Czwartek, 13 grudzień 2018, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
przewaga chmur
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 78%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
-2°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
13.03.2018, 19:50 | czytano: 2685

Szpital Sokołowskiego zostanie gruntownie przebudowany. Marszałek Kozak przekazał placówce dofinansowanie

ZAKOPANE. Siedem pięter będzie liczył już w przyszłym roku Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. dr O. Sokołowskiego. Dzięki wsparciu samorządu województwa, do istniejącego budynku dobudowane zostaną cztery dodatkowe kondygnacje. Powstanie dodatkowe skrzydło budynku. Zmienią się także dolne piętra szpitala.

By zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów przebudowane zostaną istniejące klatki schodowe i dobudowane nowe - wraz z windą.

Gruntowna przebudowa Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem to inwestycja za ponad 17,6 mln zł, z czego 11,5 mln zł pokryją środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dziś stosowną umowę podpisał m. in. marszałek Wojciech Kozak i dyrektor szpitala Marcin Zieliński.

- Nie ma nic cenniejszego, niż ludzkie życie i zdrowie, dlatego od lat, jednym z priorytetów władz samorządu jest podnoszenie jakości usług świadczonych przez małopolskie szpitale. Chcemy, by hospitalizowani pacjenci czuli się jak najbardziej komfortowo i jak najszybciej wracali do domu zdrowi. Właśnie dlatego w RPO WM na budowę, modernizację i wyposażenie szpitali w najnowocześniejszy sprzęt medyczny przeznaczyliśmy ponad 131 mln zł – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.

Środki z Unii Europejskiej pozwolą również na rozbudowę istniejącego budynku tlenowni oraz wyposażenie szpitala w specjalistyczne łóżka wielofunkcyjne, które trafią na salę wybudzeniową OIOM. Zmieni się także teren przed placówką - powstaną nowe chodniki, oświetlenie, miejsca postojowe dla samochodów oraz droga pożarowa. Ponadto, zaplanowano przebudowę sieci energetycznej, kanalizacji sanitarnej i burzowej oraz wykonanie przyłączy gazów medycznych.

Inwestycja będzie gotowa pod koniec przyszłego roku.

UMWM, opr. s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
spec08:08, 15 marca 2018
Pieniądze na szpital dał MARSZAŁEK z koalicji PO-PSL, która rządzi województwem. Prawda co po niektórych koli w oczy..
senator ziem górskich20:58, 14 marca 2018
A co tam robi Hodorowicz z PO ?? Gdzie sie chce przykleić w nadchodzących wyborach samorządowych ???? Może jako radny sejmiku woj. małopolskiego, a może jako senator bis lub oseł-poseł. Tylko konkurencje może zrobić Guciemu Mostowemu :) Panie Hodorowicz nie ma już nic do sprzedania, PKL już Pan sprzedałeś!
Pacjent20:21, 14 marca 2018
Należy się temu szpitalowi, jest jednym z najlepszych w Polsce, a doktor Zieliński doskonałym aczkolwiek niedocenianym specjalistą.
Tadek14:32, 14 marca 2018
NARESZCIE XXI wiek
Orawiok12:33, 14 marca 2018
jj:
To dlaczego szpital nie został przekazany Województwu?? Rehabilitacyjny jest Województwa to i ten by mógł być.
jj08:29, 14 marca 2018
Szpital nie podlega pod marszałka, choć powinno tak być. Szpital natomiast podlega pod Powiat Tatrzański i jest na utrzymaniu lokalnego samorządu, podczas gdy mieszkańcy powiatu stanowią w nim nikły procent pacjentów, bo szpital obsługuje całe województwo, a bardzo wielu pacjentów jest nawet spoza województwa.
do lekarzy brakuje22:19, 13 marca 2018
Specjalisto
szpital podlega pod marszałka i kasa pochodzi z funduszy zarządzanych przez marszałka
marszałek jest z PO
kitel20:34, 13 marca 2018
Jak widać niektórym samorządowcom podoba się otwieranie kolejnych budów, a tak to wygląda "przykleja się g... do okrętu i mówi płyniemy".
lekarzy brakuje20:25, 13 marca 2018
i to jest największy błąd
tyle szpitali jest, które spełnią wymagania bez przebudowy
widać ze nadmiar pieniędzy jest marnowane przez PiS
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij