Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 82%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 98%
12.01.2018, 13:08 | czytano: 7392

"Chcemy konkretów". Czy poprawi się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Szaflarskiej z Alejami? (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Goszczący w Mieście przedstawiciele GDDKiA musieli odpierać zarzuty zarówno samorządowców, jak i mieszkańców, że ich działania przyczyniły się do pogorszenia bezpieczeństwa na drodze. Ponownie padło zapewnienie o przebudowie skrzyżowania, poprzez dodania pasa do lewoskrętu. Prace mają rozpocząć się w tym roku.

Do Nowego Targu przejechali pracownicy krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Lidia Piotrowska z Wydziału Badania Ruchu Drogowego oraz Tomasz Gocał. Spotkanie w formie wizji lokalnej zorganizowane zostało na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską, czyli w miejscu gdzie od kilkunastu miesięcy dochodzi notorycznie do stłuczek, kolizji i wypadków. Kierowcy skarżą się, że po zmianie ustawienia sygnalizacji świetlnej skrzyżowanie z bezkolizyjnego - stało się kolizyjne. Dodatkowo niebezpieczeństwo dla użytkowników tego węzła stanowi brak widoczności przy lewoskrętach.

Pisma, prośby i monity w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu pisali do GDDKiA zarówno burmistrz, jak i starosta nowotarski. Kilka dni temu radni z miejskiej komisji bezpieczeństwa publicznego ponownie zaapelowali do władz o rozwiązanie problemu. Kilkakrotnie głos w tej sprawie zabrał radny wojewódzki Stanisław Barnaś, który już przed rokiem zaprosił do Nowego Targu urzędników z Krakowa, by ci zobaczyli na własne oczy - jak wprowadzone zmiany pogorszyły sytuację. Ponieważ przez rok sytuacja się nie zmieniła, radny zorganizował dziś kolejną wizję lokalną.

- Rok temu 17 stycznia było już takie spotkanie. Od tego czasu zmieniło się tylko to, że jest więcej kolizji i stłuczek - kwituje Stanisław Barnaś i przypomina, że w odpowiedzi - GDDKiA zapowiedziała przebudowę skrzyżowania.

W spotkaniu uczestniczyło kilku radnych miejskich, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Targu, wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, osoby odpowiedzialne za konserwację systemu sygnalizacji świetlnej, a także użytkownicy tego skrzyżowania. Mieszkańcy nie kryli swojego oburzenia. Głośno domagano się poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Co rusz powtarzano, że należy przywrócić dawne ustawienie świateł.

Przypomniano, że od czasu zmiany sygnalizacji doszło do ok. 20 poważnych zdarzeń.

- Przebudowa tego skrzyżowania jest kluczowym elementem do zapewnienia bezpieczeństwa - mówił Tomasz Gocał z krakowskiego oddziału GDDKiA. - Przeanalizujemy te propozycje - zapewnił.

- To nie jest towarzyskie spotkanie. Chcemy konkretów - zażądał radny Barnaś.

- Przygotowujemy przetarg na przebudowę całego skrzyżowania i dostaniecie państwo odpowiedź na piśmie - powtarzała Lidia Piotrowska z Wydziału Badania Ruchu Drogowego w Krakowie.

Kinga Obyrtacz z nowotarskiego rejonu GDDKiA przypomniała, że do marca rozstrzygnięty zostanie przetarg na przebudowę skrzyżowania. Wiceburmistrz Nowego Targu zaproponował, by do czasu przebudowy - przywrócić poprzedni system sygnalizacji świetlnej. Poparli go radni, mówiąc - że nawet wydłużenie czasu czekania - czyli pojawienie się korków na ulicach dojazdowych - to niska cena za poprawę bezpieczeństwa.

Urzędnicy z Krakowa powtarzali jedynie iż "ustosunkują się do propozycji i odpowiedzi udzielą mieszkańcom i władzom Miasta pisemnie".

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
srautor16:37, 15 stycznia 2018
Nauczcie się górole jeździć, jak pojedziecie do poważnego miasta to nikt wam samych bezkolizyjnych lewoskrętów nie będzie tworzył!!!
SWASTYKA09:02, 15 stycznia 2018
same złodzieje i tyle.
zdzichnt08:13, 15 stycznia 2018
Do miłych!
Zacznijcie barany czytać tekst że zrozumieniem,a potem piszcie!
To co opisuję tyczy się co widziałem i jak wyglądala sytuacja.
Raczej wam radzę wrócić się do podstawówki bo tam uczy się takich prostych rzeczy jak czytanie tekstu że zrozumieniem.
SWASTYKA06:46, 15 stycznia 2018
/.../ można przywrócić organizację ruchu do wcześniejszego stadium i będzie gejhokej,a tak po za tym ,to hyba był genialny pomysł na wyłudzenia odszkodowań,ciekawe kto na tym zarobił grube mani.
uczciwy14:25, 14 stycznia 2018
A co się zmieniło w Rynku na lepsze?Wydano tylko kilka milionów złotych na znaki- a kierowcy mają gorzej...Było dobrze z rondem lecz przyszła dobra zmiana i musiała wszystko spiepszyć...teraz nawet nie ma jak wyjechać z rynku w stronę kościoła- bo nie ma zakazu i auta żarneckiego stoją do samego skrzyżowania a kolejową...Moim zdaniem ktoś za to wziął łapówkę i ktoś powinien siedzieć...
s30krzys14:19, 14 stycznia 2018
Narobili takiego dziadostwa,że lepiej było przedtem...Światła ostatnio nie działały cały dzień i ani służby ani policja się wogóle nie pojawiły.A to jest ich obowiązek...Tylko pewnie gliniarze potrafią się tylko modlić a nie nie umieją kierować ruchem...
jestem z miasta..11:45, 14 stycznia 2018
p. Barnaś jako pracownik MORDu powinien nie dopuścić do takiej sytuacjii zanim powstała , a nie lansować się po 2 latach a tuż przed wyborami.....
Policajac16:04, 13 stycznia 2018
Na jednym ze zdjęć ewidentnie Waldemar legitymuje i spisuje przedstawiciela polskiej Policji.
Ot to uprawnienia teraz dostali włodarze po likwidacji straży miejskiej.
do avivat13:12, 13 stycznia 2018
A co ty wiesz o polityce, matecznikach poparciach itd.
G... wiesz w tym temacie i nic ci się nie śni w dodatku.
Miescon12:39, 13 stycznia 2018
Przepraszam za post pod postem, ale przeczytałem na innym portalu, że wróci stary układ świateł. Bardzo dobra wiadomość, wspólny sukces i dzięki Radny Barnaś za upór, bo to w głównej mierze Pana zasługa. Dzięki, nie zapomnę.
Miescon12:24, 13 stycznia 2018
W końcu ktoś z jajami!! Powiedział urzędasom, że dość mydlenia oczu. Brawo Barnaś!
avivat11:54, 13 stycznia 2018
~do Rotua
Jaja sobie robisz? Wiadomo, że PSL czyli matecznik radnego Barnasia ma słabe notowania, i może się komuś coś marzyć. Ale uwierz, że to ani nie ta osoba, ani opcja.
Do asio10:59, 13 stycznia 2018
No widzisz, zatem ty też go widziałeś i rozpoznałeś.
Husajn pojawił się w Nowym Targu !
Do Weteryniorz10:56, 13 stycznia 2018
Weź sobie zapodaj Pawulon albo inny specyfik redukujący twoje napięcie.
Kim Ty jesteś, pracujesz z młotkiem w ręku ?
wiśta hooo09:19, 13 stycznia 2018
Do zdzichnt. Słusznie zauważył kierowca bombowca i Zdzisek rób. Ty myślisz, że jadąc gnojokiem, to masz pierwszeństwo, bo ludzie usuwają się z przed kunia. Czas na naukę i zmiany, bo chłopa wygna ze wsi, ale wiochy już nie.
Won nieroby06:49, 13 stycznia 2018
O patrzcie udają że myślą. Przepędzić tą zgraję! Tu nie trzeba myśleć tylko przywrócić dawne ustawienia świateł i po kłopocie. Aż się dziwię ze ci policjanci nie wstydzą się stać z takimi ludźmi którzy tylko patrzą ile wpływa na konto nic nie robiąc a jak nóż na gardle to pokażą się na skrzyżowaniu.
Zdzisek rób prawko (albo oddaj odpowiednim organo22:30, 12 stycznia 2018
Zdzichnt- Tak ma być! Ty jadąc ulicą masz zielone na skrzyżowaniu a piesi po lewej i prawej też mają zielone. Szkoda że nie nagrales tego bo taki manewr powoduje utratę prawa jazdy z tego co wiem.
kierowca bombowca21:44, 12 stycznia 2018
Do zdzichnt. Czy ty masz chociaż kartę rowerową? Czy rozróżniasz sygnalizatory na skrzyżowaniu? Przejeżdżam te i inne skrzyżowania, ale w Nowym Targu bezpieczeństwo zależy od miejscowych. To nie jazda gnojokiem w pole.
góral20:57, 12 stycznia 2018
pytam dla kogo zostały te światła zmienione dla nauki jazdy dla kogo i za ile kto ma w tym udział to śmierdzi na kilometr
z roweru lepiej widać20:41, 12 stycznia 2018
Widać po uczestnikach wizji i komentarzach, że mamy niezłych fachowców od projektowania i zarządzania ruchem.
Może by tak własne firmy pozakładać projektowe i/lub wykonawcze.... zarabialibyscie bańki....
A może by też można było wykłady dawać na PK z inżynierii ruchu i nie tylko?
Była by wtedy okazja pojeździć 3 pasowymi jezdniami i z tramwajem sie spotkac na rondzie itp... :P
Kuma20:16, 12 stycznia 2018
No a Pan Rayski był, widać troszczy się
szalarska20:06, 12 stycznia 2018
Politycy się wtrącili(zmiany).Rok temu było dobrze normalnie,bezkolizyjnie.( wpieprzyli się nawet tu z polityką,na pasie oddzielającym brzozy posadzić).
Ormowiec19:46, 12 stycznia 2018
W pierwszej kolejności trzeba zorganizować dla kierowców którzy znaleźli prawo jazdy w chrupkach, kurs doszkalający z wiedzy jak przejeżdżać skrzyżowanie kolizyjne.
OKULARY19:39, 12 stycznia 2018
Że mnie tam nie było.Było OK(stołki przyjechały) Jest OK!?!? (ile kosztowało przeprogramowanie świateł na Szaflarskiej,Krzywej Panie ,,burmistrzu,,400 tyś? (wypadków przybyło) Przyszła zmiana Ok.Nie na drogach(burmistrzu,posiadaczu prawa jazd?kierowco?). Na drogach na gorsze.
e218:24, 12 stycznia 2018
Ja dalej się upieram ,że ta zmiana świateł to przekręt! Wydać pól miliona, po to by ktoś zginął? A jeszcze teraz chcę wydać może jeszcze więcej na przebudowę tego skrzyżowania ? - to przecież wyraźnie - "śmierdzi" aferą. Tym powinien się zająć Prokurator, CBA! Po co wydawać tyle kasy? Po to że ktoś zarobił? i jeszcze chce zarobić? Fakt specjalnie przyjechali jak nie ma ruchu, dlaczego nie przyjechała komisja w czwartek, w sobotę lub w godzinach szczytu? Skoro ludzie domagają się powrotu starej sygnalizacji to dlaczego za nasze pieniądze urzędniczyny z Krakowa narażają nasze zdrowie i życie???? Czas najwyższy nagłośnić sprawę w TV!!!!
ToJa17:38, 12 stycznia 2018
Może w następnej kolejności przywrócić dawne rozwiązanie skrzyżowania "Na Równi" i "Kopernika". Dziwne, że tam nie ma wypadków.
asio17:23, 12 stycznia 2018
Do Juluna
Ha ha
No tak, to Husajn z Kowańca!
asio17:22, 12 stycznia 2018
Radny ŁAPSA wszędzie się musi pokazać....bo do powiedzenia za wiele nie ma a jak już się odezwie to płakać się chce.
fiakier16:34, 12 stycznia 2018
Pierwsze powinni batem dostać bo to wspomaga myślenie.
Wicher16:31, 12 stycznia 2018
Nie wszyscy podatnicy wiedzą ile wynosił koszt tej reorganizacji ruchu na alejach, otóż koszt ten wyniósł pół miliona zł ! Dyrektor który to zlecił oczywiście się nie pojawił w NT wysłał zastępczynią ! Czy nikt się nie zapyta co to tyle kosztowało ? tak przejdzie mimochodem ?
zdzichnt16:23, 12 stycznia 2018
A tak na marginesie,to cała sygnalizacja w Nowym Targu to porażka!Ostatnio widziałem jak na skrzyżowaniu ulic Szaflarska i Podtatrzańska w samochód skręcający z Szaflarskiej w Podtatrzańska(skręcał w kierunku Sikorskiego w prawo) wlazła kobieta ,bo zapaliło się jej zielone dla pieszych.Mistrzostwem jest fakt, że trafiła w przednie prawe drzwi a do tego farciarz, bo nic jej się nie stało (kurteczka do prania).Światła dla pieszych włączają się z pewnym opuznieniem i tylko czekać aż dojdzie do nieszczęścia. Może szanowna komisja przeanalizowała by i nie skrzyżowania!
Amator16:13, 12 stycznia 2018
Bezpieczeństwo nie tyko na tym skrzyżowaniuzależy od kierowców.
obywatel tego miasta16:02, 12 stycznia 2018
Dlaczego dzisiaj przyjechali a nie wczoraj w dzień targowy, kiedy ruch jest dużo większy. W każdej dziedzinie bierze się pod uwagę wariant najbardziej niekorzystny. A mości państwo dojechali wtedy, kiedy jest w miarę spokojnie. Popełnili zasadniczy błąd w przygotowaniach do ewentualnych działań mających na celu ochronę ludzkiego zdrowia i życia. Brak kompetencji, Wojewoda winien w trybie pilnym zaprosić na dywanik dyrektora GDDKiA.
w smogu urodzony15:36, 12 stycznia 2018
Co to za wizja lokalna, kiedy stoi się na skrzyżowaniu w godzinach kiedy ruch na Alejach jest praktycznie żaden?
Pani z Krakowa powinna wsiąść w auto w godzinach szczytu, najlepiej koło godziny 16:30-17 kiedy zaczyna zapadać zmrok. Wtedy niech spróbuje skręcić na w ulicę Szaflarską, ocenić sytuację.
Ale urzędnicy pracują chyba do 15:30, a trzeba było jeszcze wrócić do domku.
Sami stworzyli problem, a teraz dzielnie walczą o jego rozwiązanie.
Weteryniorz15:23, 12 stycznia 2018
Do Routa
Stuknij się w czoło tępym młotkiem!

Do Pat i Kot
A jak! Wszak mamy rok wyborczy! Teraz takich kwiatków będzie więcej!
A podobno dzisiaj ostatni Raut Grzegorza Watychy. Ciekawe kto będzie następny.
obiektyw15:14, 12 stycznia 2018
niektórzy radni to mają parcie na szkło... byle do fotki. A gdzie usmiech Panowie ? Szkoda że nie ma was tam gdzie ludzkie problemy a fleszy brak
fobia14:27, 12 stycznia 2018
moim zdaniem, wystarczy przywrócić poprzednie ustawienie, jedynie tylko wydłużyć czas przejazdu z szaflarskiej - bo nie trudno o korki, skoro na jednym cyklu przejeżdżają trzy samochody... na alejach tego nie odczują - trzy pasy w jedną, dwa w drugą stronę. no, chyba że chodzi o to, żeby specjalnie zamieszanie zrobić, będą wypadki, ludzie będą burzyć, więc sobie ogłosimy przetarg na przebudowę, bo kolega szwagra też by chciał coś zarobić... i wszyscy będą zadowoleni! kierowcy będą mieć trzeci pas, korki będą mniejsze, kolega szwagra przytuli 2 bańki, a dyrekcji też coś wpadnie przy okazji. ach, jeszcze dostawcy zarobią - no chyba że kolega szwagra ma też kamieniołom, wytwórnie mas bitumicznych, betoniarnie i takie tam...
pat i kot14:11, 12 stycznia 2018
Chwała Ci Panie, urzędnicy w końcu po dwóch latach zabrali się do roboty. Jeszcze nie wiadomo jakie wnioski wyciągną. Trzeba było wsadzić babę w auto i dać jej lewoskręt.
Juluna14:01, 12 stycznia 2018
Na skrzyżowaniu dzisiaj widziano Husajna !!!
Był tam.
Rotua14:00, 12 stycznia 2018
Stanisław Barnaś na Burmistrza Miasta !
odpowiedzialny13:29, 12 stycznia 2018
Czekajcie sobie a jak ktoś zginie lub zostanie kaleką to mamy czyste raczki.
Zbyszek13:22, 12 stycznia 2018
Tak ustosunkują się. To jest dyplomatyczne powiedzenie "mamy was głęboko w *****".

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij