Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
14.01.2018, 13:52 | czytano: 3007

Koncert na dwa głosy operowe i orkiestrę (zdjęcia i filmiki)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Stwierdzenie, że Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej był udany - to za mało. Przekonali się o tym słuchacze zebrani w kościele pw. NSPJ.

Nowotarska orkiestra jest coraz lepsza i muzycy nie boją się wyzwań. Tym razem zaprosili do wspólnego koncertu jedną z najbardziej znanych i cenionych śpiewaczek operowych - Zofię Kilanowicz. Pochodząca z Nowego Targu sopranistka dała się poznać jako wykonawczyni trudnego repertuaru oratoryjno-kantatowego. Jej "specjalnością" są utwory barokowe i współczesne, ale także kompozycje Claudia Monteverdiego, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, czy Henry’ego Purcella. Przez dekadę była solistką Królewskiej Opery w Brukseli.

Gdy rozpoznano u niej stwardnienie rozsiane powiedziała, że będzie śpiewać na siedząco, bo "skoro śpiewała partie operowe wisząc głową w dół, to siedzenie na wózku i śpiewanie nie jest niczym trudnym".

Tym razem Zofia Kilanowicz wystąpiła w repertuarze przede wszystkim świątecznym.Towarzyszyła jej inna śpiewaczka operowa - Wiktoria Bisztyga, sopranistka współpracująca z krakowskim chórem Organum oraz zespołem instrumentalnym Ricercar, działającym przy Filharmonii Krakowskiej.

W programie koncertu nie zabrakło zarówno standardów światowych, jak i utworów klasycznych. Kapelmistrz Marcin Musiak, który wykonał m. in. piękną solówkę - dał się także poznać jako świetny dyrygent... publiczności. Zobaczcie jak poprowadził słuchaczy podczas Marsza Radeckiego.Podczas koncertu zbierano pieniądze z przeznaczeniem na finansowanie kosztownego leczenia i rehabilitacji Zofii Kilanowicz.

s/ zdj. i filmy Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zauroczona23:54, 16 stycznia 2018
zyczenia dobrego Nowego Rku dla wszystkich artystow ,osobiscie moja ulubiona artystka jest Pani Blondynka ,ktora na codzien pracuje w biurze
zajmujacym sie podatkami od nieruchomosci UROCZA MILA KOMPETENTNA nie tylko w swoim fachu jak widac ,Pani Zofii zyczymy szczegonie wytrwalosci w rehabilitacji ,Madzi K P zycze aby Synus chowal sie zdrowo
Jeszcze raz wszystkiego dobrego i do zobaczenia za rok
Kola11:02, 15 stycznia 2018
Koncert super! Z przyjemnością wybiorę się na kolejny!
Zadowolony20:37, 14 stycznia 2018
Super nawet nie wiedziałem ze mamy taką orkiestrę w NT.
Ja miastowa20:36, 14 stycznia 2018
Pani Zosi Kilanowicz życzę pogody ducha i wytrałości w rehabilitacji.
Orkiestrze Miejskiej składam podziękowania za radowanie serc nowotarżan, za szczytny cel ostatniego koncertu, za wszystkie piękne koncerty oraz życzę wielu sukcesów.
Klara19:25, 14 stycznia 2018
Czekamy na następny koncert
d18:25, 14 stycznia 2018
piękny koncert
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij