Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.06.2018, 23:21 | czytano: 4278

Tour de Pologne ponownie na Podhalu

Dziś w grodzie Kraka odbyła się konferencja, podczas której władze Krakowa przedłużyły na kolejne lata współpracę z Lang Team - organizatorem wyścigu Tour de Pologne. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania tegorocznej trasy wyścigu, którego dwa finałowe etapy odbędą się na Podhalu.

Nie mogło w związku z tym zabraknąć na konferencji przedstawicieli naszego regionu. Był Edward Kuchta - prezes fundacji Bukovina, Stanisław Łukaszczyk wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, Maciej Szostak z Centrum Kultury i Promocji Gminy Szaflary oraz reprezentująca Zakopane - Zofia Kiełpińska, dwukrotna olimpijka, obecnie naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu. Reprezentowali oni miejscowości zaangażowane w tegoroczny wyścig, którego podhalański etapy rozegrane zostaną w dnia 9 i 10 sierpnia.

09.08 ETAP 6 – ZAKOPANE - BUKOVINA RESORT / 130 KM
Klasyczny górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii. Po starcie w Zakopanem peleton wyruszy w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, a następnie pokona 4 rundy po 24 km każda. Na każdej rundzie znajdują się trzy Górskie Premie TAURON – Rzepiska Ściana HARNAŚ, Łapsze i Czarna Góra. Na trasie znajduje się także Lotna Premia LOTTO w Jurgowie oraz Premia Specjalna 100-lecie Niepodległości. Etap liczy 130 kilometrów, a meta usytuowana jest w BUKOVINA RESORT.

10.08 ETAP 7 – BUKOVINA RESORT - BUKOWINA TATRZAŃSKA / 136 KM
Królewski, górski etap wokół BUKOVINA Resort i Bukowiny Tatrzańskiej rozstrzygnie losy tegorocznego Tour de Pologne. Kolarze pokonają dwie rundy po 68 kilometry każda. Na każdej z nich znajdują się najtrudniejsze Górskie Premie TAURON I kategorii – Sierockie, Gliczarów - Ściana BUKOVINA i Rzepiska - Ściana HARNAŚ. Na trasie także Premia Niepodległa LOTOS oraz Lotna Premia LOTTO w Szaflarach. Wielki finał Tour de Pologne na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Szczegółowe informacje w magazynie rowerowym portalu MalopolskaOnline.pl www.rowery.malopolskaonline.pl

wo/
najnowsze informacje
komentarze
stag08:54, 18 czerwca 2018
do @Lolik
Jak widzę to TDP oglądasz tylko w TV bo inaczej byś wiedział ze nie chodzi o korek na 30 minut tylko o zamknięcie na cały dzień głównych dróg , bez możliwości wyjazdu i dojazdu do własnego domu ( CAŁY DZIEŃ )
gazda z tatarów08:43, 16 czerwca 2018
Lolik@: Ale jesteś do przodu . Chyba siedzis gdzieś w cichym i nie wiesz co to korek . My tu codziennie jeździmy w korkach i stoimy w ciągu dnia w nich po trzy i więcej godzin. Inaczej byś gdakał cwaniaczku .
Lolik19:59, 15 czerwca 2018
Widzę że tępota ludzi komentujących na tym portalu jest coraz niższa. Zamiast być dumny ze swojego rejonu że zawodnicy z całej Polski najchętniej tutaj przyjeżdżają to wszyscy macie tylko problem.
Myślę że nikomu nic się nie stanie jak stanie w korku na 30min .
mieszkanka14:31, 15 czerwca 2018
Ciekawe kto na tym korzysta poza termami bukowina bo społeczność lokalna wcale,korki ,utrudnienia ityle
PIOTR BEZ STANIKA19:33, 14 czerwca 2018
Lang robta sobie ten smieszny wyścig u siebie a z Podhala wara!!!Korkuj sobie wies Warszawe!!!!
wyborca i kierowca także .10:36, 14 czerwca 2018
Lang i spółka się bawi , a my tu mamy sajgon i nikt nie ma zamiaru nam ulżyć .. Jest w tym dużo winy naszych samorządów podhalańskich . Samorządowcy chyba także żyją w innym matrixie i nie słuchają swoich społeczeństw . Dobrze ,że wybory nadchodzą , wprawdzie jeszcze nie ma ich terminu , ale to mało ważne . Szykujemy się do nich , by zrobić co nie co troszkę porządku . I samorządowcy przypomną sobie o wyborcach , bo jak nie to oni sami przypomną się samorządowcom dniu wyborów .
STAŚ10:13, 14 czerwca 2018
Podhale przyciąga !!!
ala10:08, 14 czerwca 2018
oby już ostatni raz , Panie Lang bardzo proszę o zmianę lokalizacji wyścigu bo to utrudnia życie ludziom . Ja za każdym razem tracę dużo pieniędzy bo klienci nie mogą do mnie dojechać .
baciok@09:20, 14 czerwca 2018
No to Armagedon na Podhalu. Przestaje mnie już to bawić,
Amigo07:43, 14 czerwca 2018
tylko po co ? żeby zakorkować podhale !
RAZ NA ZAWSZE AMEN07:39, 14 czerwca 2018
Znowu w szczycie sezonu- zatłoczone drogi i miejscowości i do tego Lang i spółka. Czy na pewno nimo kto tego Langa przepędzić z Podhala ? Nima takiego odważnego ? Raz żeby choć odpuścił? Przecie są inne góry w Polsce - Sudety , Bieszczady i Karkonosze . tam też są ścianki i kopce , a ten sie uparł i nawet teraz jak modernizuje się drogi podhalańskie i kierowcy i turyści mają gehennę na drogach , to ten nie odpuści na Podhalu musi się ścigać i to w największym sezonie turystycznym . Amen .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij