Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Nowy Targ i okolice
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 59
Clear
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 59
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 59
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 60
Clear
20°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 67
Clear
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.05.2018, 12:56 | czytano: 5006

Nowa Targowica "nie rozumie zarzutów". Jest kolejna odpowiedź spółki na wezwanie władz Miasta o porządek na placu targowym

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Nowa Targowica odpowiada burmistrzowi i Radzie Miasta, że wezwanie do "należytego wykonania umowy" oraz zarzut utrudniania poboru opłaty targowej - jest dla Spółki niezrozumiałe. Powrót do poprzedniej stawki opłaty targowej nazywa podwyżką i odcina się od "groszowego protestu", twierdząc, iż "pobór opłaty odbywa się bez zakłóceń".

Pod koniec kwietnia burmistrz w przesłanym spółce Nowa Targowica piśmie, domaga się "zaprzestania jakichkolwiek działań utrudniających prowadzenie handlu na terenie placu, w szczególności montażu ogrodzenia". Była to odpowiedź na prośbę handlujących, którzy wskutek sporu pomiędzy spółką, a właścicielem sąsiedniego - terenu zostali zasłonięci przed kupującymi dwumetrowym płotem.

Grzegorz Watycha w piśmie przesłanym Spółce wzywa do "zaprzestania jakichkolwiek działań utrudniających prowadzenie handlu na terenie placu, w szczególności montażu ogrodzenia, które blokuje swobodny dostęp do miejsc handlowych znajdujących się poza terenem, którym dysponuje Spółka". Przypomina o umowie zawartej w listopadzie 2014 roku, kiedy to Miasto oddało swój teren spółce Nowa Targowica - w dzierżawę, "celem prowadzenia placu targowego. Preferencyjne warunki umowy, jak i zaangażowanie publicznych środków miały umożliwić swobody handel oraz usprawnić działalność placu targowego. Głównym celem umowy jest zapewnienie mieszkańcom, handlującym, jak i kupującym prawidłowe funkcjonowanie placu targowego, który nie tylko ma służyć interesom Spółki, ale również obywatelom, co związane jest również z niezakłóconym poborem opłaty targowej stanowiącej składnik budżetu Gminy Miasto Nowy Targ."

I dalej: "W przypadku nie zastosowania się do niniejszego wezwania i dalszego utrudniania poprzez Spółkę lub osoby z nią związane funkcjonowania placu targowego i pobierania opłat targowych - zostaną podjęte stosowne kroki prawne, w tym również rozważane jest rozwiązanie niniejszej umowy, z uwagi na rażące działania spółki uniemożliwiające realizację celów umowy. Zwracam uwagę, że grunty oddane w dzierżawę są własnością Gminy Miasto Nowy Targ, a wszelkie próby naruszania postanowień umowy, jak obowiązujących przepisów prawa w szczególności ustawy o gospodarce nieruchomościami skutkować będą stanowczą reakcją".

Dwa dni temu do Urzędu Miasta wpłynęło pismo od Spółki, będące kolejną odpowiedzią Nowej Targowicy na decyzję burmistrza.

Janusz Chowaniec napisał: "Uprzejmie informuje, że spółka w żaden sposób nie narusza obowiązującej umowy, a otrzymane pismo jest dla nas niezrozumiałe. Na całym terenie dzierżawionym od Miasta, a także na terenie, którym dysponuje Spółka zorganizowane jest targowisko, w tym infrastruktura dodatkowa. Spółka nie jest w stanie i nie może odpowiadać za działania osób trzecich, nawet jeśli są to osoby będące jej wspólnikami. /.../ Mimo to zarząd Spółki podejmie wszelkie możliwe działania, by plac targowy stanowił jedną całość, prowadzimy intensywne negocjacje z prywatnymi właścicielami działek i osobami trzecimi (w tym ze wspólnikami Spółki) tak, alby zażegnać wszelkie konflikty na placu targowym z jednoczesnym zabezpieczeniem interesów Spółki, do czego zobowiązani jesteśmy wobec wspólników, którzy kontrolują nasze działania. Staramy się także doprowadzić do uregulowania granic targowiska".

Prezes spółki dodaje, iż "by nie narazić na straty kupców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, będziemy czynili wszelkie możliwe starania, by zapewnić im odpowiednie miejsca handlowe i by działania osób trzecich nie spowodowały negatywnych skutków."

Pismo kończy słowami: "Zupełnie niezrozumiały jest dla nas zarzut utrudniania poboru opłaty targowej. Na terenach przez nas zarządzanych jest prowadzona działalność umożliwiająca pobór tej opłaty. Zresztą, by pobór ten odbywał się bez zakłóceń (ze względu na negatywną postawę kupców wobec spółki w związku z podwyższeniem opłaty targowej) została wypowiedziana umowa o inkaso, tak by opłata mogła by dalej skutecznie pobierana przez profesjonalnie przygotowanych urzędników Urzędu Miasta."

s/
najnowsze informacje
komentarze
@ Edzio18:03, 24 maja 2018
Trafiłeś w dziesiątkę . Wystarczy że na Nowej Targowicy nowi radni uchwalą stawkę 8 zł m2 a gdzie indziej np u Steskala zwolnią z opłaty .
Teren wokół oczyszczalni uzna się za teren o dużej uciążliwości ze względu na odory i że to teren zalewowy z zakazem handlu i działalności innej jak szkodliwa np. garbarnie .Na 5 ha miasto wybuduje Halę Sportową nawet w tej kadencji . Na pozostałej części prywatni inwestorzy utworzą ŚCIEŻKĘ EDUKACYJNĄ pt; jak spaścić dobry interes i być czarna owcą w rodzinie .Głowna atrakcja -BLASZANY PŁOT.
Zenek blus14:48, 24 maja 2018
Dlaczego Urzad nie poprowadzi Sam targowicy ? Widac ze to dobry interes,niechca,niemoga czy mafia zabrania??????
UM13:21, 24 maja 2018
Może ponowie prezesi przyjdą po rozum do głowy i w końcu zrozumieją, że płot który postawili szkodzi przede wszystkim kupcom i klientom, tak z ich strony jak i tamtej. Chwalcie niektórzy postawę prezesów spółki, a wykazali się oni wielką ignorancja. Jak traktują swoich klientów. Panowie nie tędy droga, trochę szacunku dla ludzi.
Pieniądze to nie wszystko !!! W tym przypadku najważniejszy jest kupiec i klient, a Wy im stawianie przeszkody w postaci płotów.
GienekSz09:47, 24 maja 2018
Dobrze że w NT są tacy ludzie jak prezes Chowaniec, bo jarmark dalej skłąda się z tekturowych opakowań i kawałkó blachy jak na starym placu.
Zawistnicy kierujący obelzywe słowa pod adresem prezesa, to najpewniej ludzie którzy nie zbudowali niczego na taka skale jak on.
Ale jak stare przysłowie głosi "psy szczekają a karawana jedzie"
dd09:43, 24 maja 2018
Do Janusz od Haliny - na szczeście Ty posiadłes wszystkie mądrości i zawsze mozemy liczyć na Twóją ogromną wiedzę.
Janusz od Haliny08:56, 24 maja 2018
Rozpisujecie się wszyscy a g....... wiecie o co chodzi i jak jest naprawdę, Każdy z was komentujących g....... wie w temacie. nie macie pojęcia o jakie pieniądze się temat rozchodzi i na co ta cała rozgrywka. więc jak nie wiesz, daruj sobie te głupie komentarze. A Twórcą tego cuda jest przedni Burmistrz
Fryźlewicz. Jemu kwiaty składać, 5 hektarów za 4000 zł miesięcznie dzierżawy, każdy by wziął, nawet największy tuman.
Lol21:38, 23 maja 2018
Do Karo :matematyka się kłania czysta matematyka
Edzio21:36, 23 maja 2018
Panowie biznesmeni chyba się zapomnieli oni jeszcze nie zrozumieli ,że to nie oni stworzyli targowicę to my handlujący ją tworzymy to my stworzyliśmy ją w jeden dzień to nas Słowacy znają to nas odnaleźli na jarmarku ,bo to nas znają od trzydziestu lat i my możemy się przenieść w jeden dzień na nowe miejsce choćby na plac pana Steskala i znowu Słowacy nas odnajdą ,a wy zostaniecie w ciągu jednego dnia z długami i śmietanką kilkudziesięciu handlarzy z głównych alejek ,którzy wam założyli różowe okulary
Sx21:29, 23 maja 2018
Nowa niby piękna targowica,a tyle wokół zamieszania,niczemu dobremu to nie służy ale mamy dzięki temu o czym mówić w miescie i niedługo w tv
kupiec21:12, 23 maja 2018
dostaliście parę miesięcy za darmo ...to co teraz chcecie ....płacić i nie marudzić ......handlujący się sami chwalą jakie to dobre jarmarki ile słowaka jeździ ....a ile donosi wlaścicielom spółki oni wszystko wiedzą ....big brader dziala.....powodzenia niedojdy
karo21:00, 23 maja 2018
Do Lol ale głupoty wypisujesz człowieku, taka inwestycja wymaga kilkudziesięciu lat by sie zwrócić ale Ty widzisz tylko to ile ktoś zarabia, nie dostrzegasz ogromu ciezkiej pracy, wielkiego ryzyka i ciagłego borykania się z problemami na tak olbrzymim terenie. Ci ludzie (czytaj Hreśka i Chowaniec) są tytanami pracy i za stworzenie czegos tak okazałego jak ten jarmark należy im się zwykły ludzki szacunek. Ale takim jak Ty zawiść nie pozwala tego widzieć.
Rosomak20:49, 23 maja 2018
Prezes Chowaniec łądnie pocisnął Grzesia słowami "profesjonalnie przygotowanymi pracownikami UM" XDDDDDDDDD
@stasek łod prezesów20:47, 23 maja 2018
buk tyz mo cojones
a na corridzie zazwyczaj ginie
krzok20:44, 23 maja 2018
Z "sukcesów" obecnego burmistrza wypadałoby jeszcze wymienić "plażę" za 150000 złotych wysypaną żwirkiem do kuwety, zakup łopat do celó promocyjnych miasta i dziesiątki równie trafnych "inwestycji"
"Marku wróć" aż samo cisnie się na usta.
Olenka20:34, 23 maja 2018
Obserwator - gdyby wybory wygrał GW to nic gorszego NT i nowotarżan nie mogłoby spotkać. Przez całą kadencję marnotrawili wraz z vice publiczne pieniądze a to wiaty na rynku po bańce a to muzeum na jedną maszyne za trzy a to ratrak a gdyby nie sprzeciw radnych wydaliby jeszcze kolejne miliony na cuda na kiju byle ze wstążeczkami.
Lol20:09, 23 maja 2018
Do Karo :Spółce juz dawno inwestycja się zwróciła z nawiązką ,zadzwoń do biura i policz sobie ile kosztuje u nich metr kwadratowy i ilu jest handlujących ,a budy drewniane to sobie handlarze płacili sami ,a jak pan Chowaniec wybudował sobie Czarną Owcę za 10 milionów to niech sobie ją sam spłaca i to jego problem ,że nie umie gotować ,bo przecież mając taką restauracje to powinno u niego po jarmarku być tłoczno nawet bardziej jak u Rumcajsa ale niestety nie jest
Do Sebastian4719:58, 23 maja 2018
Ciekawe jakbyś się czuł gdyby cie zapisali na miejsce do Hreski i płacił dwa lata i nagle został bez miejsca ale problemu nie ma póki ciebie to niedotyczy tylko tam niedługo wszędzie mogą być płoty więc nie ma co chwalić tego Sajgonu
Karo19:35, 23 maja 2018
Do Lol: Miasto po 4 latach rządów Asi i Grzesia jest tak zadłużone, że musi brać kredyt na zakup zamiatarki do ulic. Poza tym spółka wpompowała w tę inwestycję tyle kasy, ze gdyby ktokolwiek zerwał umowę NT nie wypłaciłby się przez dekady :D
pilny obserwator19:20, 23 maja 2018
Burmistrz jako jedyny jest po stronie handlując .90% radnych obraduje,ale z panami H. i CH. Burmistrz w trybie natychmiastowym powinien zerwać umowę ze spółką nawet gdyby miasto miało zapłacić karę bo odrobiliby to w 3 miesiące.Gdyby miasto sprawowało pieczę nad targowiskiem to gmina Nowy Targ byłaby najbogatszą w Polsce.Poprzednia ekipa,która wydzierżawiła tereny spółce powinna ponieść ogromne konsekwencje za ogromny przekręt.Mam nadzieję,że G.W będzie nadal burmistrzem bo jak wygra Pan R. lub Pan L to handlującym już nikt nie pomoże.Trafia mnie jak widzę idiotyczne komentarze broniące owych panów,ale jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie to wie kto je pisze.Tylko czekać jak Pan H.wycycka Pana Ch.
Baciok18:52, 23 maja 2018
Gdzie jest Pani z nadzoru budowlanego plot zostal postawiony bez zezwolenia samowola budowlana Pani do wymiany jak najszybciej PaniBurmistrzu...
kupczyk18:19, 23 maja 2018
Cała ta targowica to śmiech na sali. Handlujący niech idą do Klapka i nie będą ich doić za place i budy jak jest na Nowej Targowicy. A szczególnie nie będą doić za miejsce z którego i tak mogą ich właściciele targowicy wykurzyć z dnia na dzień!@
Lili17:16, 23 maja 2018
Handlujący powinni się najlepiej przenieść na inne targowisko najlepiej dogadać sie z panem Steskalem on ma 12 hektarów i z chęcią je wydzierżawi ,zamiast teraz płacić za budy po 45 tysiecy lepiej wybudować swój plac i być sami zarządcami ,przecież tam kasę robią tylko biznesmeni i kilkudziesięciu handlujących ,a reszta wegetuje żyjąc z jablonki i czekając na jesienne soboty
bomba17:02, 23 maja 2018
Prezes Chowaniec po raz kolejny udowadnia, że jest własciwą osobą na właściwym miejscu - spokojnie i z godnością znosi ataki na siebie i swoją spółkę.
Tak trzymac Panie Prezesie !
Jasiek17:01, 23 maja 2018
Do Żarneckiego na Składową i po problemie. Do Nowotarzanina a nie "Szaflarzana"
Sebastian4717:00, 23 maja 2018
Handluje na targu od lat i jeszcze nigdy nie było tak dobrych warunków do pracy jak
teraz. Są czyste kibelki, nie stoję po kolana w błocie jak na starym placu.Generalnie jest ok. Przyjeżdzający Słowacy tez są zadowoleni i chętnie siegają do kieszeni. Największego zamieszania narobił burmistrz Watycha robiąc nas w bambuko co do opłat, a teraz gdy się wtrąca w wewnetrzne sprawy tej spółki tez nikomu z nas nie pomaga.
Stachu Strachu16:56, 23 maja 2018
Trwam zaprosić z rydzykiem na czele i tam wylewać swoją propagandę. A ile za dobre miejsce przy głównej alejce? Nowa Targowica nienażarta. Handlarze 90% nie z Nowego Targu, podatki trzeba płacić. Niech pan Ch i H puści na cenie. A co do tej złotówki to od samego początku było mówione, że 3 miesiące gratis potem pół ceny na rozkręcenie.
akimbo16:55, 23 maja 2018
Trudno odmówic prezesowi Chowancowi racji.Ciezko pracował by targowica była nowczesnym i zdatnym do handlu miejscem.Wydaje mi się że bałagan będzie tam panował do chwili gdy zmieni sie ekipa dierżąca władze w NT.
Znom ich16:46, 23 maja 2018
Tys prowda wszystko w temacie nic dodać nic ująć.
Lol16:42, 23 maja 2018
Ten jarmark powinien być miejski ,żebyśmy mieszkańcy mieli coś z tego ,a nie grupka kilku cwanych biznesmenów która twierdzi,że opłata do miasta jest wystarczająca ale to nawet nie oni płacą tylko handlujący
CK16:40, 23 maja 2018
Średnio rozwinięta rozwielitka by zrozumiała zarzutu miasta ,a pan chowaniec nie rozumie? No cóż. Jak się nie ma interesu w tym żeby zrozumieć to trzeba zrozumieć tego co dalej nic nie będzie rozumiał. W tym wypadku stoję murem za Burmistrzem.
ja16:34, 23 maja 2018
rozwiązać umowę i po problemie , UM sam może prowadzić plac targowy . Może ktoś z kupców wytłumaczy co to jest ta " opłata rezerwacyjna " słyszałem że taka jest .
ED15:21, 23 maja 2018
''By nie narazić na straty kupców którzy znależli się w trudnej sytuacji'' ZNACZY się jak mam rozumieć to nie Pan jako prezes postawił ten płot,to te osoby trzecie tak se podjęły decyzję i tak se postawiły a Pan jako prezes tej Pięknej największej w Polsce targowicy nic o tej decyzji nie wie i jeszcze się tłumaczyć musi
nie rozumie problemu15:15, 23 maja 2018
Przenieście targowicę do Steskala na Tartak albo Żarneckiego
to skończą się kłopoty .
Albo jeszcze lepiej utwórzcie ją na Podmieścisku i Miasto będzie Miało
dochód z wynajmu , podatku od nieruchomości a morze i opłat targowych.
Stara maksyma mówi gdzie dwóch się bije tam trzeci
korzysta .
Pisuś15:05, 23 maja 2018
I burmistrz już opróżnił magazynek, nic bidula więcej zrobić nie może.
kuba14:51, 23 maja 2018
ha ha ...to nie my ..to oni....ha ha
dobra odpowiedz.
tys prowda14:23, 23 maja 2018
Niech znowu nienażarte "byznesmeny" zaproszą TV Trwam z klakierami co im dali najlepsze budy żeby robić dalej polityczną szopkę. Z resztą jak tak im nie pasuje groszowa opłata dla Miasta gdy Fryźlewicz za darmo dał im kurę znoszącą złote jaja to o co tu chodzi? Groszowa opłata dla miasta w zamian nie pasuje a sami doją handlarzy?

Albo w ogóle wywalić ten jarmark, dla Nowego Targu gdy nie będzie opłaty dla miasta to żadna strata bo 90% handlarzy to przyjezdni spod Krakowa.
Obiektywny ?14:20, 23 maja 2018
No to wygląda na to że ten teren ,niegdyś ziemia urodzajna sadzili kapuste, a Janusz jak był mały to sie tam w chowanego bawił,powróci w "ręce" ogrodników i będziemy mieć zdrowe warzywa,bez pestycydów bo gnoja tam narobili wszyscy już dosyć
stasek14:02, 23 maja 2018
Prezesi spółki to faceci z cojones. Tak trzymać.
KingaR13:35, 23 maja 2018
Pan Chowaniec stara się złagodzić konflikt na jarmarku.Burmistrz zamiast pomóc stara się przeszkadzać za wszelką cenę.Dobrze że niegługo będą wybory...
Janusz od Haliny13:29, 23 maja 2018
Przyjdzie wielka woda, zabierze wszystko, szamba wyleją i targowice zaleją. Zostanie ino kierownictwo Spółki hahahhahahahahahha qwa z nimi
klemens13:26, 23 maja 2018
Kolejny raz widać iż prezes Chowaniec jest osobą skłonną do współpracy. Niestety dobra wola jednej ze stron nie wystarcza.Bo burmistrz i jego ekipa jest strasznie zacietrzewiony.Odrobina chęci dialogu spowodowałaby szybkie rozwiązanie konfliktu.
AliBaba4413:22, 23 maja 2018
Nieudolny burmistrz zamiast pomóc rozwiązać problemy doprowadza do ich eskalacji. Powinien wystąpić w roli mediatora a nie pokrzykiwać ze stołeczka, z którego oby spadł jak najprędzej.
ASIA13:20, 23 maja 2018
Prezes Chowaniec ma jak zwykle rację. Burmistrz wszystko by wrzucił do jednego wora a najchętniej pewnie powieśiłby kokardki na tym płocie.
65513:17, 23 maja 2018
Własnie - dlaczego spółka ma odpowiadać za działanie jednego z udziałowców, który w dodatku nie działa w jej imieniu a robi "samowolę" z ogrodzeniem ?
p13:14, 23 maja 2018
Miejmy nadzieję, że już niedługo GW będzie byłym burmistrzem, a jego następca nie będzie rzucać lokalnym przedsiębiorcom kłód pod nogi i utrudniać funkcjonowania jarmarku.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij