Czwartek, 13 grudzień 2018, Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
przewaga chmur
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 78%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
-2°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 75%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
14.03.2018, 13:28 | czytano: 7233

Likwidacja Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu za aferę korupcyjną? "Przeciąć wrzód"

Zarząd Powiatu Nowotarskiego rozważał likwidację PZD w Nowym Targu po tym, jak obu dyrektorów i kierownika wydziału zamówień publicznych, zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem przyjmowania łapówek.

Z propozycją taką wystąpił radny Stanisław Waksmundzki, ale w odpowiedzi usłyszał, że temat był już rozważany i zarząd powiatu zdecydował się niczego nie zmieniać. Radny proponował, żeby wszystkie zadania PZD przejął wydział inwestycji Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Przypominał, że wskutek afery łapówkarskiej z PZD odchodzą pracownicy, nie wiadomo też czy znajdzie się chętny na stanowisko dyrektora tej placówki. - Dlatego likwidacja byłaby zasadnych krokiem - przekonywał.

- Dużo na ten temat dyskutowaliśmy, ale zarząd podjął decyzję, że nie likwidujemy - mówił starosta Krzysztof Faber. Dodał, że w PZD pracuje 40 osób, a odeszły tylko dwie. W dodatku, jak podkreślał, taka reorganizacja odbiłaby się negatywnie na pracy, a przecież zarząd dróg ma teraz dużo pracy związanej z inwestycjami na drogach. Zdaniem starosty, likwidacja niczego by też nie poprawiła, ani nie zmieniła. Nastąpiłaby tylko zmiana z dyrektora na kierownika. - Poczekajmy na rozstrzygnięcie konkursu. Zobaczmy, kto będzie chciał objąć stanowiska dyrektora - dodał.

Jednak zdaniem radnego Waksmundzkiego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrezygnować z niektórych inwestycji i wykonać je np. w przyszłym roku, bo ważniejsze jest by "przeciąć wrzód".

r/
najnowsze informacje
komentarze
do ?d/ps00:31, 21 marca 2018
od wos too by trzeba wyskrobac nie tylko wrzoda ale złodziei i wazeliny bo słynno o wos na całe podhole
Bimberland12:30, 15 marca 2018
Do tej zgdanska jak sie podpisuje,tylko sie miarkuj jak piszesz o Goralach,bo kto powiedziol ze te skazance sa Gorolami ? Jedyn cheba z gdanska
!!!!12:19, 15 marca 2018
to teraz kolej na odkrycie kolejnej afery gdzie oczywiście starosta o niczym nie wiedział i nie słyszał .....żenada!
do wer09:20, 15 marca 2018
A słyszałeś powiedzenie ze ryba psuje się od głowy? Tez jestem za rozwiązaniem PZD. Nie ma takiej opcji że nikt nic nie wiedział. Przychodzili tam 5 dni w tygodniu po 8 godzin przez kilkanaście lat. I nikt nic nie wiedział? No proszę was????? To jest niemożliwe,nierealne i tylko głupi w to uwierzy.
Ocena z Gdańska09:16, 15 marca 2018
Zawziętość i zawiść górali nie zna granic ... Jeżeli podejrzenia w stosunku do dyrektorów się sprawdzą to odpowiedzą i będą jeszcze ze 2-3 lata siedzieć za kratami nie wspominając już o konsekwencjach zawodowych i o hańbie jaką okryli siebie i własne rodziny na wiele lat .. . Nie uciekną ponieważ są już aresztowani. Po co likwidować Urząd ? To Urząd jest winny czy ludzie ? A nawet jeśli zlikwidują Urząd to czy pracownicy starostwa rzetelnie wykonają pracę 40 - stu osób ? Inaczej się tylko będą nazywały. Te pomysły są bardzo prymitywne i pod publiczkę . Wystarczy dobrać odpowiednie szefostwo , dać trochę czasu na porządki i wszystko się ułoży . I nie sądzę aby pośród górali nie znaleziono mądrych i wykształconych ludzi .
weryfikator08:54, 15 marca 2018
Pan Faber mówi, że z pracy w PZD odeszły dwie osoby. Wiemy, że Krzysiek Sz. za porozumieniem stron i Józek a Robert został odwołany, czyli razem trzy a nie dwie.
hary08:47, 15 marca 2018
Jak by tak zamykać czy likwidować urzędy za to że jakiś pracownik łapówkę wziął , to musieli by wszystkie urzędy w kraju zlikwidować .
drogowiec08:25, 15 marca 2018
PZD zawsze działał do d... no ale za coś ludzie starosty musieli jeść i pić i td.
radykał głosujacy na PiS( raczej ostatni raz)07:44, 15 marca 2018
Nie czekać na wyrok Sądu!Aresztowanych rozstrzelać, ich żony i najbliższą rodzinę powiesić natomiast pozostałych pracowników z rodzinami skierować do kolonii karnej.
urzedas22:52, 14 marca 2018
Panie, pan chyba oszalał! przenieś PZD do inwestycji powiatowych! Tam jeszcze większy syf!
Podatnik22:14, 14 marca 2018
Zwolnic wszystkich, zlikwidować urzędy. Pracy jest wbródwystarczy poczytać P24. Do roboty nieroby
rów21:57, 14 marca 2018
Teraz .Jak, stołek parzy? Pięć,cztery lata temu było dobrze? Szefy teraz (podobno) w pierdlu.Jak ,,szczury z zatopionego statku,,uciekacie na chorobowe coś z wami faktycznie nie tak Oprócz was niemoty tam normalni ludzie pracują.
magdzia21:49, 14 marca 2018
z tego kraju jednak najlepiej wyjechać i to za młodu ....szkoda się tu marnować i płacić składki ,tu się nigdy nic nie zmieni -już jakiś uważa się za bosa ....a budżetówki przybywa i tak
odsłona kurtyny21:13, 14 marca 2018
@ to do wyjaśnienia
...oj,oj,oj.....a to ciekawa wiadomość...
...no,no,no,o czym tu gadać.......
...powinno się w takim wypadku milczeć,
a nie posądzać innych....,ludzie są pamiętliwi..
zabawne to wszystko20:51, 14 marca 2018
Stasek chce wrzody przecinać i w " doktora" się bawić....,ale na to trzeba być uczony i to bardzo uczony...,no bo inaczej nikt, nie będzie chciał takiego
"doktora"....
to do wyjasnienia20:32, 14 marca 2018
Bogusław Waksmundzki - członek zarządu z Grywałdu
Stanisław Waksmundzki - radny z Waksmunda, karany wyrokiem sądowym i członek PiS
bos20:03, 14 marca 2018
do wyborca@
chłopie i kto bedzie zarządzal przetargami ?? Starosta z tym swoim *** usmieszkiem? a m,oże ty chcesz? buahahahahahah..juz widze jak rozwój infrastruktury przyspieszy..e chłopce chłopce!!!
w345u20:00, 14 marca 2018
w niektórych komentarzach chyba ktoś myli Stanisława z Bogusławem
wyborca19:41, 14 marca 2018
Zgadzam się i w pełni popieram radnego Waksmundzkiego PZD powinno się przenieść do starostwa i mieć nad pracownikami nadzór i żadnych dyrektorów i zastępców bo jak widać to się nie sprawdziło wręcz przeciwnie trzech siedzi,a jak pracownikom nie pasuje to zawsze mogą zmienić prace na inną lub iść do innej firmy i tyle.Nareszcie dobry pomysł to się ceni.
maja19:22, 14 marca 2018
ciekawe co będzie dalej,bo radna chętna do kontroli -nie ona jedna .jest i bezradna,co dawno miała siedzieć - a jej przyjaciele -co z nimi?tak ładnie im do twarzy razem. szkoda,że ktoś za poprzednich kadencji się nie wziął za tę szaję ....ale by się działo .
waku19:01, 14 marca 2018
Panie Waksmundzki a gdzie Pan był razem ze Starosta i całą rada powiatu , dlaczego nie zrobil pan audytu tylko po fakcie taki mędraś z Pana.?..gdzież to pan wyczytał że należy zamykać cały zakład w którym stwierdzono dyrektorów lapówkarzy??? na jakichś kursach czy studiach w koziej Wólce???
ja17:33, 14 marca 2018
Pan Waksmundzki to niech se przetnie wrzód w swoim łb...e...!!! karać ludzi którzy nie milei nic wspolnego z łapówkarzami dyrektorami????? to jakis absurd!!!
acc17:29, 14 marca 2018
Co to znaczy przenieść na następny rok niektóre inwestycje, Panie Waksmundzki?! To, że zatrudniacie skorumpowanych ludzi ma tylko i wyłącznie odzwierciedlenie w tym jakimi ludźmi sami jesteście, dobrze, że PZD nie zostanie zlikwidowany bo wówczas ukarani zostaliby niewinni a docelowo my wszyscy, bo każdy płaci podatki i każdy chce jeździć po dobrych drogach. A też co Panu zrobili pracownicy PZD, że chce ich Pan zwolnić?! Każdy, (może z wyjątkiem was - polityków) ciężko pracuje, żeby wiązać koniec z końcem, rzadko przychodzi mi bronić urzędników, jednak w tym przypadku wydaje się taka obrona całkowicie uzasadniona. Problemem tutaj jest fakt zaufania osobie, która załatwiała być może swoją prywatę na państwowym gruncie. Być może, bo Pan dyrektor i jego zastępca, oraz kierownik zamówień publicznych w PZD są na razie niewinni, kto wie czy tacy nie pozostaną po procesie. Dlatego tym bardziej nie należy niczego likwidować, bo w interesie całego powiatu, w przypadku uniewinnienia jest przeproszenie jak najmniejszej liczby osób.
będzie cyrk17:14, 14 marca 2018
Chyba pogłupieli w tym powiecie . Likwidować zdp z powodu wyhodowania w nim kilku nieuczciwych kierowników i pozbawiać dziesiątki ludzi pracy . Szaleńcy totalni. Myślałem że tylko w peło tacy , ale widać ,że i w pis tacy identyczni debile .Wygłosują was w czasie wyborów , że się nie opamiętacie do następnej kadencji .
po myśl16:45, 14 marca 2018
A pan senator PO pomyślał o rodzinach 42 pracowników?
Chłopak z ulicy16:29, 14 marca 2018
Do ciupy ich wszystkich, ja moge zostać dyrektorem , hahah PiS rządzi teraz władza jest po mojej stronie hhahaha 2VJ9 w nosie cie mam ave PiS kocham Polskę a zdrajcy to paki haha
deluxe315:56, 14 marca 2018
zbyt piekne żeby prawdziwe
baciok@14:33, 14 marca 2018
Tylko samobójca by wystartował w konkursie. Podejrzewam że jeszcze ABW przyjdzie po niektóre osoby.
wer14:30, 14 marca 2018
to że dyrektor i zastepca zostali aresztowani to nie oznacza że w calym PZD wszyscy pracownicy to złodzieje i łapówkarze!!! łatwo likwidowac ..tylko pamiętajcie radni ze to 40 osób którzy zostana bez pracy...
Panie Wkasmudzki weź sie Pan zastanów co za brednie wygadujesz!!!
czy taki czysty ?14:23, 14 marca 2018
Czy radny Stanisław Waksmundzki dokonuje opłaty za środowisko w ramach prowadzonej działalności poboru wody ze spółki i czy licznik pokazuje ilość wody wtłaczanej z beczek stojących na podwórzu ? a ścieki są sprawdzane przez PPK ?
d/ps14:20, 14 marca 2018
Posadki z kolesiostwa starosty!Wyskrobać wrzody bo sie panosza jak zaraza i zatruwaja caly organizm
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij