Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
12.02.2018, 14:54 | czytano: 6493

Prezydent w Rabce-Zdroju dziękuje za pamięć o Marii Kaczyńskiej (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

Zgodnie z zapowiedziami, prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Rabki-Zdroju na VI Memoriał Narciarski im. Marii Kaczyńskiej.

Prezydenta witali na wyciągu Polczakówka m.in. posłanka Anna Paluch, główna organizatorka memoriału, wojewoda Piotr Ćwik, wiceminister finansów Wiesław Janczyk i burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

Prezydent wziął udział w uroczystości wręczenia medali zwycięzcom zawodów. W krótkim przemówieniu, które wygłosił do zebranych, Andrzej Duda dziękował za pamięć o Marii Kaczyńskiej. - Rabka to młodość, to życie Marii Kaczyńskiej. Latem chodziło tu po górach, zimą jeździła na nartach. Dziękuję, że w ten sportowy sposób zachowujecie pamięć o niej. Jestem wam za to ogromnie wdzięczny - dodał.

Prezydent ma jeszcze w planie złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą absolwentom i Marii Kaczyńskiej w Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romer w Rabce-Zdroju, weźmie też udział w mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w intencji śp. Pary Prezydenckiej i ofiar katastrofy smoleńskiej.

r/ zdjęcia Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
besala08:35, 14 lutego 2018
Żenujące widowisko! Jestem przekonany, że Maria Kaczyńska, osoba otwarta i życzliwa ludziom, byłaby głeboko zawstydzona tym widowiskiem. Sama idea tych zawodów została ośmieszona napuszeniem, stawaniem na baczność (posłanka Paluch!) i oficjalnym składaniem kwiatów. Brak w tym autentyczności, wszystko to jest polityczną, wyrachoiwaną manifestacją.
emeryt15:09, 13 lutego 2018
ziobro był lepszy nie dopuścił do siebie skazanej , a endriu jemu to lata , i skazana przebywała w miarę blisko koło notariusza ...
Władek05:06, 13 lutego 2018
Paluch stoi "na baczność pod ścianą" - żenada jak potrafi posłanka kpić z Kaczyńskiej ......
Inni "kacykowie " z kwitami wg listy ...... są bo muszą zachować stanowiska wg. wiadomych kryteriów ........
Prezydent "już nie jeździł na nartach w Rabce bo zabrakło sprawnych "BOR-ów" , którzy wiedzą gdzie jest przód nart.
KPINA Z POLAKÓW i historii
kuracjusz22:31, 12 lutego 2018
Co ma Kaczyńska do Rabki, jakaś ściema. Najważniejszy lans....Notaruisz przyjechał pojezdzić na nartach bo sie nudzi.
dochodzący21:56, 12 lutego 2018
Julek i Ty też poszedłeś w odstawkę
posłanka ze Spisza A.Paluch i burmistrz E.Przybyło czarowały ze w Rabce nie ma smogu rok temu
Rabczanka21:34, 12 lutego 2018
Jak zaczną wszystkim przebywającym na kuracji w Rabce organizować memoriały to strach się bać co będzie. A pozostaje pytanie czym to dla Rabki zasłużyła się M.Kaczyńska
e220:15, 12 lutego 2018
"pisowiec" - masz rację! A tak dla przypomnienia; ile razy była zapraszana do Rabki Z ? Ile razy przyjechała do Rabki? Nigdy !!!!! Zawsze ignorowała zaproszenia więc czemu na siłę kogoś się gloryfikuje? Tyle dla Rabki znanych ,lubianych ludzi istnieje i jakoś dla nich nic się nie robi się?, a pobyt w Rabce dla Pani Kaczyńskiej był nic nie znaczącym epizodem w jej życiorysie. Więc co za hipokryzja, czy może ja o czymś nie pamiętam?
Kaczydziób19:02, 12 lutego 2018
Naprawdę, nikomu nie ubliżając, ale kimże takim była Maria Kaczyńska? Cóż to takiego osiągnęła? No naprawdę niechże już przestaną pisowcy na nowo historię pisać. Co wy myślicie że wszyscy cierpią na amnezję?
stara baba co zeby jak pnioki mo18:42, 12 lutego 2018
@PL
Jeszcze się nie udusiłeś?Ja dziwnym trafem mam się dobrze...nie żrę żarcia z chemią.
Bobo18:31, 12 lutego 2018
Z ochroniarzami było ze 10 osób i komu tu dziękować i za co. Pani Maria była fajną babką ale miała genialnego męża i wrednego szwagra. A co? zamkną mnie? Przeżyłem komunę, solidarność to przeżyję PiS daj Boże.
115KM18:04, 12 lutego 2018
To są działania propagandowo-polityczne. Wyłuskać z życia znanej osoby mało znaczący epizod z życia i budować legendę. Jakoś nie pamiętam, żeby Maria Kaczyńska za życia chwaliła się tym okresem ze swego życia. Ważne jest to dziś dla miernej posłanki pisowskiej dla poprawy własnego wizerunku. Ogrzeje się przy tym ogniu kilku lokalnych włodarzy a i prezydentowi nie zaszkodzi. Ale czemu tu się dziwić. Na katastrofie smoleńskiej cały PiS zbił kapitał polityczny. Dochodzimy do prawdy, ale tak, żeby nigdy nie dojść...
MEMENTO17:50, 12 lutego 2018
"Wszystkich Świętych rabczańskich", witających "Andżeja" wymieniono... A o "Cioci Kazi", dziarsko maszerującej po prawicy Jego zapomniano?! Jak tak można! Skandal i zniewaga! Dziękuję za uwagę.
nie etyczna Paluch16:26, 12 lutego 2018
ooo była tam Pani poseł Paluch, która nie tak dawno na rynku w Nowym Targu zachowywała się jak kibol (nie ubliżając kibicom) w stosunku do prezydenta RP Komorowskiego. Ciekawe co by powiedziała o tych co teraz by gwizdali na obecnego prezydenta !
pisowiec16:22, 12 lutego 2018
co ta kaczynska zrobila dla Rabki zeby memorial organizowac
pieklorz16:08, 12 lutego 2018
@PL Co to jest prawo śniegu? Nie bardzo rozumiem. Zdemontowali. Zdemontowali bo nie dochodowe. Z Bukowiny widać cud natury! Co to jest "smok"? Że też nie może Was zeżreć razem wszystkich do kupy . Producentów pieców, kopiących wongiel, australijcyków od wongla, niemców łod kupna wongla, dobrej zmiany w Warszawie, majstrów łod budowy stacji badanio rzodkiego powietrza, chcicieli pieców piontej generacji. Ze też nie może Was wszystkich ślak........... Razem z pomnikami.
PL15:42, 12 lutego 2018
Wyciąg na Maciejowej zdemontowali .Prawo śniegu dalej nie obowiązuje .Smog w Rabce dusi mieszkańców .Dopłat do wymiany pieców dalej nie widać A jak tak dalej pójdzie za chwile gwiazda pienin wpadnie na pomysł postawienia Maryście pomnika w Rabce.
Julek15:08, 12 lutego 2018
Co tam robi Janczyk? Niszczyciel PiSu na Podhalu. Hanka i Jasiek poszli wraz z Kołutem w odstawke. Jak trzeba było działać to Janczyka nie bylo, a teraz spijac śmietankę umie. Już ponoć lista do województwa z Jelonkiem i Specem od wiatraka uzgodniona.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij