Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Jabłonka i okolice
Rain
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Mist
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
29.01.2018, 12:59 | czytano: 2315

Cichy protest pracowników SEWiK-u

Fot. Marcin Szkodziński

19 pracowników SEWIK przyszło na sesję Rady Miasta Zakopanego i zasiadło milcząco na widowni. Był to protest przeciwko szarganiu dobrego imienia spółki.

Burza wokół spółki komunalnej SEWiK wybuchła, gdy wyszło na jaw, że pracownicy i sprzęt spółki są wykorzystywane w celach prywatnych. W związku z wykrytymi uchybieniami Rada Nadzorcza spółki zaleciła, aby w pojazdach zamontowane zostały nadajniki GPS, które pozwolą na rzetelną dokumentację przebiegów i wykorzystania pojazdów. Ponadto ma zostać zaktualizowany cennik usług, a pracownicy firmy nie będą już mogli odpłatnie wynajmować firmowego sprzętu na własne potrzeby. Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości. Ktoś za to odpowie".

Pracownicy spółki przyszli na ostatnią sesję Rady Miasta w Zakopanem, żeby powiedzieć, że atmosfera w pracy stała się nie do zniesienia. Czują się cały czas obserwowani podczas wykonywanych prac. Mając dość takiej atmosfery i 19 z nich wzięło dzień wolny, aby podczas obrad zakopiańskich radnych dać wyraz dezaprobaty wobec tego, co mówi się o ich zakładzie pracy.

Wpływ na atmosferę jaka panuje w miejskiej spółce wodno – kanalizacyjnej miał także przebieg grudniowej sesji Rady Miasta Zakopanego. Do sposobu zadawania pytań przez radnych odniósł się burmistrz Zakopanego. - Państwo się zachowywali jak egzekutywa. Wyrzucać i karać, a dopiero później pytać. Tu chodzi o walkę ze mną i władzą, a obrywają też zwykli ludzie. Nie propozycje co lepiej jeszcze zrobić, tylko szukać błędów – mówił wzburzony Leszek Dorula. Burmistrz przyrównał także sposób zadawania pytań przez radnych do przesłuchań prokuratorskich i działań SB.

Pomimo wielu zarzutów części radnych do funkcjonowania SEWiK-u podkreślali oni, że uwagi dotyczą pracy prezesa i kierownika, a nie pracowników niższego szczebla.

ms/
najnowsze informacje
komentarze
baciok@17:52, 29 stycznia 2018
,,W związku z wykrytymi uchybieniami Rada Nadzorcza spółki zaleciła, aby w pojazdach zamontowane zostały nadajniki GPS, które pozwolą na rzetelną dokumentację przebiegów i wykorzystania pojazd"
I niestety o to chodzi.
Sprawa nagłośniona w Polsacie już dawno powinna być w Prokuratorze a kilka osób postawione zarzuty
A tu cichutko się rozmywa wszystko z uśmiechem na twarzy. Pracownicy szeregowi sami tego nie wymyslili z pójściem na sesję.
kontroler z inspekcji samochodowej17:10, 29 stycznia 2018
W sewiku nowy ewat powstał dla "swojego", bo tylko taki 24 godziny na dobe może "obiektywnie" kontrolować prace personelu wg gps. Dobra fucha za dobre pieniążki. To bardzo zaufany towarzysz w pracy . Ciekawe , czy przyjmą takiego z menzurką do mierzenia ciągłego poziomu paliwa w bakach samochodów , bo inaczej to wszystko "pic na wodę" , te "pic" pomiary .
Zimno woda14:50, 29 stycznia 2018
U prywaciarza jeszcze gorzej kamery wszędzie a kibla i wody bieżącej brak.Chcecie to możecie popróbować ,zmiana środowiska jest wskazana.
gjepeesownik13:11, 29 stycznia 2018
GPS rejestruje czas pracy dokładnie. Kiedy się pojechało, kiedy się wróciło. Trasa jazdy pojazdem. Niestety nie da się "gdzieś skoczyć" bez wyjaśnienia. Po to jest gps w pojeździe. Szefostwo raczej może w ten sposób monitorować pracę swoich pojazdów. A, że cały czas widać gdzie się jest? No inne zakłady też to mają. Bodaj TOPR , TPN....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij