Sobota, 22 wrzesień 2018, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Zakopane i okolice
deszcz
11°
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 76%
obłoki zanikające
13°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
11°
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 76%
obłoki zanikające
11°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 90%
obłoki zanikające
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 8.2 km/h Wilgotność: 71%
13.03.2018, 10:27 | czytano: 862

Zakopane w rządowym programie walki z smogiem?

Zakopane ma szansę na zakwalifikowanie do rządowego programu walki ze smogiem. To ważna informacja dla najuboższych mieszkańców, którzy dzięki dotacjom będą mogli przeprowadzić termomodernizację swoich domów i wymienić stare piece na ekologiczne.

Do uczestnictwa w programie rządowym "Stop Smog" zaproszone mają być miasta wymienione w raporcie WHO przedstawiającym 50 najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich. Zakopane znajduje się w końcówce tego niechlubnego rankingu.

- Ostateczna lista miast nie została jeszcze zatwierdzona, jednak Zakopane ma szansę na znalezienie się w tym gronie. Przedstawiciele miasta zaproszeni zostali na rozmowy i spotkania dotyczące programu walki o czyste powietrze - mówi Agnieszka Bartocha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska zakopiańskiego Urzędu Miasta.

Jak wyjaśnia naczelnik Bartocha, obecnie trwają spotkania przedstawicieli rządu z gminami, na których zbierane są postulaty w celu dopasowania programu do potrzeb gmin. Zakopane przeprowadziło już wstępną inwentaryzację i określiło liczbę mieszkańców, którym konieczna jest pomoc.

k/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij