Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Rabka Zdrój i okolice
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Mist
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.01.2018, 18:46 | czytano: 4551

Armatka śnieży na "Kole". W tym tygodniu otwarcie pętli do narciarstwa biegowego koło lodowiska

NOWY TARG. Zakupiona przez miasto armatka śnieżna usypuje od wczoraj pryzmę białego puchu przy stadionie w Parku Miejskim. Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji z pomocą firmy Supersnow przygotowuje tu 400-metrową pętlę do biegania na nartach - taką jak uruchomioną przed paroma dniami w Waksmundzie - oraz śnieżną górkę do zjeżdżania na sankach.

Tej zimy śniegu jest jak na lekarstwo - niewiele. Z tego powodu nie działa wiele plenerowych tras do narciarstwa biegowego, które potrzebują prawdziwego śniegu. Odpowiedzią na te problemy są sztuczne, krótkie trasy, takie jak np. otwarta kilka dni temu trasa narciarska na stadionie w Waksmundzie. Z inicjatywy klubu sportowego Huragan Waksmund przy wsparciu gminy Nowy Targ na stadionie powstała 400-metrowa oświetlona trasa narciarstwa biegowego z dwoma śladami do klasyka oraz torem do łyżwy. Udało się to zrobić "po pieniądzach", bo klub wykonał wiele prac w czynie społecznym, znaleźli się sponsorzy, gmina użyczyła swój ratrak, a firma produkująca armatki wypożyczyła sprzęt za symboliczną opłatą. Całkowity koszt zamknął się w ok. 5 tys. zł. Gdyby za wszystko trzeba było płacić, byłaby to sześciokrotnie wyższa kwota - szacuje wicewójt gminy Nowy Targ Marcin Kolasa. Na otwarciu pętli było trzysta osób, a od piątku z trasy korzysta po kilkadziesiąt osób dziennie. Stadion jest oświetlony, z głośników płynie muzyka, biegać na nartach można tu do godz. 21.

Z sukcesu trasy w Waksmundzie (zdjęcia z jej otwarcia w galerii poniżej) można wnioskować, że i ta w Nowym Targu będzie cieszyć się sporym powodzeniem. Dyrektor ZGZiR Michał Rubiś mówi, że śnieżenie potrwa jeszcze całą noc z wtorku na środę. Potem śnieg zostanie rozgarnięty wokół stadionu i z pomocą zakupionego frezu wyznaczony zostanie ślad. Być może trasę uda się uruchomić na weekend. Po raz pierwszy na nartach będzie można pojeździć w centrum Nowego Targu.

W przeciwieństwie do gminy Nowy Targ, miasto zdecydowało się zaopatrzyć we własny sprzęt. Armatka kosztowała 121 tys. zł, frez do przygotowywania narciarskich tras biegowych - 103 tys. zł. Do kupienia został jeszcze ciągnik. Na razie pracownicy ZGZiR korzystają z pożyczonego sprzętu, do czasu aż otrzymają nowy, zakupiony z przetargu.

r/ zdjęcia w galerii Krzysztof Garbacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ff10:33, 26 stycznia 2018
W porę się za to zabrali.
Styczeń się kończy, zimy został jakiś miesiąc, a oni dopiero naśnieżają. Armatki powinny być rozstawione już w listopadzie i czekać na przymrozki.
m........a12:19, 25 stycznia 2018
Nasz burmistrz ma coraz głupsze decyzje
rozczochrana brawo ty22:24, 24 stycznia 2018
idealna lokalizacja w centrum smogu, ktoś powinien iść pod sąd za takie pomysły w tym miejscu
pol11:19, 24 stycznia 2018
dziękuje za przyjemność biegania w takim smrodzie potwornym, masakra dla organizmu , biegacze opamiętajcie się, nowotwory !!!! Las tylko las Turbacz, Obidowa , lotnisko , a jak nie to zdrowiej siedzieć w domu , trudno zdrowie i życie ważniejsze
z10:11, 24 stycznia 2018
a czy burmistrz zapewni trenującym maseczki antysmogowe? przecież obok stoi stacja monitorująca, która nie mal codziennie wskazuje przekroczenie norm! Sport to zdrowie ;)
SCHAFER08:33, 24 stycznia 2018
" Na razie pracownicy ZGZiR korzystają z pożyczonego sprzętu, do czasu aż otrzymają nowy, zakupiony z przetargu.

Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie jest ogłoszenie o przetargu na ten ciągnik??

Na stronie ani UM ani ZGZIR nie ma ani słowa........
Pegi Nelson08:13, 24 stycznia 2018
Ale szastają! Na Długiej Polanie naturalny śnieg i mróz dłużej trzyma. Ale widać pierwszy powiedział nie, bo nie! Teraz będą się bujać z armatą, a serwisować trzeba. Ale będę to powtarzał jak mantrę, urzędnik to gość oderwany od rzeczywistości, kasa sama co miesiąc wpływa na konto, nie musi myśleć jak zarobić na zusy, pracowników, opłaty i życie.
NT żenada01:36, 24 stycznia 2018
Ci co komentują to powinni wpisywać swoją wagę bo coś ktoś chce zadziałać w sprawie ruchu w NT to od razu sprzeciw. MC jak budowali to sprzeciwu nie było.
116km01:03, 24 stycznia 2018
W Rosji na Syberii jest śnieg za darmo A tu widzisz dał ci PIS i już się nie podoba a przypomnę że wcześniej nie było bo nie miało prawa być, bo PO mówiło pieniędzy nie ma i nie będzie.
sukces23:12, 23 stycznia 2018
224 tys plus prąd ,woda i praca ludzi i sprzętu
brawo dołożyliście Glonkowi
za naszą kasę
Do Miasta po pieniądze
Na Wieś po rozum
Nasze miasto ma kasy pod dostatkiem
zniesmaczony21:32, 23 stycznia 2018
Frez za 120 000 zł.
A gdzie szkoła mistrzowska sportowego, zajęcia z W-F, okolicznych szkół, zawodnicy - hokeisci Podhala- w ramach treningu.
Przypiąc narty biegowe i wykonąć ślad do biegania.
A i sami amatorzy nart wykonają właściwy ślad.
.................................................................
Ale jak sie wydaje nie swoje pieniądze, to kto bogatemu zabroni!
MMi20:56, 23 stycznia 2018
Miejsce idealne do topienia pieniędzy podatników. W Nowym Targu trudno znaleźć gorsze. No może na płycie lotniska jest gorzej choć powietrze bardziej przejżyste.
chłop20:43, 23 stycznia 2018
Tak to jest jak orcyk coś wymyśli
115KM20:38, 23 stycznia 2018
Nie neguje, bo kto chce blisko i na piechotę, to może być i w parku, ale ta pod Długą Polaną powinna być przede wszystkim, bo jest bardziej naturalna, osłonięta od słońca i z tego, co słyszałem, to koszt dla Miasta to była kwota kilkadziesiąt tys zł. Ale podobno tam sprawy polityczne wzięły górę. Kogo za to obwiniać...? Do zobaczenia przy wyborach.
Nie do wiary20:14, 23 stycznia 2018
Oooo!!! Jakie to miasto nagle się bogate zrobiło. Tamci zrobili tor do biegania za 5 tyś, a miastowi wydali już 224 tyś. Chyba że ja nie umiem liczyć. Poprawcie mnie jeśli się pomyliłem bo zaraz mnie praśnie.
yu20:12, 23 stycznia 2018
kogo pytasz @Zainteresowany?
x20:06, 23 stycznia 2018
Wspaniale a kto bedze płacil za pomysł
besala20:00, 23 stycznia 2018
Działał stadion biegowy na Długiej Polanie. Sparawdzał się przede wszystkim w czasie takiej aury jak w tym roku, jednak burmistrz zdecydował, żeby do niego nie dopłacać. Pętla miała prawie 700 metrów, osłonięta naturalnie od słońca i blisko naśnieżanego stoku mogła funkcjonować dalej! Nie funkcjonuje i tak się dzieje, gdy w sprawach sportu, rekreacji i ruchu na świeżym powietrzu decyzje podejmują osoby spędzające czas wolny przed telewizorem albo układając klocki lego. Zawstydziły włodarzy Miasta władze Waksmunda! W miejscu, w którym planuje sie ten biegowy raj jest nasłonecznione i śnieg szybko zamieni sie w błotko. Obok Długiej Polany warunki naturalne są dużo lepsze, ale burmistrz Watycha wie lepiej.
żaba19:49, 23 stycznia 2018
121 tys za tą armatkę ze zdjęcia? no to miasto nieźle przepłaciło.
com19:38, 23 stycznia 2018
obudzili się.. przed roztopami :D
Zainteresowany19:32, 23 stycznia 2018
Panie Rybus czy maseczki też będą?
Anya19:03, 23 stycznia 2018
No super tylko od srody ocieplenie hmmm
Jan18:54, 23 stycznia 2018
Bieganie na nartach w Waksmundzie i w Mieście to wdychanie ogromnych ilości toksyn z dymiacych kominów (ZWŁASZCZA TYCH Z PŁYT MEBLOWYCH)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij