Niedziela, 27 maj 2018, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec i okolice
deszcz
11°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pogodnie
11°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 99%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pogodnie
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
pogodnie
12°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 69%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Dobra
15.05.2018, 15:20 | czytano: 4996

Jest kolejny pomysł na likwidację korków na zakopiance

Samorządowcy z Krakowa i Myślenic podpisują umowę, która ma dać początek budowy linii kolejowej między tymi miastami. Być może już za kilka lat mieszkańcy Myślenic zamiast stać w korkach przed Krakowem, będą mogli do stolicy województwa dojechać pociągiem. Odblokuje to również zakopiankę na tym odcinku.

Samorząd województwa wspólnie z miastem Kraków, gminami Myślenice, Siepraw i Świątniki Górne pracuje nad przygotowaniem studium, które określi możliwość przeprowadzenia tej nowej linii kolejowej. Kolejnym krokiem w tym projekcie jest podpisanie umowy współpracy.

Oficjalne podpisanie umowy w tej sprawie zaplanowano na czwartek.

oprac. r/ źródło: UMWM
najnowsze informacje
komentarze
ZochazKrakowa07:08, 16 maja 2018
Takich "genialnych" pomysłów było tysiące. Wyda się pieniążki na plany, projekty, opinie, ktoś weźmie grubą kasę za wymyślenie optymalnej trasy a potem ktoś inny stwierdzi, że nie ma to środków i wszystko będzie tak jak jest. Ale żeby nie było, że nic sie nie robi, to najważniejsze zostanie zrobione - podpiszą w tej sprawie porozumienie! Ot, i cała polityka!
Stasek z grapy01:35, 16 maja 2018
Ja myślę że najlepiej samolotem
to nie prima aprilis22:22, 15 maja 2018
hi,hi,hi , hahahaha
myślenie?Myślenice.19:50, 15 maja 2018
Od Myślenic do Krakowa to już nie zakopianka.Można w Mogilanach zostawić autko i komunikacją miejską(autobus potem tramwaj)dojechać na miejsce .Może nie pod same drzwi ale w 20 minut a nie w godz. i więcej Odwrót w ten sam sposób.No cóż .Pseudo wygoda,wygrywa z ekonomią,ekologią.
wizjaTV16:18, 15 maja 2018
Najlepiej i najtaniej gondole 6 osobowe srokowym pasem tak jak w miastach amerykańskich.
ja15:50, 15 maja 2018
a może by tak zakopiankę zlikwidować ? samochody ? nie bedzie korków .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij