Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
pochmurno
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 98%
12.01.2018, 16:40 | czytano: 3237

Czy pracownicy MZK dostaną podwyżki? Negocjacje rozpoczęte

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Burmistrz Grzegorz Watycha powołał zespół, który prowadzi negocjacje z Komisją Zakładową NSZZ "Solidarność" przy Miejskim Zakładzie Komunikacji w sprawie podwyżek dla pracowników.

W MZK zatrudnionych jest 49 osób. Ostatnio każdy z pracowników otrzymał średnio 150 zł brutto podwyżki. Chcą oni jednak wyższych podwyżek: 900 zł brutto dla każdego zatrudnionego oraz większych premii.

Tuż przed świętami pracownicy MZK weszli w spór zbiorowy z pracodawcą dotyczący warunków pracy. W skład zespołu, który rozmawia z Komisją Zakładową NSZZ "Solidarność" weszli: wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, skarbnik Łukasz Dłubacz, p.o. Kierownika Referatu ds. Drogownictwa i Transportu Marian Twaróg, radca prawny Wojciech Gliściński, Naczelnik Wydziału Administracji i Kadr Łukasz Knurowski, dyrektor MZK Krzysztof Antos i główna księgowa Krystyna Stopka.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Goralka11:04, 16 stycznia 2018
Kazdy ma prawo do godnej placy ale tez do nalezytego wykonywania swoich obowiazkow ....kierowcy sa apatyczni....nie uprzejmi....z przystankow ktore sa poza miastem odjezdzaja czasami kilka minut wczesniej
Poza tym w niedziele i swieta nie uswiadczysz autobusu na wsiach
Wiec najpierw poprawki a potem podwyzki
lol22:22, 15 stycznia 2018
Niby JAK MZK ma zarabiać i się utrzymać, skoro emeryci *** za darmo?
Kto to w ogóle wymyślił??
Jeżdżą sami uczniowie ze zniżkami oraz emeryci.
Nie wspominając już o pasażerach na gapę bez biletu oraz praktycznie brak kontrolerów.
Nowotarżanin14:50, 15 stycznia 2018
Za to jacy są niemili dla pasażerów powinni obniżki wypłat dostać...
Ula14:37, 15 stycznia 2018
powiem tak, z moich doswiadczen mniejszych lub wiekszych, kierowcy za swoja prace predzej powinni dostac obnizki! Chamstwo, buradztwo! Zero szacunku do pasazerow :)
gilda11:11, 14 stycznia 2018
do "autor" Busy jak i MZK jeżdżą według rozkładów zatwierdzonych przez Starostwo. Nie pisz głupot że nie mają rozkładów! Każda kontrola przez ITD i Starostwo zaczyna się od sprawdzenia zezwolenia i ważnego rozkładu jazdy.Jak nie masz pojęcia jak to wszystko funkcjonuje to nie pisz głupot!!! A jak chodzi o MZK to chciałbym żeby tyle dotacji dostali prywatni przewożnicy co MZK. Dotacje MZK dostaje nie tylko od miasta ale również od gmin do których dojeżdża.
wicek10:43, 14 stycznia 2018
Z tego co widziałem kwitek długoletniego kierowcy MPK 1700 zł na rękę czyli po podwyżce 900 zł dodatnie 2150 zł .
Dziwować się że wszyscy uciekają na zachód kible myć.
Taka polityka jest anty Polska a zastępowanie Ukraińcami też jest anty Polskie.
5-8 milionów uciekło na zachód - strata 1,5 biliona zł a to jest 5 budżetów Państwa a tego nikt nie liczy.
Wydech00:36, 14 stycznia 2018
Lekarstwem będzie wymiana zarządu.
autor20:56, 13 stycznia 2018
@picuś glancuś życzę ci byś został bez auta i z prywatnym transportem typu bus gruchot bez rozkładu w N.T. Takie życzenia od serca.
picuś glancuś20:14, 13 stycznia 2018
@autor:opowiadasz głupstwa.W takich olbrzymich miastach istnienie alternatyw w postaci miejskiej komunikacji jest nieodzowne , Co do dochodowości takich dużych firm jak w tych miastach , to ona jest zdecydowanie wyższa jak w małych miasteczkach , gdzie autobusami kolosami jeździ po kilka , kilkanaście osób , a jedynie w godzinach szczytu więcej . W takich małych ośrodkach jak miasto przy drodze wystarczy komunikacja busowa i zupełnie spełni zadanie i ponadto bez niepotrzebnych problemów o charakterze ludzkim .Ciągle powtarzające się wygórowane żądania płacowe pracowników mzk , już dawno powinny skłonić władze miasta do zmiany . Obiecywał te zmiany burmistrz , ale nie spełnił obietnic i dzisiaj idą wybory i burmistrz staje przed problemem. Problemy się dopiero zaczynają .
autor16:59, 13 stycznia 2018
Czy MZK w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie jest sprywatyzowane? Czy KZK GOP jest dochodowe? MZK nigdy nie będzie dochodowe jeżeli chce się zapewnić kursowanie wszystkich o różnych porach linii łącznie z niedzielami czy świętami. Wszystkich tych co są za transportem prywatnym zapraszam w niedzielę wieczorem np do Załucznego i wrócą busem do Nowego Targu. Nawet z Czarnego Dunajca już busa nie da się "złapać". Dodatkowo busy jeżdżą praktycznie bez rozkładu a część z nich to stare zdezelowane wraki.
Pisałem też już o tym, że ludzie są niezadowoleni z działania MZK bo przez wiele lat prowadzono tam selekcje negatywną. Przychodzili, kierowcy, obsługa, kadra zarządzająca itd; których nigdzie nie chciano! Bo jaki porządny kierowca będzie pracował za te bajońskie stawki w MZK?
Nawet tym ludziom już się zrobiło słabo od tej kasiury i im się w glowach poprzewracało;)
xesa16:23, 13 stycznia 2018
@karina

Takie są prawa rynku, dlaczego podatnicy maja płacić za dotowanie mało uczęszczanych linii dla garstki osób ? Są miejsca w regionie gdzie transport publiczny nie dociera i ludzie sobie radzą.
karina14:31, 13 stycznia 2018
Jak słyszę o prywatyzacji mam wrażenie, że państwo macie sklerozę i to ma maxa.Nie wiem czy już nie pamiętacie, jak kiedyś sprywatyzowane PKSy. Ok super prywatni przewoźnicy zapewnili kursowanie na liniach dochodowych. Tym sposobem każdy kto mieszkał przy mało dochodowej trasie jak mu zlikwidowali PKS , musiał żeby dojechać do pracy kupić sobie samochód. No i masz później wszyscy narzekają na korki , brak miejsc do parkowania itd. Poza tym czy się komuś to podoba czy nie do zadań własnych gminy jest zapewnienie transportu zbiorowego. Zaznaczam, że jeżdżę samochodem i ja sobie poradzę bez MZK, pytanie czy starsi obywatele tego miasta którzy nie korzystają z internetu, poradzą sobie bez takiego transportu.
POZYTYWNY12:54, 13 stycznia 2018
Moja znajoma otrzymała wiadomość od dowódcy MZK, aby nie naklejała, na przystankach ogłoszenia, bo przez takie działanie niszczy mienie, i teraz nie
było napisane kogo, ale my wiemy, o co biega !
Czy, aby tym powinien zajmować się ten gość ?
Oczywiście było zaznaczone, że jeżeli sprawa się powtórzy, odda sprawę na policję, a dalej.... i dalej.....
Polikwidowane zostały tablice darmowe, i gdzie biedna kobiecina może nakleić ogłoszenie, że chce sprzedać starą lodówkę ?
Pozdrawiam.
były pasażer11:04, 13 stycznia 2018
Na linii '5' był dobry kurs o godz.15,20 tyle że zawsze czekał na '1'
z Ludźmierskiej, nigdy nie odjeżdżał o czasie i przesunęli go na 15,40
Efekt - chodzimy na busy!
to moja opinia ,ale na pewno jak bywało wcześniej 10:06, 13 stycznia 2018
Lekarstwem dostępnym na rynku jest ....prywatyzacja tego molocha i wówczas pracownicy sami przyznają sobie podwyżki ,a kierownik który rozpuścił towarzystwo nad miarę zostanie szefem NSLW i tam dalej będzie świetnym gospodarzem , doprowadzając spółdzielnię do bankructwa .
STAŚ09:35, 13 stycznia 2018
Dajcie spokój z tą prywatyzacją.

Najważniejsza jest organizacja, i zgadzam się - wygląd i oczywiście czystość i dbałość o cudze mienie.
Do tego, albo trzeba dorosnąć, albo to trzeba, po prostu mieć !
podatnik08:36, 13 stycznia 2018
Nowy Targ ma w zwyczaju dotowanie studni bez dna...był szpital a teraz MZK.Niedochodowy interes powinno się zlikwidować.
Chińczyk06:52, 13 stycznia 2018
Mają dostać bo nikt nie będzie robił za miskę ryżu.
były pracownik06:46, 13 stycznia 2018
Pracownicy MZK trzymam za was kciuki nie dajcie się tym szmaciarzom okradać może oni niech popracują za 1460 zł na miesiąc
pasażer22:33, 12 stycznia 2018
Każdy powinien zarabiać tyle by godnie żyć, ale powinien też należycie wykonywać swoją pracę czego o pracownikach MZK ( myśle o kierowcach autobusów) nie można powiedzieć. Zachowanie panów kierowców, ich wygląd, czystość samochodów to jest jakiś koszmar już nie mówiąc o punktualności. Bardzo często korzystam z usług MZK i płace za nie wcale nie mało dlatego życzę sobie lepszej obsługi oraz udzielenia informacji gdy dzwonie z pytaniem co się stało że autobus z danego kursu jeszcze nie przyjechał, a takiej odpowiedzi nie można uzyskać ponieważ pan dyspozytor nie odbiera telefonów. Myślę, ze najpierw należy poprawić jakoś usług, a dopiero potem domagać sie podwyżki. Mało przyjemnie jest codziennie przeżywać stres czy zdąże dziś do pracy czy może znowu będę czatować na BUS bo MZK sobie ponownie ........ pasażerów.
xesa22:21, 12 stycznia 2018
@prywaciaż

Nikt mnie nie zmusza do korzystania ale jednak również moje podatki na to ida.

@baj

To niech jeżdża dalej jak im to odpowiada. A w Nowym Yorku pracownicy to moze i z 3000$ bedą mieć.
Blokus nie blokus22:12, 12 stycznia 2018
Niech się przekwalifikują na C +E i po problemie i po MZK
PasterzPPP21:07, 12 stycznia 2018
@STAŚ
Biorę MZK od ręki na rok, gwarantuje że w rok ustawię ten b...usy na kółkach do pionu.
Zacznę od wymiany ekipy.
Niestety20:55, 12 stycznia 2018
Myślę że g....dostaną. Kasa musi zostać na świetlne (i nie tylko) szaleństwa pani JIS oraz stołki jej poplecznikow
mgr.inż20:50, 12 stycznia 2018
@xsena.Zmień portal,etc.....
prywaciaż20:46, 12 stycznia 2018
@Xesa.Na całym Świecie podatnicy dopłacają do komunikacji miejskiej. Masz TAXI,rodzinkę z pięcioma autkami w domu i Busy.Twój wybór.Nikt Cię i starsze osoby(darmowo) nie zmusza do korzystania z komunikacji miejskiej.
baj19:55, 12 stycznia 2018
@com.W Krakowie,Sączu pow. 3 Tys na rękę i ciuchy.@xsena. Magistrzy jeżdżą,bo lubią to co robią . Tak jak Ty, bezrobotna bez.....lubisz siedzieć na na compie i pitolić (w NT masz 1700,w TESCO w wsi Zakopane 2400)
SKY CASCH19:51, 12 stycznia 2018
Kiedy wprowadzicie aplikacje mobilne
xesa18:40, 12 stycznia 2018
@STAŚ

A to że mieszkańcy nie będą płacić za podwyżki pracowników mzk oraz inne koszta. A co Ty bys innego chciał dostać?

Skoro ktoś uważa że zarabia mało dlaczego nie podniesie kwalifikacji, zmieni pracy etc...?
com18:03, 12 stycznia 2018
Jeśli za podwyżkami pójdzie większa kultura pracy, zachowania oraz ubioru pracowników to czemu nie? Na ten moment w porównaniu choćby do krakowskich to wyglądają i zachowują się jak zwyczajne fleje..
STAŚ17:16, 12 stycznia 2018
xesa
A, co nam daje prywatyzacja ?!!

Proponuję oddać firmę, w Twoje ręce......na rok, zobaczymy, co z tego wyniknie ?!!
Zgoda ?
xesa16:47, 12 stycznia 2018
Czyli my jako podatnicy placimy za to? Juz dawno mzk powinno zostac zprywatyzowane.

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij