Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
pochmurno
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 6.4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 96%
15.05.2018, 15:20 | czytano: 5137

Jest kolejny pomysł na likwidację korków na zakopiance

Samorządowcy z Krakowa i Myślenic podpisują umowę, która ma dać początek budowy linii kolejowej między tymi miastami. Być może już za kilka lat mieszkańcy Myślenic zamiast stać w korkach przed Krakowem, będą mogli do stolicy województwa dojechać pociągiem. Odblokuje to również zakopiankę na tym odcinku.

Samorząd województwa wspólnie z miastem Kraków, gminami Myślenice, Siepraw i Świątniki Górne pracuje nad przygotowaniem studium, które określi możliwość przeprowadzenia tej nowej linii kolejowej. Kolejnym krokiem w tym projekcie jest podpisanie umowy współpracy.

Oficjalne podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano na czwartek.

oprac. r/ źródło: UMWM
najnowsze informacje
komentarze
ZochazKrakowa07:08, 16 maja 2018
Takich "genialnych" pomysłów było tysiące. Wyda się pieniążki na plany, projekty, opinie, ktoś weźmie grubą kasę za wymyślenie optymalnej trasy a potem ktoś inny stwierdzi, że nie ma to środków i wszystko będzie tak jak jest. Ale żeby nie było, że nic sie nie robi, to najważniejsze zostanie zrobione - podpiszą w tej sprawie porozumienie! Ot, i cała polityka!
Stasek z grapy01:35, 16 maja 2018
Ja myślę że najlepiej samolotem
to nie prima aprilis22:22, 15 maja 2018
hi,hi,hi , hahahaha
myślenie?Myślenice.19:50, 15 maja 2018
Od Myślenic do Krakowa to już nie zakopianka.Można w Mogilanach zostawić autko i komunikacją miejską(autobus potem tramwaj)dojechać na miejsce .Może nie pod same drzwi ale w 20 minut a nie w godz. i więcej Odwrót w ten sam sposób.No cóż .Pseudo wygoda,wygrywa z ekonomią,ekologią.
wizjaTV16:18, 15 maja 2018
Najlepiej i najtaniej gondole 6 osobowe srokowym pasem tak jak w miastach amerykańskich.
ja15:50, 15 maja 2018
a może by tak zakopiankę zlikwidować ? samochody ? nie bedzie korków .

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij