Czwartek, 17 styczeń 2019, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Jabłonka i okolice
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86%
niewielkie zachmurzenie
-2°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 83%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
-2°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
16.04.2018, 18:43 | czytano: 9621

Wielki gest sportowca z Podhala. Dostał 120 tysięcy złotych i... przekazał komuś innemu

Fot. Marcin Szkodziński

Mistrz olimpijski Kamil Stoch z Zębu nie weźmie dla siebie 120 tysięcy złotych, jakie otrzymał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego za zdobycie złotego medalu podczas igrzysk w Korei Południowej.

Stoch zdecydował się oddać pieniądze do podziału członkom sztabu szkoleniowo-technicznego współpracującego ze skoczkami. Jego zdaniem, to również dzięki ich ciężkiej pracy może osiągać sukcesy sportowe. O swojej decyzji poinformował podczas uroczystej gali PKOL w Centrum Olimpijskim w Warszawie, podsumowującej start Polaków na igrzyskach.

- Taki dzień, to świetna okazja, aby docenić również tych, których na co dzień nie widać. Dziękuję wam za wszystko - powiedział Kamil Stoch.

oprac. r/ źródło: Eurosport, olimpijski.pl
najnowsze informacje
komentarze
do@pełnosprawny12:47, 18 kwietnia 2018
Często pomagam i jak najbardziej jestem za pomaganiem, ale pomaganiem z głowa, a czasem tę głowę niestety gubimy. Niech ktoś zaprzeczy, że są osoby, ktore całe życie wyciągają rękę po pieniądze do różnych wspierających instytucji, nigdy nie hańbiąc się żadna pracą... Żeby nasza pomoc była efektywna należałoby wesprzeć nie samą rybą, ale za jakiś czas dołożyć także wędkę. Trochę inaczej ma sie sprawa z osobami niepełnosprawnymi (mam wielki szacunek i chylę czoła przed takimi rodzicami) ale i tu zdarzają się przypadki, że rodzina żeruje na niepełnosprawnym dziecku/domowniku, wykorzystuje sytuacje i przeznacza na inne cele pieniądze uzyskane z fundacji na leczenie i rehabilitacje.... Wniosek z tego - więcej interesowania się rodziną i jej sytuacją nie tylko *przed* ale i *po* udzieleniu finansowego wsparcia, bo różnie to bywa...czasami bezmyślne czynienie dobra przynosi więcej złego niż dobrego
Fumfel fumfla22:07, 17 kwietnia 2018
A nasz Kamil niech żyje niech żyje niech się piwa napije napije hej
wrrr21:52, 17 kwietnia 2018
@pełnosprawny już tak nie histeryzuj. nikt "chatki" ani osób tam pracujących nie obraża.
cały czas chodzi o te piszczałki, które na wiadomość, że ktoś dał innej osobie swoją kasę - zaczynają piszczeć i pouczać darczyńce, że powinien dać komuś innemu.
pełnosprawny21:11, 17 kwietnia 2018
"niepełnosprawni" - nie określił o jaki Ośrodek chodzi
"brawo" - zastanawia mnie kogo masz na myśli mówiąc o pseudofundacji i oszustach. czy tych z chatki? jeśli tak, to może pofatygowałbyś się tam do pracy. po kilku dniach wolałbyś rowy kopać.
"inny" - pojechałeś po bandzie. mieszkasz koło fundacji i masz zaćmę na oczach. to co piszesz to już podlega pod obmowę. po pierwsze to nie fundacja a Stowarzyszenie. po drugie pracuje tam kadra w większości o bardzo wysokich kwalifikacjach i ogromnym zaangażowaniu.żadnego wiktu i opierunku tam nie ma ani też matki, która pracuje z własnym dzieckiem. nie widzisz biedy? niepełnosprawność może dotknąć każdego i w każdej chwili. rodzice tych dzieci to zapewne ludzie o ogromnej sile i samozaparciu w walce o każdy dzień życia ich dziecka, często już dorosłego. jeszcze raz przejrzyj na oczy i zastanów się co piszesz
...17:13, 17 kwietnia 2018
Absurdalna sytuacja i niezręczna dla sztabu szkoleniowego. Niby dlaczego ma im coś dawać Stoch? Premie dostaje się od szefa a w tym wypadku Stoch niczyim szefem nie jest . Z drugiej strony to jego kasa i może z nią robić co mu się podoba. Bez szumu ,tłumu i parcia na szkło./pobożne życzenie/
inny14:36, 17 kwietnia 2018
@niepełnosprawni. Mieszkam obok fundacji i jakoś nie widzę biedy. Matki na etacie fundacji mają zajęcia z własnymi dziećmi, dodam wikt i opierunek. Jestem zrozumieć nieszczęście, ale biedy nie widać.
do ....wszystkich12:03, 17 kwietnia 2018
Jak czytam te komentarze to się włos jeży na głowie. Zero szacunku dla innych.
Uważam ze nie powinno sie sie pisac ile ....i kto zarobił panowie,ja tyle nie zarobię w skali roku. Biedny dzieli sie z biednym taka jest rzeczywistość.
jo jo....11:38, 17 kwietnia 2018
......a mógł dać mi....i byłby git majonez ;DD Urokliwe zdjęcie, takie naturalne bez ustawki....to widać - piękni są również wewnętrznie... Pozdrawiamy!
PK11:35, 17 kwietnia 2018
Leć Kamil leć!!!! Brawo!!!
do wszystkich11:08, 17 kwietnia 2018
Po co piszą ile dostał kogo to obchodzi.prawdziwy obywatel teraz może przekazać 1% pożytku publicznego na zacny cel
.10:54, 17 kwietnia 2018
Przekaz wszystko co masz a nie pokazuj jaki jesteś dobry kwota która dla cIEBIE jest jak 1000 zł dla przeciętnego Kowalskiego !!!!!!
leming doskonały10:53, 17 kwietnia 2018
Przecież to normalne - Małysz też dzielił się swoimi wygranymi z personelem technicznym - żadna nowość, ale czemu to i teraz zostało nagłośnione ???
...09:55, 17 kwietnia 2018
Stary żydowski dowcip mówi. Ty mi dajesz. Ja ci oddam. Reklama darmowa zarobi na nas dwóch ,a zyski z racji bycia bohaterem dzielimy po połowie. Dziwna ta darowizna.
rynkowy09:08, 17 kwietnia 2018
Jesteś WIELKI !!!!!
jon08:08, 17 kwietnia 2018
fcioł to doł
do @ niepelnosprawni...08:00, 17 kwietnia 2018
...a moze dla ciebie @ niepelnosprawni i brak dostrzegania innych ...... ???! przydałaby sie kolejna pokaźna sumka pieniążków bez zbędnego wysiłku? Są jak na tacy, nic tylko brać, bo ludzie dobrej woli tak chętnie dają, a którymi się lekko z rodzinką na lewo i prawo szasta?
Brawo!07:24, 17 kwietnia 2018
I bardzo dobrze zrobil, przynajmniej wie komu daje a nie kolejnej pseudo-fundacji, ktora szasta cudzymi pieniedzmi dajac do reki hipokrytom i nawet nie sprawdzajac na co oszusci je przeznaczaja
cprcrn21:24, 16 kwietnia 2018
Wielki Mistrz, Wielki gest :-)
brak dostrzegania innych do WRRR21:17, 16 kwietnia 2018
skąd wiesz czy to nie dotyczy wszystkich chorych , czy dostrzegasz innych na codzień. pozostawię WRRR to bez dalszego komentarza , jaka reklama???
wrrrr20:12, 16 kwietnia 2018
Pewnie - teraz zacznijcie mówić chłopakowi co "powinien zrobić" ze swoim pieniędzmi. Zrobił co chciał - a ty "niepełnosprawni" nie podpinaj się pod Chatkę, bo robisz im złą reklamę. Oni na pewno by z takim prostackim tekstem nie wyskoczyli.
jolka19:27, 16 kwietnia 2018
Piknie :-)
niepełnosprawni19:11, 16 kwietnia 2018
fajnie i super ,ale mógł dać na Ośrodek w Nowym Targu dla niepełnosprawnych.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij