Piątek, 15 listopad 2019, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Mist
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.03.2018, 13:21 | czytano: 5516

Znikająca tablica ogłoszeniowa

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ: Jednego dnia była, drugiego ją rozebrano. Spór o tablicę ogłoszeniową na osiedlu Traczykówka kolejny raz skonfliktował burmistrz Ewę Przybyło i radnych klubu Nasze Miasto.

Radni już jakiś czas temu dopominali się o tablice ogłoszeniową na osiedlu, wyposażoną w mapę. Chodziło o to, by przyjezdni nie błądzili po tym dużym miejskim osiedlu. Widząc, że Urząd Miejski w Rabce-Zdroju nie kwapi się do tego, radni opozycji postawili tablicę na własny koszt na gruncie miejskim. Wcześniej, na spotkaniu osiedlowym, burmistrz poparła ich pomysł - dając im zielone światło i swoje pozwolenie. Wyraziła też oczekiwanie, że radni spełnią obietnicę daną mieszkańcom. Radni słowa dotrzymali.

Gdy jednak tablica stanęła, burmistrz poinformowała o sprawie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ewa Przybyło przyznaje, że zgodziła się na wykonanie tablicy, ale twierdzi, że była przekonana, iż radni zrobią to zgodnie z prawem, czyli m.in. uzyskają pozwolenie na budowę, czy też dokonają odpowiedniego zgłoszenia. A tego nie zrobili. Sądziliśmy, mówią radni, że zajmie się tym burmistrz, skoro sama dała przyzwolenie na montaż tablicy. - Ale to państwo jesteście inwestorem i to leży po waszej stronie - odparła im burmistrz.

Burmistrz przypomina tragedię z Białki Tatrzańskiej, gdzie na początku tego tygodnia "witacz" przygniótł babcię z wnuczkiem (oboje nie żyją). Dlatego, jej zdaniem, montaż nawet takich obiektów małej infrastruktury jak np. tablice ogłoszeniowe, musi odbywać się zgodnie z przepisami i według zasad sztuki, gdyż w przypadku tragedii inwestora mogą spotkać surowe konsekwencje.

W efekcie dyskusji radni zdemontowali tablicę."Burmistrz, wraz z wtórującą jej przewodniczącą Górnicką-Orzeł, nawet nie chciało się wykazać odrobiną dobrej woli i dopomóc w kwestii, o którą prosili mieszkańcy. (...) W naszej opinii z burmistrz Przybyło nie da się współpracować, a jej obietnice nie są nic warte i wszystkim zalecamy nieufność w stosunku do jej wielokrotnie niedotrzymywanych obietnic" - skomentowali sytuację radni klubu Nasze Miasto na swojej stronie internetowej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
sąsiad Burmistzowej22:29, 5 maja 2018
Błagam proszę o ta tablice w okolicy ronda na Sadeckie u tzw.Ronda u łopaty oklejane sa słupy energetyczne a stara jak sie zwaliła na ulicy krakowskiej no to sie skonczyła moze Pani buurmistrz zauważy taka potrzebe w okolicah własnego domu może.....
...16:40, 19 marca 2018
To już wiemy że Wójciak nie będzie brany pod uwagę przy wyborach. Prawda jest taka: Nie ma wyciągów nie ma RABKI. Wystarczy popatrzeć na te miejscowości gdzie wyciągi są. Turystów pełno ,kwatery wynajęte,knajpy zapełnione a w Rabce pusto. A dlaczego panie Wójciak?
po górach dolinach...10:19, 19 marca 2018
ciepło/zimno.... klub nasze miasto jeszcze sie nie wzięlo do pracy a diety biorą ...na pokaz robią durną tablicę by było że z diety... a co zrobili dla mieszkańca , który nie czyta ogłoszeń papierowych bo siedzi w internecie ? Piszecie o wyciągu...a co zrobił radny Wójciak - przeciez to właśnie koło jego domu są , to jemu jako radnemu z tej dzielnicy powinno zależec na tym by był wyciąg ... Napierw trzeba było na "swoim podwórku " wykazać się inicjatywą , nadzorowac wyciag , pogodzić sąsiadów , a potem startować na radnego. Najpierw czyny pani Wójciak! Dał pan plamę !
ciepło/zimno16:39, 18 marca 2018
Na terenie Rabki i okolic znajduje się mnóstwo obiektów postawionych po cichu i samowolnie i jakoś nie widzę, aby pracownicy urzędu przeprowadzali inwentaryzacje budynków i sposobu ich użytkowania. Jeżeli Pani burmistrz w takim błahym przypadku powołuje się na nieprzestrzeganie prawa budowlanego to co z innymi samowolkami w Rabce, proszę wysłać w teren swoich ludzi i dać przykład że wszystkich prawo równo obowiązuje.
A opozycja niech sprawdzi czy w Rabce nie ma pilniejszych spraw, którymi powinien zainteresować się nadzór budowlany i udowodnić ze Burmistrzowa jest nadgorliwa tylko wobec swoich przeciwników.
pietrek20:47, 17 marca 2018
Barwy szczęścia jak c***
Weście się w tym magistracie za uczciwą i konkretną robotę. Popatrzcie na drogi po zimie jak wyglądają, chodniki pełne piachu. A nie będziecie się tam teraz miesiąc kopać po d*** za jakąś za*** tablicę na Traczykówce.
I tylko non stop: Przybyło to, Przybyło tamto. Nasze miasto to, nasze miasto tamto.
No rzygać się chce
k13:51, 17 marca 2018
Co z pozyskaniem funduszy na rozwój turystyki w Rabce??? Co z wyciągami narciarskimi i jakakolwiek infrastruktura na terenie zdroju. Jakby miasto nie miało innych zmartwień to za łby się wezmą o durną tablicę. To co stało w Rabce w niczym nie przypomina witaca w Białce. Po przewróceniu może by wystraszyło chomika. Dobrze że wybory na jesieni z tablicą czy bez tablicy czas na zmiany.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij