Piątek, 26 kwiecień 2019, Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Zakopane i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
25°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clear
26°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 31
Clouds
26°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Clouds
24°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 37
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
03.06.2018, 19:21 | czytano: 3276

Eko-rajd z Krakowa do Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

Elektrycznymi pojazdami wyruszyli dzisiaj z Krakowa do Zakopanego kierowcy, których zadaniem było zużycie jak najmniejszej ilości energii.

Kierowcy jechali elektrycznymi fiatami, ale był też pojazd dwuosobowy, trójkołowiec oraz rower z elektrycznym silnikiem.

Elektryczne samochody, skutery, rowery, trójkołowce – to pojazdy przyszłości. Jestem przekonany, że są one także przyszłością Małopolski i niedługo będą coraz częściej pojawiać się na naszych ulicach, chociażby obok już tak powszechnych w wielu miastach ekologicznych autobusów - mówił przed wyruszeniem w trasę rajdu marszałek Jacek Krupa, dodając, że zwycięzcą rajdu samochodów elektrycznych okaże się nie ten, kto najszybciej, ale kto najbardziej „eko” dojedzie z Krakowa do stolicy Tatr.

Otwarcie wyścigu do Zakopanego było też okazją do poznania kolejnych osób, które dołączyły do grona ambasadorów czystego powietrza w Małopolsce. Wspólne działanie z samorządem województwa w dalszej walce o czyste środowisko zadeklarowali m.in. Miss Polonia i producentka telewizyjna Ewa Wachowicz, dwukrotny mistrz olimpijski Arkadiusz Skrzypaszek, himalaiści Janusz Majer i Kacper Tekieli, biegaczka górska Natalia Tomasiak czy aktorka Magdalena Schejbal.

opr.s/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Nogaty22:14, 4 czerwca 2018
@Afryka,4mga. A wy z kąd ? Nic nie róbmy stop.(krowy teraz się doją bez wyjścia z obory,elektrycznie).Mamy ponoć 21 wiek
A321:34, 4 czerwca 2018
Ten korek ,dokładnie tak,to auta na baterie dla dzieci 3-8 lat ,a może 33 -88 lat ??????????????????????????????? Smog tej ziaje ogniem i wydziela szkodliwy dym ,oj,oj,oj.........
diesel górą ,oczywiście Nowy ...21:31, 4 czerwca 2018
Taaaaaaaa,w takich korkach ,panowie szukali POWER BANKÓW ,jaka ekologia ,stres i nerwy ,czekamy na recencja p.Kamiskiego z pielgrzymki do Japoni samochodem od Delera Nissana elektryka ,bo słuch zaginął od jego wyprawy ............elektrykiem 13.000 km do Japoni ,hm,,,,,,,,,,pseudoekologia i tyle
gilda19:11, 4 czerwca 2018
Ciekawe skąd się bierze prąd? Przecież wyprodukowanie prądu do tego "EKO" pojazdu kosztuje krocie a o węglu który zatruwa środowisko nie wspomnę! A Nie mówiąc już o utylizacji akumulatorów które trzeba co dwa lata wymienić. Ktoś ma duży interes w tym promowaniu tego niby "EKO" pojazdu.
zdrowy ekolog12:37, 4 czerwca 2018
Jeśli produkcja akumulatorów jest taka "eko" to faktycznie świat już chet się wali....
4mqa11:34, 4 czerwca 2018
Chciałbym widzieć jak te "eko" pojazdy sprawdzą się w 3-4h korku podczas 30C upałów(włączona klima) i przy mrozach i tym samym czasie... o podróży nad morze nie wspomnę... Skażenie środowiska przy produkcji i utylizacji tych "eko" samochodów jest dużo większe od produkcji tradycyjnego samochodu, więc bajki o "ekologii" tych samochodzików wsadźcie sobie między bajki.
Afryka w europie01:43, 4 czerwca 2018
Samochód elektryczny miałby wielkie zastosowanie gdyby jeździł tylko jak świeci słońce ponieważ produkcja akumulatorów jest bardzo toksyczna i nie wiele ma z ochroną środowiska. A w zimie gdy słońca jest raptem 5 godzin i minusowa temp. to raczej skraca jego żywotność więc projekt raczej w afryce by wypalił niż w Polsce.
Kierowca22:50, 3 czerwca 2018
Tom tłumaczy ten korek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij