Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Rabka Zdrój i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 95
Snow
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 95
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
21.05.2018, 12:01 | czytano: 3021

XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych na Rynku w Nowym Targu (zdjęcia i wyniki)

Fot. Michał Adamowski

Na Rynku w Nowym Targu odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. Festiwal poprzedziła uroczysta parada, która przeszła ulicami z Parku Miejskiego na główny plac miasta.

Na scenie orkiestrantów przywitali gospodarze imprezy - Władysław Tylka - wicestarosta powiatu nNowotarskiego oraz Waldemar Wojtaszek - wiceburmistrz Nowego Targu. Występy orkiestr oceniała komisja artystyczna powołana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w składzie: Waldemar Groń, Leszek Mieczkowski, Stanisław Stachoń. Po wysłuchaniu 9 orkiestr i 1-go Big – Bandu komisja przyznała następujące miejsca i nagrody:

2 równorzędne
I miejsca otrzymały: Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna oraz Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu
II miejsce - Orkiestra Dęta w Łapszach Niżnych
III miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lipnicy Małej

Wyróżnienie specjalne otrzymuje - BIG BAND Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym Targu

Wyróżnienia otrzymały:

Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta w Kacwinie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Skawie

Orkiestra Dęta przy OSP w Szczawnicy, Orkiestra Dęta OSP w Czarnym Dunajcu

Do udziału w finale 41 Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2018 zakwalifikowały się następujące orkiestry:

Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna, Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, Orkiestra Dęta w Łapszach Niżnych,
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lipnicy Małej oraz BIG BAND Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Nowym

Wydarzenie odbyło się w ramach "Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Organizatorami festiwalu byli: Miasto Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
MIESZKANKA ŁAPSZ :)12:36, 21 maja 2018
Gratulacje dla orkiestry z ŁAPSZ NIŻNYCH !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij