Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
12.02.2018, 22:01 | czytano: 4327

Mieszkańcy ul. Św. Krzyża w Szczawnicy mają dość

Mieszkańcom 9 domów przy ul. Św. Krzyża w Szczawnicy (tzw. Węglarzyska) puściły nerwy. Postanowili walczyć o swoje prawa. Dość już mają tego, że ich droga nie jest odśnieżana i że nie odbiera się od nich śmieci, które muszą wozić do drogi głównej. Sami też muszą łatać dziury na drodze, które niestety podczas deszczów są na nowo wypłukiwane.

Bardzo utrudniony jest przejazd służb ratunkowych. W 2009 roku z uwagi na oblodzenie drogi karetka nie mogła dojechać do pacjentki z rozrusznikiem serca. Podobnie było podczas pożaru, który wybuchł w 2016 roku, kiedy ten sam problem miały wozy strażackie. Mimo, że droga znajduje się w strefie A uzdrowiska, nigdy nie była utwardzona, nie ma też zrobionego odwodnienia, co powoduje, że podczas opadów zmienia się ona w rwący potok, a w czasie mrozów robi się na niej lodowisko. Droga nie ma też oświetlenia.

Mieszkańcy wiele lat pisali pisma do Urzędu Miasta i Gminy z prośbą o zajęcie się sprawą, jednak jak na razie bezskutecznie. Owszem, władze miasta obiecały, że do końca 2016 będą uregulowane wszystkie sprawy własnościowe i geodezyjne, a wtedy droga zostanie wyremontowana. Niestety do tej pory nic się nie dzieje. Dlatego mieszkańcy mówią, że mają już dość - nie chcą słuchać więcej wymówek, ale żądają wymiernych działań. Wystosowali oni oficjalne pismo do burmistrza Grzegorza Niezgody, w którym żądają konkretnych deklaracji, kiedy droga zostanie wyremontowana. O sprawie powiadomili też media.

Władze miasta odpierają jednak zarzuty. – Problem bocznej drogi ulicy Św. Krzyża jest nam znany. Sedno sprawy tkwi w tym, że miasto nie jest właścicielem części tej drogi, a przez to nie może przeprowadzać na niej niezbędnych prac remontowych. Najpierw należy przeprowadzić wszystkie sprawy związane z własnością terenu. Wszelkie dokumenty zostały złożone u wojewody – teraz czekamy na jego decyzję i ewentualne odwołania właścicieli terenu pod drogą - mówi wiceburmistrz Szczawnicy Tomasz Moskalik. Deklaruje on, że gdy tylko droga będzie własnością miasta, zostaną przeprowadzone niezbędne prace remontowe, zwłaszcza te związane z odwodnieniem i poprawą nawierzchni.

JD/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwator06:28, 16 lutego 2018
A co z tymi co przywłaszczają sobie pas drogi miejskiej i blokują innym przejście i przejazd ?Czy urząd miasta ma im dać to za friko?
swój07:27, 14 lutego 2018
No tak jak zwykle.
Ludzie jojczą proszą by mogli się budować, choć niema tam infrastruktury a potem jak się wybudują to roszczenie, żądania...
Często też bywa tak, że drogę dojazdową chcą ale ze swojej działki na ten cel pół metra nie oddadzą.
abc18:09, 13 lutego 2018
a poproście pana C. o pomoc.
most ważny, droga ważniejsza.
na pewno nie odmówi.
Przemek17:04, 13 lutego 2018
Kto daje pozwolenia na budowę w takim terenie jak się chcą budować to siedzą cicho a jak już wybudują to się im wszystko należy .Nic od siebie bo trochę śniegu muszą odgarnąć .Zakaz budowy w takich miejscach i spokój święty
optymista15:05, 13 lutego 2018
Projektant i Inspektor nadzoru dróg miejskich w Szczawnicy na razie są na wakacjach na Montelupich, ale jak wrócą to nadrobią zaległości. Troszkę cierpliwości.
...12:52, 13 lutego 2018
Droga Krzyżowa każdego dnia.
Ja10:40, 13 lutego 2018
Wolą zapraszać Bronka i Donalda bo tu mogą zyskać większy poklask,a mieszkańcy niech paplają się w błocie.
et09:58, 13 lutego 2018
ens więc sam widzisz na własnej skórze jaką mamy władzę w Szczawnicy
Ja08:59, 13 lutego 2018
Reporter nie pokazałeś obiektywnie zaniedbań Urzędu Miasta tego rejonu ul.Świętego Krzyża.Mogłeś ująć tą drogę w prawą stronę i pokazać jej uroki.
ens08:39, 13 lutego 2018
U mnie to samo, też muszę śmieci wozić do głównej!. Nikt mi nie odśnieża 120m. Jestem sam i nie jojcę, a was jest 9 i macie problem. ej Scownicany
Ulica błotna numer zachlapany07:47, 13 lutego 2018
takich ulic jak wasza jest więcej w Szczawnicy np.ul Staszowa na początku ulicy piękna kostka a na końcu błoto w kolano,koleiny że strach jechać niskim samochodem brak odwodnienia.Jak są roztopy lub pada dłużej deszcz to kałuże są na całej szerokości drogi i nie ma jak przejść....tez pisaliśmy pisma i też zostaliśmy planu przez burmistrza...Ale wkrótce są wybory i teraz my go olejemy
Przywrócić Krzysztofa SZ do PZD!!!07:43, 13 lutego 2018
Natychmiast !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij