmistrzem
kwitła gdy był starostą zadłuzającym szpital w Nowym Targu na 50 mln
i zacznie kwitnąć gdy burmistrz będzie z PiS :)
a szczawniczanie wierzą w pstre gadki J.Hamerskiego i łykają jak pelikany
lach19:31, 10 stycznia 2018
Kiedy te remonty,,upiększacze,, w Szczawnicy się skończą?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów

sonda

Czy w Nowym Targu należy wprowadzić zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach?

Tak
Nie
Nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij