Wtorek, 22 styczeń 2019, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Rabka Zdrój i okolice
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
niewielkie zachmurzenie
-13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
pogodnie
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
pogodnie
-12°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
13.02.2018, 16:31 | czytano: 3868

Zadział i Długa Polana muszą poczekać na taras i wieżę widokową

NOWY TARG. Opóźnia się wybór firmy, która wybuduje wieżę widokową na Długiej Polanie i taras widokowy na Zadziale. Urząd Miasta w Nowym Targu unieważnił, ogłoszony w styczniu, przetarg na te inwestycje.

Powód to zbyt wygórowane, zdaniem magistratu, oferty od firm zainteresowanych zleceniem. Urząd zarezerwował na inwestycje kolejno 410 i 450 tys. zł. Tymczasem najtańsza oferta sięgała 670 tys. zł, a najdroższa nawet 1,4 mln zł. Na przetarg wpłynęły dwie oferty od firm z Nowego Targu i Stasikówki.

Przetarg zostanie najprawdopodobniej powtórzony.

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, na wzniesieniu na Długiej Polanie ma powstać wieża widokowa o drewnianej konstrukcji na betonowym fundamencie, ze schodami w środku, nakryta daszkiem. Platforma widokowa o wymiarach ok 8 metrów na 8 metrów, znajdować się ma na wysokości (od poziomu teren) ok. 21 metrów. Całkowita wysokość wieży to 27,5 m.

Z kolei na osiedlu Zadział zostanie wybudowany taras widokowy o stalowej konstrukcji i drewnianym podeście z balustradami. Przy obu obiektach zostaną zamontowane kamery.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Jacek Koszarek09:49, 15 lutego 2018
Super sprawa byłaby z tym przedłużeniem Długiej Polany. Najdłuższa trasa miałaby ok. 800 m z naturalnymi zakrętami, jak w SG i DH. Ewentualna, po wycince pasa lasu trasa do SL miałaby z 500 m, a górne nachylenie do 40%. Niejeden klub chciałby tu trenować. Północne stoki to wielki atut. Na dole dużo miejsca na infrastrukturę i zaplecze. Myślę, że dziś jest to już realne, bo myślenie ludzi zmienia się i coraz mniej jest takich, którzy blokowaliby dla samego "nie sprzedam ojcowizny" i dalej klepali biedę. Białczanie trzepią kasiorę i przyznają, że głupi był ten dawny upór. Zatrzęsienie turystów jakoś im nie przeszkadza. Pozostaje pytanie, czy władze miejskie i inne od których zależałaby inwestycja są przychylne...?
115KM23:52, 14 lutego 2018
Ciekawe, czy na szczycie nad Długą Polaną zostanie tyle miejsca, żeby wybudować górną stację kolejki krzesełkowej ? Taki plan istnieje, może jeszcze nie na papierze, ale od dawna się o tym mówi. Wydłużyłoby to obecne trasy o 200 m, a przy możliwości zrobienia wycinki powstałaby nowa trasa, o dużym nachyleniu, idealna do trenowania slalomu ( teren po prawej stronie obecnego wyciągu. Długa jest za krótka na współczesne narciarstwo, a Zadział (profil trasy) to porażka - na dole najbardziej stromo, a nie ma gdzie hamować. Proszę nie pisać, że się nie da, bo Białka, Jurgów, Kluszkowce pokazały, że się da.
górol21:13, 14 lutego 2018
Z tego co wiem to wójt z Ochotnicy wybudowoł 4 wieże widokowe dookoła wsi i nie robił ceregieli jak wy
Sceptyk13:48, 14 lutego 2018
Może któryś z radnych ma tam działki i będzie miał darmową drogę a uwagę odwróci się na taras widokowy? Pytał ktoś wyborców czy chcemy kolejnego po kawiarniach w rynku nietrafionego wydawania naszych pieniędzy? Może Pani Korwin to sprawdzi?
turysta13:13, 14 lutego 2018
tadek
jakich turystów z waksmunda czy z morawczyny
puknij sie w glowę
Podhale11:08, 14 lutego 2018
Taras jest konieczny żeby można było z niego podziwiać smog ????
snow08:36, 14 lutego 2018
Gdyby jeszcze zadział i długa zainwestowały w nowe trasy i koleje krzesełkowe to z fajnymi tarasami na szczycie byłby niezły ruch! :)
jaro07:35, 14 lutego 2018
A tak na marginesie to powiedzcie mi po co te wieże. Rozumiem mamy las i chcemy zrobić wieże aby wyjść ponad niego i zobaczyć panoramę. Na zadziale jest otwarta przestrzeń wiec jaki sens ma wieża. Chyba tylko tyle że atrakcją ma być wystyrmanie się na górę po schodach. Na Długiej nie wiem gdzie ma być lokalizacja ale na górze wyciągu jest piękna polana z ładnym widokiem dookoła. Wydaje mi się że to sztuka dla sztuki. Takie urzędnicze wydawanie pieniędzy bo nie swoje więc byle wydać.
oo04:17, 14 lutego 2018
Serio to już nie mają na co kasy rozd*** tylko jakies wieże nie wiadomo komu i na co. Na dole ludzie ledwo oddychaja, taki smród i dziadostwo - ale na to kasy NI MO. A na jakieś badziewie to pieniadze sie znajdują, magicznie.
tadek21:43, 13 lutego 2018
Proponuję przejść się na istniejace już w Gorcach wieze i zobaczyć jak to wygląda i dlaczego tyle kosztuje. Może nie milion ale 400 tyś napewno kosztowało. Miasto wyda trochę, resztę z dotacji. Turystów to sciagnie bo w nt mało jest co oglądać...
baciok@21:33, 13 lutego 2018
Do nick nie chcem ale muszem
Dobrze piszesz. Chyba o to chodzi. Zrobi się wieże, trzeba bedzie zrobić drogi dojazdowe, doprowadzić prąd No to sie zrobi. I będą piękne działeczki budowlane w pełni uzbrojone za friko.
Pietrek20:48, 13 lutego 2018
Jak by na kominie pod Szaflarami? Widać szpetne,,cygaro,, z całego Podhala to i z niego będą widoki.Z Długiej i Zadziału bez wież piękne widoki.
nie chcem ale muszem19:33, 13 lutego 2018
...na razie się nie mogą z tą kasą dogadać bo jak jeszcze z ABW mają mieć zezwolenie to koszty podnosi a i ile będzie kosztował wynajem drogi żeby z betonem dojechali chyba muszą ,,komuś" po działkach przejechać może taniej będzie helikopterem. Potem zrobią jak z tymi budkami na Rynku , jeden pan z ościennej gminy pijąc tam kawę łapał się za głowę jak burmistrz dał się wpakować w taką sprawę za tyle kasy.
Wieża no niech będzie dla tych co potrzebują ale żeby to z czymś połączyć i coś zrobić a od ul. Zadział ludzie drogę grodzą a lecie gnój wywożą i płoty stawiają - druga Gubałówka , no to od Szpitala się zrobi.
Chłop19:27, 13 lutego 2018
A legalna droga publiczna do tego grubo przepłaconego badziewia to jest czy nie ma?
baciok@19:07, 13 lutego 2018
Przypomnę scenę z MIsia Barei
Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie.
Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy!
Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!
Hochwander: To znaczy nie chcesz zarobić?
Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
I tyle w temacie
majka18:42, 13 lutego 2018
Słusznie. Ale i tak 860tys na tarasy widokowe przy licznych innych koniecznych wydatkach to obecnie zbytek. Oglądać z góry zasyfione Miasto?
Podhale18:34, 13 lutego 2018
Za ponad 400 tys. to mozna dom wybudowac a nie jakas wieze widokowa. Chore ceny chory swiat. Nie znam sie moze na tym za dobrze ale nikt mi nie wmowi ze tyle pieniedzy kosztuje postawienie jakiejs budy 8 na 8 gdzie nie trzeba okien, drzwi, nie trzeba robic wykonczenia wnetrza.
Antysmog18:31, 13 lutego 2018
Następną obietnicę diabli wzięli, nowotarski spacer wśród "koron drzew"na wzór z Bachledowej coś się wlecze,
hi,hi, ha18:18, 13 lutego 2018
Przed wyborami samorządowymi wszystko się wybuduje . Wszystko . Tylko skąd na to pieniądze pójdą? Źródło finansowania ? Skąd ta wielka kasa ?
Kicia17:25, 13 lutego 2018
Zrobią kupę...
rypello17:15, 13 lutego 2018
zaczynaja sie problemy bo niektorzy siedza a inni sa w gotowosci
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij