Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
29.05.2018, 19:13 | czytano: 2187

Gazyfikacja uzdrowiska. Rabka-Zdrój chce rozbudowy sieci

Fot. Piotr Kuczaj

Kolejne porozumienie w sprawie poszerzenia dostępu do gazu ziemnego w Rabce-Zdroju podpisała burmistrz Ewa Przybyło.

Tydzień temu rabczański samorząd zawarł porozumienie z Polskim Górnictwem Nafty i Gazu. Pracownik tej spółki będzie od czerwca dyżurował w urzędzie miejskim i doradzał oraz pomagał mieszkańcom podłączyć się do istniejącej sieci gazowej. Długość istniejącej sieci gazowej w mieście to 146058 m, w gminie – 8150 m, ilość przyłączy to 2479, w tym czynnych – 1572, a nieaktywnych – 907. Miasto będzie też namawiać tych mieszkańców, którzy mają przyłącza, a nie są podłączeni, do przejścia na gaz. Samorząd chce zachęcać mieszkańców do korzystania z ekologicznych źródeł energii, aby poprawić jakość powietrza w uzdrowisku.

Kolejne porozumienie Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zawarł z Polską Spółką Gazownictwa. List intencyjny, podpisany przez burmistrz Ewę Przybyło i dyrektora oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie Pawła Firleja, mówi o wsparciu przy rozbudowie sieci gazowej w Rabce-Zdroju oraz Chabówce, Ponicach i Rdzawce. Spółka zapewniła, że rozpocznie intensywne przygotowania do rozbudowy sieci, a samorząd będzie ją wspierał przy przygotowaniach i w procesie inwestycyjnym.

Jak poinformowano podczas podpisania mowy, w 2017 roku spółka gazowa wydała mieszkańcom rabczańskiej gminy 130 warunków i oświadczeń o możliwości podłączenia, a w obecnym już 62. Dotyczyły one przede wszystkim okolic ulic Kilińskiego, Podhalańskiej, Poniatowskiego, Zakopiańskiej i Zarytego. W 2017 zawarto 32 umowy dotyczące podłączenia do sieci gazowej, a w tym 17.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatelskie oczy19:48, 29 maja 2018
W poprzedzającym ten tutaj artykule mowa jest, acz bardzo pokrętnie, o tym że Rabka nie ma pieniędzy na Centrum Rehabilitacyjne w swoim mieście i prosi powiat nowotarski o pomoc finansową, itd., natomiast tu nagle ta sama Rabka podpisuje list intencyjny i obiecuje wspierać Polską Spółkę Gazownictwa w przygotowaniach i w procesie inwestycyjnym sporej inwestycji. A zatem Rabka niech nie żebrze od powiatu nowotarskiego kasy, bo jej ma sama po uszy, inaczej nie inwestowałaby w budowę gazociągu. Samego siebie nie przeskoczysz, ale Rabka właśnie dokładnie to usiłuje tutaj zrobić.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij