Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
12.02.2018, 17:22 | czytano: 9867

21-letni warszawiak uciekał przed nowotarskimi policjantami

NOWY TARG. Na jednej z miejskich ulic nowotarscy policjanci zatrzymali w nocy samochód, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca nie zamierzał jednak łatwo się poddać i zamiast na hamulec, nacisnął na pedał gazu.

- Gdy kierowca samochodu renault przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 25 km/h, policjant wydał sygnał do zatrzymania. Kierujący zwolnił, a następnie przyspieszył i odjechał - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast pojechali za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę i się zatrzymał.

Tam doszło do zatrzymania. Kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec Warszawy. Nie jechał sam. W samochodzie, oprócz niego, była też 21-letnia kobieta oraz dwoje małych dzieci - roczna i dwuletnia dziewczynka. Szybko wyszło na jaw, dlaczego warszawiak nie zatrzymał się do kontroli drogowej - posiadał zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2019 roku wydany przez sąd. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za swoje czyny.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu został ukarany grzywną w wysokości 2000 zł. Za przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara aresztu oraz grzywny do 5000 zł.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Wyrocznia23:08, 13 lutego 2018
Smok 75 w terenie zabudowanym to naprawdę dużo...., mamy jeszcze oblodzoną nawierzchnię jednym słowem szklanka, wyobraźnia zdecydowanie u Ciebie nie działa i chyba nie wiesz co piszesz...., pojawił się u Ciebie czynnik emocji - zwany hejtem a co tam napiszę inaczej, pomyślą że jestem fajny....tak to wygląda, typowy egoista myślący że się uda pokozaczyć, żenada
Zne12321:56, 13 lutego 2018
@smok pomyśl jak potrafisz, droga hamowania przy 50km/h to 30 metrów (średnio), przy 75km/h to już koło 60.. Masz dzieci? To wyobraź sobie, że właśnie wpadła jednemu z nich piłka na drogę jakieś 50 metrów przed samochód
cywil(pies)21:16, 13 lutego 2018
Jak ma ktoś problemy z głową,komputerem i nie tylko to się czepia wszystkiego.Boga,nawet Policji.
Nowotarżanin 7720:47, 13 lutego 2018
@niesprawiedliwiepotraktowanaprze :

Ja przynajmniej znam 2-ch takich policjantów "z powołania" którzy by się "ostali" - jak Pani to ujęła. Niestety nie mieli chyba mocnej pozycji w komendzie, a szkoda :( Dzięki takim ludziom można było darzyć tę instytucję zaufaniem i pisać Policja z dużej litery jako wyraz szacunku dla nich i ich służby.
Maryśka co ma dzieci09:09, 13 lutego 2018
SMOK A a nawet SMOG a ty co psycholog dziecięcy. Obydwoje nieodpowiedzialni bo mądra matka nie wsiadła by z małymi z żadnymi dziećmi do samochodu z facetem, ojcem który nie ma uprawnień.
niesprawiedliwiepotraktowanaprze09:07, 13 lutego 2018
o, sadysta na forum. Ten od gumowania. A może by tak gumować łąpówkarskich policjantów? Czy choćby jeden się ostał?
uszaty08:39, 13 lutego 2018
@Smok- Czy stwórca dał ci głowę tylko po to, żeby było do czego uszy przymocować? Twoim zdaniem to nie jest narażanie? Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym? Obudź się!!! Ten gość ma 21 lat i już mu prawo jazdy zabrali.
Smok22:41, 12 lutego 2018
@wyrocznia

No rzeczywiście naraził te dzieci, 75 km/h i "próba" ucieczki, że się parę metrów dalej zatrzymał.

Serio piszesz?
ojciec z paskiem21:06, 12 lutego 2018
Zakaz prowadzenia i łamie dalej przepisy.Czy z Warszawy czy skądś,dla mnie DEBIL(matko jedyna, on i jego ,,stara,, mają dopiero 21 lat)
Wyrocznia19:59, 12 lutego 2018
Warszawka się bawi na całego, braku odpowiedzialności to już chyba nikt nie zrozumie, jak można tak narażać niewinne dzieci, tego nawet najstarsi lekarze nie wyleczą, brak słów....
Nick prawilny19:23, 12 lutego 2018
Przyjechał z dziećmi na ferie ech ta policja...
Jacek17:39, 12 lutego 2018
Dołożyłbym jeszcze ,,gumowanie". Następnym razem byłby wiedział, ze należy się zatrzymać do kontroli.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij