Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Szczawnica i okolice
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 92%
15.05.2018, 12:50 | czytano: 1700

Zakopane wprowadza Ogólnopolską Kartę Seniora

Fot. Urząd Miasta Zakopane

W Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie dotyczące wprowadzenia Ogólnopolskiej Karty Seniora.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia MANKO, które jest pomysłodawcą akcji oraz wydawcą ogólnopolskiego periodyku „Głos Seniora”, wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Renata Zielińska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Zakopane.

Uroczyste podpisanie porozumienia, a co za tym idzie wprowadzenie OKS odbędzie się dnia 1 czerwca w muszli koncertowej w Parku Miejskim.

Urząd zaprasza wszystkie osoby powyżej 60 roku życia na to wydarzenie. Będzie można tego dnia na stoisku Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia wyrobić sobie kartę, a w późniejszym terminie w Urzędzie Miasta Zakopane, pok. 13.

Do programu może przystąpić osoba powyżej 60 roku życia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Karta upoważnia do promocji wskazanych przez organizatora programu (Stowarzyszenie MANKO). Baza firm honorujących Kartę Seniora dostępna jest pod adresem www.glosseniora.pl.

Jednocześnie urząd zaprasza również wszystkich przedsiębiorców z terenu Zakopanego, którzy zainteresowani są przystąpieniem do projektu. Pakiet podstawowy dla przedsiębiorców z gminy partnerskiej jest darmowy. W jego ramach otrzymają oni m.in. certyfikat przystąpienia do programu, naklejki na witrynę informujące o honorowaniu OKS, wpis na listę firm honorujących OKS dostępnej na www.glossenior.pl, umiejscowienie firmy na ogólnopolskiej mapie firm honorujących OKS.

Rodzaj oraz wysokość zniżek jest ustalana przez przystępującego do programu przedsiębiorcę. Wszelkie informację można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia UM Zakopane, pok.13 oraz w dniu inauguracji w Parku Miejskim na stoisku WSSiZ.

Jakub Sikorski, Urząd Miasta Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Seniorka08:08, 16 maja 2018
Od 3lat posiam te Ogólnopolska Kartę Seniora i nie mam możliwości z niej korzystać. Na Podhalu nie ma możliwoßci na realizację zniżek dla Seniorów , nikt z przedsiębiorców nie daje zniżek. W Krakowie kilka hoteli daje zniżki-emeryt pojedzie do drogiego hotelu aby dostać 5procent zniźki , kpina-jedynie TESKO w Krakowie wprowadził w środy zniżki na zakupy robione z ta kartą 5 procent. ale kto z seniorów będzie pilnował śród, aby jechać tam na zakupy. Ta karta to podpucha , tak jak darmowe leki dla seniorów!!!!
baca,stary i barany21:12, 15 maja 2018
,,Ogólnopolska,,. To jednak Zakopane nie było w Polsce , na Podhalu(a Spisz,Orawa?).Karta seniora i tyle.(ktoś z warszawki się zlitował? Oni to już dawno mają).

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij