Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Zakopane i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.02.2018, 17:40 | czytano: 2931

W powiecie tatrzańskim strzelnicy nie będzie?

Fot. Piotr Korczak

Starostwo Powiatowe w Zakopanem nie planuje na razie przystąpić do programu budowy ogólnodostępnych strzelnic.

W listopadzie 2017 roku Sejm przyjął nowelizację Ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Zakłada ona możliwość dofinansowania budowy strzelnic sportowych na terenie każdego powiatu. Według Ministerstwa Obrony Narodowej, strzelnice mają być otwarte dla wszystkich. Program miał obowiązywać od stycznia bieżącego roku.

Na chwilę obecną na terenie powiatu tatrzańskiego nie możemy się spodziewać budowy ogólnodostępnej strzelnicy z projektu „Strzelnica w każdym powiecie”. Program MON w założeniu dofinansowuje projekt budowy lub odnowienia infrastruktury strzelnicy do kwoty 2 mln zł. Powiat musi wyłożyć na inwestycję 20% wartości projektu.

- Aktualnie nie są podejmowane przez samorząd powiatowy działania związane z urządzeniem ogólnodostępnej strzelnicy - informuje Marek Borkowski, sekretarz Starostwa Tatrzańskiego.

Powiat czeka na określenie przez Ministra Obrony Narodowej (w drodze rozporządzenia) zakresu zadań objętych dofinansowaniem z budżetu państwa oraz sposobu i trybu udzielania dotacji na budowę i utrzymanie strzelnic oraz rozwój sportu strzeleckiego.

Kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Na chwilę obecną entuzjaści sportów strzeleckich mogą w ramach członkostwa w klubach sportowych korzystać z strzelnic LOK w Nowym Targu i w Krempachach.

pk/
najnowsze informacje
komentarze
europodatnik20:12, 3 lutego 2018
-efendi- ma 100% racji, w zakopcu niczego współczesnego nie ma i nie będzie. Jakie władze taka polityka, a ten orzeł od obronności, czy jakoś tam, to pułkownikiem był kiedyś dawno temu - teraz jest co najwyżej zwykłym gryzipiórkiem na emeryturze.
Q720:36, 2 lutego 2018
Zgadzam się z efendi, niestety wypalony PRLowski pułkownik jest bardzo nieporadny.
Skała13:05, 2 lutego 2018
No to szkoda, że powiat tatrzański nie dba o obronność kraju. Jest grupa młodzieży zainteresowana strzelectwem, a jednak bariera odległości do NT odstrasza.Trzeba będzie Pitra Bąka wziąć na dywanik !
Staś11:33, 2 lutego 2018
Stas...chory to ty jesteś...na lemingoze POstępujacą...no ale czego się po zaKODowanym łbie spodziewać..
abc10:58, 2 lutego 2018
u SOROSA W Białce Tatrzańskiej ma być profesjonalna strzelnica
Cecily09:39, 2 lutego 2018
Stas, niedługo będziesz pewnie miał większy hałas i nikt cię nie zapyta czy to ci się podoba. A jeszcze nie będziesz się umiał obronić i nie będziesz miał czym tego zrobić. Inne nacje są dobrze przećwiczone. Poczytaj choćby o Syryjczykach na strzelnicy pod Ostrołęką albo zobacz jaka jest różnica między lekcją przysposobienia obronnego u nas (jak jeszcze te lekcje były) a u ruskich (u nas kałacha oglądali uczniowie na zdjęciach, a u ruskich składali w realu). W Szwajcarii każdy rezerwista ma w swoim domu mundur i broń. U nas wprawdzie sprowadzana jest broń z Ukrainy-przechwycono kiedyś przemyt części do zgrabnego działa przeciwlotniczego-lecz wątpię,by odbiorcą tego miał być Polak.W Europie jesteśmy najbardziej rozbrojoną i najmniej przećwiczoną wojskowo nacją.Nawet Szwedzi deklarujący pacyfizm powrócili do powszechnego poboru do służby wojskowej i zaopatrują swoją armię w nowy sprzęt, przede wszystkim do walk partyzanckich w mieście.Do powszechnego poboru wojskowego po pięciu latach przerwy wraca też Bundeswera.A my, Polacy, śpijmy słodko (najlepiej z procą pod poduszką), snem niezakłóconym odgłosami ze strzelnicy -jeśli już by taka była- i to... aż jedna... w powiecie.A przed snem poczytajmy sobie klasykę "Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur."
efendi09:22, 2 lutego 2018
Pomysł bardzo dobry ale czekając na Ministerstwo, urzędnicy powinni szukać odpowiedniego miejsca na lokalizację, bo znowu obudzą się z ręką w nocniku.
efendi09:01, 2 lutego 2018
Pomysł bardzo dobry, problem polega na tym, że w urzędzie starostwa nie ma osoby potrafiącej tą sprawę poprowadzić, nawet w wydziale do spraw obronnych. I dlatego w kolejnej dziedzinie powiat tatrzański będzie w czarnej d...e.
JakUBEK07:34, 2 lutego 2018
Stas odwal się od Antoniego bo sam jesteś chory jeśli nie widzisz co się dzieje w kraju i na świecie.
Stas21:41, 1 lutego 2018
chory pomysl Antoniego to kolejny niewypal (nie mylic z innym niewypalem ktorego nie bylo). Wpierw niech pomysla o miejscu - a nie wpychac mieszkancom takie halasy!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij