Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Jabłonka i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
16.04.2018, 08:10 | czytano: 2978

Moje - piękna orawska tradycja

zdj. Łukasz Sowiński

JABŁONKA. Po raz kolejny organizowany jest konkurs na "Najpiękniejszy orawski moj". Moje stawiane są jako forma publicznego okazania jednej, lub wielu pannom serdecznych uczuć, czy po prostu sympatii. Moje nie tylko trzeba postawić, ale również ich pilnować, bowiem poszczególne grupy mężczyzn za punkt honoru stawiają sobie przewrócenie konstrukcji rywali.

Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców z terenu Gminy Jabłonka, a warunkiem przystąpienia do do niego jest dostarczenie do biura Centrum Kultury Górnej Orawy zgłoszenia zamiaru stawiania moja zgodnie z dawną orawską tradycją.

Zgłoszenie należy składać do 27 kwietnia. Oceniane będą tylko „moje” zgłoszone do konkursu. Ocena "moi" przez komisję nastąpi 1 maja.

Przy ocenie jury będzie kierować się następującymi kryteriami: tradycyjny wygląd i sposób mocowania (4 pkt.), treść, estetyka dedykacji oraz gwarowa forma zapisu (4 pkt.) oraz wysokość „moja"(2 pkt.)

Wręczenie nagród nastąpi 3 maja podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Jabłonce na Sali widowiskowej w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

s/
najnowsze informacje
komentarze
...08:53, 19 kwietnia 2018
Też lubię ozdabiać drzewa
jolka19:44, 16 kwietnia 2018
Czyli rywalizacja który chłop ma dłuższego i lepiej stojącego... "moja", oczywiście :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij