Wtorek, 26 marzec 2019, Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Rain
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 86
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.04.2018, 18:17 | czytano: 6340

Dachy kawiarenek wcale nie tak łatwo wyczyścić

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Stanem czystości płóciennych dachów kawiarenek zlokalizowanych na Rynku zainteresowała się podczas ostatniej sesji Bogusława Korwin. Jeszcze tego samego dnia radna usłyszała zapewnienie, że Urząd Miasta "postara się coś z tym zrobić". Teraz ukazała się pisemna odpowiedź magistratu, z której wynika, że czyszczenie wcale nie jest takie proste.

- W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o podanie terminu, do kiedy zostaną przez dzierżawcę umyte dachy dwóch kawiarenek, których szaro-czarny kolor nie jest właściwą wizytówką centrum Rynku - mówiła radna.

- Zgadzam się, że po zimie te dachy nie wyglądają ciekawie, ale jak pani radna zna firmę, która podejmie się umycia dachów to skorzystamy z takiej podpowiedzi - odparł burmistrz Grzegorz Watycha. I dodał - "postaramy się coś z tym zrobić, chociaż po zimie trudno jest te sadze usunąć".

Radna Korwin nie doceniła kurtuazji odpowiedzi i odparła: - Cieszę się, że pan docenia moje znajomości, ale nie będę wyręczać ani pana, ani pana urzędników. Przypomniała też, że sprawę trzeba załatwić z dzierżawcami kawiarenek, bo ich właścicielem jest miasto i to na władzach miasta ciąży obowiązek zadbania o swojej mienie.

Tymczasem na stronie UM ukazała się pisemna odpowiedź na zapytanie radnej o dachy kawiarenek. Czytamy w niej, iż "już w roku ubiegłym podejmowane były próby ich wyczyszczenia przez wyspecjalizowaną firmę, jednak wykonane czynności nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Niezależnie od powyższego również w tym roku ze strony dzierżawców i przez tut. Urząd podjęte zostaną działania zmierzające do znalezienia firmy dysponującej sprzętem i środkami umożliwiającymi wykonanie tych prac."

s/ na zdjęciu jedna z kawiarenek kilka dni przed oficjalnym otwarciem
najnowsze informacje
komentarze
polokoktowcy nas nie kochają a my dżoannę bardzo20:07, 18 kwietnia 2018
do solidarność jajników - no i po przeczytaniu Twojego komentarza autentycznie się posikałam ze śmiechu. Co tam rynek, jak nie zdążyłam dobiec czterech metrów do toalety. Jeszcze więcej tych durnot a trzeba będzie przed kompem zakładać pampersy. Szkoda też, że poza jajnikami nie błysnęłaś tym co inni nazywają mózgiem, bym mogła być dumna z faktu, że również jestem kobietą.
Bywam15:19, 18 kwietnia 2018
Osobiście wydaje mi się że każdy dach da się wyczyścić.
Osobną kwestią pozostaje cena usługi i częstotliwość z jaką takie płótno należy myć oraz zabezpieczać.No i tutaj zapewne pies jest pogrzebany,cena zapewne zbulwersowałaby połowę mieszkańców bo jak im wytłumaczyć że mycie i konserwacja to będzie 20 tysięcy jak nic.Jolka ma rację z tym pseudoogródkiem,dziadostwo którego miało nie być,ciekawe ile miasto na tym zarabia-pewnie 100 zł no ale to i tak byłoby więcej niż miasto pobiera za wynajem knajpki w parku(no chyba że się mylę)Swoją drogą to gratulacje dla włodarzy tych co teraz i poprzedników że tak bez zabezpieczenia w umowach rozdajecie budynki do wynajmu za cenę nie odpowiadającą ich utrzymaniu
co więcej za cenę niższą niż składane oferty bo takie jest widzimisię burmistrza.Skandalem jest naprawianie obiektów które powinny być jeszcze na gwarancji i piszę tu o knajpkach jak i basenie który będąc nowym,nie dość że przecieka to raz się już zapalił.
jolka20:56, 17 kwietnia 2018
Najbardziej mnie wkurza na tym rynku ta ofoliowana dziadowska buda stojąca przed kawiarenką Toskany. Co to w ogóle ma być. Na wietrze furgają brudne, potargane , sznurowane folie, walaja się pod tym jakies betony od parasoli ogródkowych, sztuczna trawa dopełnia obrazu tego dziadostwa. Czy to tunel na nowalijki, czy skład Castoramy? Kto zezwolił na postawienia tego szkaractwa? To jest ogró
dek? To jest dziadownia.
coś mi tu śmierdzi20:18, 16 kwietnia 2018
Ja jak chciałem przekryć dach to w starostwie zastrzeżono że zgodnie z jakąś tam ustawą w mieście dopuszczalne są cztery kolory dachów. Jak dobrze pamiętam nie było tam białego lub takiego jak na zdjęciu na tych tatarskich namiotach zwanych potocznie kawiarenkami. Może ktoś to sprawdzi czy tak może być???
Clint16:30, 16 kwietnia 2018
Jak to się nie da wyczyścić?
Od czego firma Piekarz&Rajski:-)
A jak trzeba to jeszcze nawoskują i będzie pięknie:-D
solidarność jajników15:43, 16 kwietnia 2018
Ja osobiście uważam, że nie należy krytykować ich za błedy jeszcze Marka F....co po niektórym proponuję retrospekcje i uświadomienie sobie a jak to było naprawdę.... bo kto zlikwidował miejskie szalety ? i dlaczego ? kto powycinał wszystkie drzewa na rynku ? kto zbudował płytę rynku taką że pęka za każdym razem ? najlepiej jest krytykować ja wiem ale czasem potrzeba sie jeszcze zastanowić jakie sa powody...gdyby nie kawiarenki to nie miałabym gdzie dziecka wysikać....to jest prawda, a Wy się kolorem dachu zajmujecie...A Pani Joannie to ja dziękuję, że mogę iść z dzieckiem na lody, wypic kawę, pojeździć w zimie na łyżwach i podziwiać piękno rynku, a nie marazm marazm marazm - niech pani dalej zmienia miasto i nie przejmują się falą zapewne męskiej krytyki - proszę !
czarna rozpacz11:50, 16 kwietnia 2018
Hhahahhaha to jak widzę autentyczne wyzwanie dla naszych władz. No rzeczywiście z wizją i konsekwencją rujnują to nasze miasto. Może jednak nie czekając na wybory późną jesienią trzeba przystąpić do referendum i odwołać tę kokardkową trupę pozorantów?
i jak tu nie krytykować ?10:03, 16 kwietnia 2018
Coś mi się zdaje że pomógł nam projektant miasta Pan Pus... jeszcze za za czasów Marka z dalszą kontynuacją ?

Kawiarnie projektowo skopane, (w parku kawiarnia również ma za mało miejsca, a za duże szalety, które są często zamknięte gdy kawiarnia jeszcze pracuje do 22-giej, ), ale dalej rynek - plac elektrycznie pod względem przyłączy dla bud wyszedł gorzej niż słabo, brak podliczników punktów przyłączy elektrycznych i deptamy po przedłużaczach. Jak stawiają "budy" okolicznościowe to z wodą kiepsko. Jak toalety to po remoncie zasypane. Jak scena to brak kotwic betonowych i stawiane są pojemniki z wodą aby ich nie porwało. Jak monitoring z kamer placu to nie ma obsługi - straż miejska rozwiązana . Przejścia dla pieszych z kostki trwale wyznaczone, zamknięte łańcuchami bo w niedozwolonym miejscu za zasłoniętymi autobusami. Telebim zła rozdzielczość, zasłonięty miał być do projekcji filmów, który do niczego się nie nadaje zasłonięty dachem kawiarni. Jak jakość gastronomi w rynku miało być lepiej dlatego wybrano tańszą ofertę, a jest kicha - zakręcony personel. A piwo z beczki słabe wybór prawie żaden, a tak miało być na wysokim poziomie ! Rajski miał kilka gatunków świeżego piwa a Steskal miłą muzykę do zupełnie innego piwa z mini koncertami - był wybór. Czynsz płacili a miasto nie miało kosztów, teraz była inwestycja z której słaby zysk bo budy mają koszty budowy a mogli to postawić najemcy z dzierżawą placu tak to się robi w kapitalizmie - och ktoś coś jeszcze pamięta jak można skopać rynek budowany w XXI wieku ? A jeszcze wielkie straszące konstrukcje jakiś smoków na wzór Wawelu !
...09:13, 16 kwietnia 2018
Jak można było dopuścić do postawienia takich gniotów budowlanych na rynku? Pomijając ogromne koszty jakie miasto zapłaciło za te namioto-baraki z dachami ze szmat to jeszcze nas łaskawie informują że nie mają bladego pojęcia jak czyścić te brudne płachty. Panie Watycha. Wyślij pan Aśkę do pralni!!!!
Obserwator06:36, 16 kwietnia 2018
Czy myślenie dla urzędników przed montowaniem takich kawiarenek jest trudną sztuką? Przecież tu nie Lazurowe Wybrzeże gdzie nie ma smogu i spalania w piecach to raz druga sprawa szpetne lodowisko obsadzone iglakami, szczyt marnotrawstwa. Rynek w zimie ,odpycha a i w pozostałe pory roku , koszmar co widać było wczoraj szczególnie w kolejkach po lody które później nie bardzo było gdzie zjeść.Toalety to osobny i wstydliwy dla urzędasów temat.
Misio01:53, 16 kwietnia 2018
To jest patologia,co ukryci pod nickami tutaj wypisują.
Popatrzcie najpierw na swoje dachy i elewacje oraz obejścia swoich domostw.Zobaczcie jak wyglądają chodniki przed lokalami po imprezach. Ilu z was sprząta po swoich pieskach,a ilu z was pali śmieci? Zbudowane kawiarnie na rynku są fantastyczne i mieszkańcy je polubili,o czym świadczy ich oblężenie,zwłaszcza przy ładnej pogodzie.Wy też komentujący tam przesiadujecie.A dachy są brudne bo takie sadze wylatują z waszych kominów.Trzeba je umyć i po temacie.
xsxx00:03, 16 kwietnia 2018
to jest patologia tyle hajsu poszło na te kawiarenki, a nie można dachu doczyścić, widać że piekny wałek był z tymi kawiarenkami....
ert21:59, 15 kwietnia 2018
Dachy to i tak niewielki problem. Jak można się było zgodzić by na rynku stanęła lodziarnia i to obca, która zasłania jeden ze skarbów nowotarskich czyli tradycyjne lody. To działanie na szkodę miasta. Komu radni zrobili na złość? Nam wszystkim. /.../
Esteta21:49, 15 kwietnia 2018
Przecież wystarczy wstążki powiesić dla odwrócenia odwagi. Dachy mogą zostać brudne i szpetne. A co tam!
śmiech na sali21:47, 15 kwietnia 2018
Problemy pierwszego świata poziom Nowy Targ
baciok@21:44, 15 kwietnia 2018
Niech ktoś przypomni ile te cuda kosztowały. Grubo. Ale należałoby przypomnieć jak imiennie głosowali radni za tą inwestycją. Jeżeli były watpliwości, trzeba było to cudo zablokować. Pan Burmistrz mógł też zablokować. Ktoś to projektował, ktos był inspektorem nadzoru. I tu stawiam ??????????????????????????????????
Q21:18, 15 kwietnia 2018
do mieszkaniec, nie rozmydlaj chłopie, bo ci bańki uszami wylatują. Rynek jest przestrzenią publiczną, za którą odpowiada burmistrz. Na niej też za pieniądze publiczne, ten sam Burmistrz za zgodą tej samej Rady Miasta wydał niemałe pieniądze publiczne na postawienie podobno ekskluzywnych bud. Budy jak mówił radny Pustówka to poziom europejski i wizytówka miasta. No i masz babo placek. Trochę po Europie jeździłem i nigdzie poza straganami zabezpieczonymi impregnowanym brezentem przed deszczem i słońcem nie widziałem, a już na kawiarenkach w miejscowościach górskich tym bardziej się nie spotkałem. Pytanie dlaczego? Może ty znasz odpowiedź? To przecież nie problem, tylko pytanie, które należało zadać na etapie projektowania.
pralka frania21:02, 15 kwietnia 2018
Fajnie się tak bawić pieniędzmi publicznymi bez jakiejkolwiek odpowiedzialności, oj fajnie. Ej urzędasy! Wszyscy do zwolnienia, a wasz szef do odwołania. Nawet nie potraficie nazwać materiału, z którego wykonaliście dachy - jakie niby to płótno? Łojciec prać? Oj, prać ...
DARO :)20:04, 15 kwietnia 2018
@Mieszkaniec o poprzednim burmistrzu mogłem powiedzieć co się mi podoba, a co nie, a ten jakiś taki niewyraźny, ani go nie ma za co pochwalić, ani skrytykować... A z drugiej strony coś się mi widzi, że się powoli zmianę na stołku włodarza miasta szykuje
so19:52, 15 kwietnia 2018
@Mieszkaniec a co mają zrobić jak się nie da napisać nic pozytywnego? wymyślać?
żartuję.
Jak jest coś do pochwały to pewnie chwalą, a ja nie wiem co ci się tak nagle zebrało na bronienie burmistrza. Czy w tym artykule coś złego na niego napisali?
mieszkaniec19:46, 15 kwietnia 2018
Nie macie innych problemów? Popatrzcie na prywatne posesje niektórych Nowotarżan, a i przed klatkami przy blokach nikomu by korona z głowy nie spadła jakby trochę pograbił i posiał trawę.
Nie pamiętam aby na tym portalu pojawił się pozytywny materiał o burmistrzu.
DARO :)19:39, 15 kwietnia 2018
"Nie można, nie da się, nie potrafimy", skoro sprawa wyczyszczenia dachu przerasta możliwości aktualnie rządzących miastem, to ja mam tylko jedno pytanie: "kiedy wybory?"
kkkk19:21, 15 kwietnia 2018
jeśli sprawa jest już tu to może warto ogłosić przetarg na wybielenie tego
Noico18:59, 15 kwietnia 2018
Taniej i ladniej bedzie obic blacha i po problemie
Robert18:56, 15 kwietnia 2018
ja jednego nie rozumiem, parasole piwne da się wyczyścić a tego nie??? co to za płótno?
NiechUmyjeBurmistrz18:46, 15 kwietnia 2018
Pół litra bivalu lub innego mocnego środka do mycia, dłuższa szczotka do mycia np tira, drabinka, karcher do spłukiwania i za godzine w obydwa dachy są umyte. Proponuję żeby burmistrz w czynie społecznym to umył i pokazał że jest cokolwiek wart. Wybory idą, warto błysnac na dachu!
baciok@18:41, 15 kwietnia 2018
Temat kiedyś walkowany. Dla mnie sprawa jasna. Kiedyś się wpowiadałem. CBA i zgłoszenie do Prokuratora.
hahaha18:34, 15 kwietnia 2018
Dach za 100 tysięcy złotych i nie ma jak odświeżyć
Nowotarżanka18:30, 15 kwietnia 2018
Czyszczeniem dachów należałoby obciążyć osoby , które taki projekt zatwierdziły nie zastanawiając się jak to będzie wyglądało po pewnym okresie użytkowania, A kto za to zapłaci znowu my podatnicy , a im włos z głowy nie spadnie,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij