Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
pochmurno
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 6.4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 96%
15.05.2018, 12:36 | czytano: 3311

Miasto rezygnuje z budowy miasteczka komunikacyjnego przy ul. Sikorskiego

NOWY TARG. Burmistrz Grzegorz Watycha jest zdania, że trzeba zrezygnować na razie z budowy miasteczka ruchu drogowego przy ulicy Sikorskiego.

Powodem jest mała konkurencja na rynku budowlanym. Firmy z tej branży nie biją się o takie zlecenia, a co za tym idzie, ceny są wysokie. Urząd Miasta w Nowym Targu już dwukrotnie ogłaszał przetarg na budowę miasteczka i dwukrotnie wystartowała w nich jedna i ta sama firma, która za budowę chciała 860 tys. zł, podczas gdy miasto ma zarezerwowane na ten cel 600 tys. zł.

Co teraz? - Sytuacja na rynku budowlanym jest jaka jest. Będziemy musieli poczekać na rozwój wypadków i może przenieść tę inwestycję na przyszły rok - mówi burmistrz Grzegorz Watycha. - Nie jest to inwestycja pierwszej potrzeby w mieście, więc może poczekać. Mamy taką, a nie inną sytuację na rynku budowlanym i nic nie poradzimy, że zainteresowanie robotami jest niewielkie. Musimy poczekać na lepszy moment z ogłoszeniem kolejnego przetargu- dodaje.

r/
najnowsze informacje
komentarze
22216:13, 16 maja 2018
Panie Burmistrzu przeznaczyć część pieniędzy na plac zabaw dla dzieci na Skarpie z prawdziwego zdarzenia obok boiska .Na obecnym placu zabaw wieczorem iz samego rana biegają psy a potem bawią się i biegają dzieci. Za poprzedniej władzy i radnym z Nadmłynówki coś zrobiono a teraz nic chociaż jest pani radna ze Skarpy. Tak DOBRYCH warunków do zabawy nie mają dzieci w całym mieście.
hary07:16, 16 maja 2018
Panie Burmistrzu niech miasto zatrudni ludzi z Ukrainy , będzie taniej.
Gustaf06:39, 16 maja 2018
I BARDZO DOBRZE !!! Tak samo powinien postępować starosta, wojtowie i wszyscy wlodarze wydajacy publiczne pieniądze, obecnie wszystkie firmy podnoszą się na robotach bo wiedzą, że idą wybory samorządowe i każdy starosta, wójt, itp. chce się pokazać przy przecinaniu wsteg. Wystarczy czekać do przyszłego roku, a z każdego przetargu zostaną pieniądze
krucy20:51, 15 maja 2018
Czy Nowy Targ nie jest już wielkim ,,miasteczkiem komunikacyjnym,,? Co drugie ,więcej, częściej autko z e- L- ką niż mieszkańca N.Targu na drodze w mieście można spotkać(z Zakopanego,Olkusza, Myślenic ,Szczawnicy,Limanowej,Oświęcimia wszyscy tu się ,,uczą,,jeżdić).I jadą ,ciągną tymi drogami do N.Targu i z , 30 na godz.i korki.
ktoś18:41, 15 maja 2018
Grześ potrafi zrealizować i to nieudolnie tylko to co zaplanował jego poprzednik.
Bez wizji17:51, 15 maja 2018
Można przecież dołożyć kasy dla nas i dla naszych dzieci. Ale po co? Może zabraknąć na wstążki Joanny.
miensko15:24, 15 maja 2018
I bardzo dobrze, lepiej przeczekać niż przepłacać
:D15:24, 15 maja 2018
....i ciągle p24 nie jest w stanie wskazać gdzie przy ulicy Sikorskiego to miasteczko miałoby się znajdować :D:D:D
dziękuję za oklaski15:05, 15 maja 2018
Czy w związku z brakiem przetargów i pracy przy dokumentacjach, ilość urzędników zostanie zredukowana? Można by w ten sposób zaoszczędzić kolejne kilkadziesiąt tysięcy
Karolina14:38, 15 maja 2018
i dobrze... mielismy juz sciezke rowerową która nie sprawdziła się, wieć dlaczegp budowac nową. Na Plaży też nie ma żywego ducha poza sobotą i niedzielą...
bbb14:26, 15 maja 2018
Oczywiście żarło,żarło i zdechło.Niech dzieci poczekająąąąą...
REFLEKSJA13:52, 15 maja 2018
Dziwne ! Żeby nie było firmy, nawet z zewnątrz?!!
oby do wyborów13:45, 15 maja 2018
Oj Panie Burmistrzu, kolejna sprawa i krok po kroku palisz sobie Pan mosty za sobą.
Krevan Espane ae Junginklaine13:09, 15 maja 2018
Bardzo dobra decyzja! Brawo Magistrat! I tak znajdą sie malkontenci piszący że nie potraficie wyłonić wykonawcy, a z drugiej strony jakbyście wybrali (nawet mieszcząc się w zaplanowanym budżecie) to znajdzie sie kolejna grupa nieudaczników pisząca ze wydaliście za dużo i że w ogóle źle wydaliście. Tak źle i tak niedobrze - widać w Waszej decyzji przemyślany krok - tacy ludzie ktorzy szanują podatki mieszkańców zasługują na wielki szacunek! Brawo!
Janek12:55, 15 maja 2018
A co jest pilne w tym mieście??? Byle kasa wpływała a jakość inwestycji czy działań cóż pozostawia wiele do życzenia :(

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij