Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Mist
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Mist
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Mist
12°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
16.06.2018, 21:11 | czytano: 6111

Antyfaszystowska demonstracja w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

80 działaczy KOD z całej Małopolski manifestowało w Zakopanem. Przyglądali się im młodzi członkowie ONR Podhale.

Wykrzykując antyfaszystowskie hasła działacze Komitetu Obrony Demokracji z Zakopanego, Krakowa, Chrzanowa, Oświęcimia i Nowego Sącza wyruszyli sprzed budynku starostwa powiatowego pod pomnik upamiętniający partyzantów Józefa Kurasia "Ognia". Tam odczytano nazwiska osób zamordowanych przez partyzantów.

Następnie manifestacja ruszyła pod Urząd Miasta, gdzie odczytano list do władz miasta, w którym żądają delegalizacji ONR oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

Sprzed magistratu grupa manifestujących udała się na Krupówki, gdzie zbierano podpisy pod listem do władz i zaśpiewano Hymn Polski.

Manifestacji od samego początku bacznie przyglądała się grupa ok. 20 przedstawicieli ONR Podhale. Policja jednak skutecznie oddzielała ich od manifestujących nie dopuszczając do konfrontacji.

Demonstracja nie przypadła jednak do gustu mieszkańcom Zakopanego, którzy gwizdali w kierunku manifestujących.
Z demonstracji niezadowoleni byli również turyści. Dało się słyszeć głosy, że przyjechali oni do Zakopanego, żeby odpocząć m.in. od polityki.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
góral11:57, 22 czerwca 2018
Do-do góral - pajaca to szukaj rano w lustrze, albo u kolegów na marszach KODofili. Co do reszty twoich wypocin się nie odniosę drugi raz - pierwszy nie przeszedł przez cenzora z p24- chcesz wiedzieć, pytaj jego. Jedno tylko powrotem - widząc z jak zaKODowanymi łbami mamy do czynienia, nie dziwię się że z procentów stajecie się promilami...
do góral09:22, 20 czerwca 2018
Pajacu nie pajacuj. W Polsce 70% ludzi ma kredyty. Nie wiesz o tym? a pracę zmieniają też często. To o co pretensje do Bronka? Aaaaa rozumiem. Ty jesteś z tych co im się należy. Mieszkanie za fri,zasiłek 500+ wyprawki,dopłaty i pewnie w przyszłości renta socjalna po 16 roku zycia jak u cyganów. Jak mocno musiało przygrzać w te łyse główki żeby sobie uroić taki świat? Problem jest w tym że coraz więcej ludzi widzi na co idą ich pieniądze i nie zamierza bezczynnie pozwolić się okradać. Z dwójki złego wolę płacić z moich podatków na milicyjnych emerytów niż na patologicznych nierobów z coraz większą gromadą dzieci. Wracając do Bronka i pożyczek. Chłop miał rację!!! Chcesz coś mieć to za..........aj. A jak zabrakło na wymarzone M4 to bierz kredyt ,szukaj lepiej płatnej pracy i go spłacaj. jeszcze czegoś nie rozumiesz?
góral11:47, 19 czerwca 2018
góralka,a ktoś ci coś wybiera czy nakazuje? Czy masz po prostu problemy z zrozumieniem tego co czytasz? Ktoś ci każe ciężko pracować? Idź za radą "mędrca" POmyłki Bronka - zmień pracę weź kredyt. I przeczytaj sobie definicję zdrady to dowiesz się dlaczego ci KODofile nazywano są zdrajcami . Przypominam ci że ci ludzie w jednym szeregu z UBekami stali w obronie ich emerytur, i maja w swoich szeregach byłych funkcjonariuszy UBecji...
do góralki10:27, 19 czerwca 2018
O wiele więcej nie rozumiesz, niż napisałaś, albo udajesz.
Skąd nagle tyle gadania o nienawiści, o faszyzmie? Czy nie rozumiesz, że to są puste hasła, że to jest właśnie nienawiść do czegoś co u nas nie istnieje. W Polsce walka z "faszyzmem" jest idiotyzmem. Tak, Ruch Narodowy i wszystkie jego odmiany, są niepokojące dla tych, którzy do tej pory manipulowali Polską. Im nie przeszkadzało, że Polacy milionami wyjeżdżają ze swojego kraju, zamiast przepędzić na"'cztery wiatry" tych co im ten kraj rujnowali. Ta emigracja cię nie martwiła?
To protestujące towarzystwo, oprócz charakterystycznego swego wieku, może być ciekawe także pod innym względem. Sprawdź, co ci ludzie do tej pory robili, kim tak naprawdę są, gdzie są ich krewni, a wtedy zrozumiesz z jakim "faszyzmem" walczą. Nawet ci fizyczni, według protestujących przedstawiciele" polskiego faszyzmu" nie stanęli im na drodze. Zignorowali tą osteoporozę.Tylko nadgorliwy policjant bawił się w filmowca. Rzeczywiście na nienawiści nic nie da cię zbudować, idź i im to powiedz, bo zdaje się do tej pory żyli tylko w oparciu o NIĄ!
:)08:22, 19 czerwca 2018
tubylec hahahahhahahahahhahah:D:D:D:D:D:D:D:D:D
do tubylec06:09, 19 czerwca 2018
Pod rządami KOD-u faktycznie zostaniesz TUBYLCEM.
góralka00:30, 19 czerwca 2018
Do górala i innych o zbliżonych do niego poglądach:
1. nie życzę sobie, że ktoś wybierał mi i mojej rodzinie miejsce, w którym mam żyć! Ciężko pracuję w naszej Ojczyźnie i nikt nie ma prawa mi mówić, że mam gdzieś wyjeżdżać, tylko dlatego, że nie rozumiem jak można odwoływać się w naszym kraju, który tyle wycierpiał w czasie II wojny światowej, do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym czy narodowościowym!!!
2. naprawdę uważacie, że jedynie słuszna racja jest po Waszej stronie?Dlaczego jest tak, że nie potrafimy ze sobą normalnie rozmawiać? Dlaczego jest tak, że ktoś, kto ma inne poglądy niż Wy nie jest zwykłym oponentem z innymi poglądami, tylko wrogiem, którego trzeba obrazić, odczłowieczyć (coś było o deratyzacji w przestrzeni publicznej, prawda?) nazwać zdrajcą Ojczyzny, ubekiem? Nie znam nikogo, kto zbudował COŚ pozytywnego na nienawiści!
tubylec23:32, 18 czerwca 2018
Powoli jednak zaczynam być zwolennikiem tego co robi KOD. To już teraz trzeba działać bo za moment może się okazać że jest już za późno. Emocje na których gra obecny rząd to jest śmiertelne niebezpieczeństwo dla demokracji w Polsce.
Do, do !20:59, 18 czerwca 2018
Ty z tego drzewa spadłeś i to na głowę, dlatego tak bredzisz.
Do, tubuś20:57, 18 czerwca 2018
Zwyczajnie się przeraziłeś, że ktoś może ukraść i realizować wasze pomysły.
do-do !20:19, 18 czerwca 2018
-do !- o wafelki pytaj Mateusza może nową plakietkę ci da za zaliczenie sprawności trolla. To że nie boli - za to u ciebie widzę te pierwsze przebłyski w strasznych męczarniach się rodzą :D , choć może to nie pierwsze a ostatnie? Wszak , wy geriatria KODomitów to na szczęście gatunek na wymarciu...
turystka18:29, 18 czerwca 2018
Musieli im dużo tej uckiej skroić co tak się pałętają ...droga młodzieży 70 plus ziółka i do kościółka a nie podjudzać do nienawiści ...co wnuczęta musiały się wziązć do roboty bo dziadziusiowi koryto skroili ? o biedactwa a tego lidera pożal się Boże to wsadzili już do ancla za to że okradał nas obywateli czy jeszcze nie ?
mmm16:44, 18 czerwca 2018
Czy ONR miało wynajętego policjanta do filmowania :P
A kod to powinien być!!! Ale tylko pocztowy :D
DEFEND CHRISTIAN EUROPE!
do !15:57, 18 czerwca 2018
Zabrakło wafelków do układania symboli? O jej Puzzle sobie zafunduj i pomyśl. Myślenie nie boli ,choć niektóre egzemplarze są oporne na procesy ewolucji. Jak się już udało zleź z drzewa to od razu budzi się w nich kaznodzieja.Nic tylko pouczać innych.
tubuś13:38, 18 czerwca 2018
Pewnego dnia lider partii jedynej pojawi się w okienku TV i ogłosi że od tego momentu wszyscy Polacy są pod jego patriotyczną opieką i że on przejmuje stery nad wszystkimi sprawami w Polsce. Nie ma pracy? No problem, każdy obywatel dostanie nakaz pracy. Że np. 1 zł na godzinę to za mało? Jesteście malkontentami z PO jeśli chcecie więcej gdy ojczyzna jest w potrzebie i wróg nam zagraża (bo oni nie potrafią żyć bez wroga). Nie podoba się? dla takich otworzyliśmy specjalne obozy patriotyzmu i miłości do ojczyzny, po którym już wszyscy karnie chwalą lidera i jego partię.
!11:59, 18 czerwca 2018
?- " myślałem" to słowo którego nie powinieneś nadużywać :D:D:D
do ?11:18, 18 czerwca 2018
Który Wojtyła? Ignorancie! Może poszedłby razem z narodowcami.
?09:08, 18 czerwca 2018
Dotychczas myślałem ze największy problem z narodowcami ma Białostockie.Hajnówka ,wafelki w kształcie swastyk i cykliczne szopki różnej maści a tu widzę ze Podhale kandyduje na pozycje lidera. Ciekawe co by na to Wojtyła powiedział jak by żył?
...21:56, 17 czerwca 2018
k- wazelina ci się na interpunkcję wylała?
Katonczyk20:08, 17 czerwca 2018
Komitet obrony donosicieli . Co za syf
Podłe kukły RP do neutral19:30, 17 czerwca 2018
On też został oszukany.
Do Niels19:28, 17 czerwca 2018
Pierwsi w brunatnych koszulach chodzili członkowie syjonistycznej faszystowskiej formacji BATAR. Od nich ten strój przejęli naziści. Więc nie wypisuj bzdur, tylko sięgnij do źródeł. Co ty proponujesz? Państwo Hitlera tez było świeckie.
góral19:05, 17 czerwca 2018
góralka,KODofilko, co jest słusznego w zdradzie ojczyzny? Co jest słusznego w tym iż ludzie stojący w jednym szeregu z funkcjonariuszami zbrodniczego systemu totalitarnego dokładnie takiego z jakiego wywodzi się faszyzm mają czelność nazywać partyzantów nazwą która pasuje właśnie do tej KODogeriatri? I to ciągle pieprzenie"konstytucja" ...i ani jeden KODomita nie jest w stanie odpowiedzieć gdzie jest ona łamana... Miejmy nadzieje że ten post komunistyczny twór Kwaśniewskiego zostanie niedługo zmieniony..
k17:45, 17 czerwca 2018
Wielkie brawa dla KOd-u. Pozdrawiam KOD z Chrzanowa,Oświęcimia Wadowic . Dziękuje . kilka słów do komentujących przeciwników manifestacji. Ale wam się żółć ulała. nie wstyd wam tak obrażać ludzi?Podobno macie się za patriotów. No to jak to jest z tym waszym patriotyzmem? Patriotyzm bez szacunku dla człowieka? Dla jego wieku? A tu wyzwiska Banda krzykaczy z bajpasami,starożytni komuniści,wyleźli jak stonka,ledwo chodzą ,zbieracze złomu. Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć z wami do czynienia ? Panom pokroju Winnickiego już podziękowano.Kukiz uderzył w pokorę . A tu pod Giewontem mam się zalongła za........i widze ze problem z wyplenieniem będzie. Kto nie z nimi to Ub-ek Żyd,komunista,złodziej i co tam jeszcze im fantazja podpowie. Nacjonalizm to nie patriotyzm. pełna zgoda. Chwasty należy wyrywać z korzeniami .Tez prawda.
antysoros15:29, 17 czerwca 2018
SOROS znow wyciagnal swoich ludzi na ulice, widocznie jeszcze nie zagarneli w calosci naszego kraju.....
Wicher15:05, 17 czerwca 2018
Czym różni się KOD od Narodowców !

W swojej istocie nacjonalizm to nic innego, jak domaganie się przez dany naród prawa do samostanowienia na swoim obszarze etnograficznym. Nikogo nie powinno to dziwić czy oburzać (a dziwi i oburza), albowiem żywotnymi interesami każdego narodu są istnienie, niepodległość i rozwój. Problem zaczyna się wtedy, gdy dany naród rości sobie prawa nie tylko do swojego obszaru etnograficznego, lecz także cywilizacyjnego !

KOD to /.../ którzy zniewalali i nadal chcą zniewalać Polski Naród ! Precz z komuną i żydokomuną !!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Trzymajcie się z daleka od pomnika14:18, 17 czerwca 2018
A od pomnika majora Józefa Kurasia "Ognia" i Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" WARA, bo się wkurzę.
Podłe kukły RP14:12, 17 czerwca 2018
góralko - co z tego, że jesteś góralką, skoro jesteś /.../. Ta ferajna sama się obraża i nas Polaków obraża. To My Naród stanowimy prawo i go przestrzegamy. Tą ferajnę też to obowiązuje.

Komu źle jest w Polsce,
Kto się innym czuje,
Bez prawa nakazu,
Niech wyemigruje!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Nowi nadludzie14:04, 17 czerwca 2018
Do "."
Jak wam pasuje, to nawet z Jezusa zrobicie Żyda chociaż niezupełnie nim był. Szkoda, że sami Żydzi go nie miłują, byliby miłowani również przez obrażanych przez ciebie "osiłków", bo sami wtedy byliby inni. Na wszystkim chcecie tylko żerować: na Jezusie, na komunie, na Żydach zamordowanych w Auschwitz, na majątku po nich, na Ameryce i UE. Niedługo będziecie sobie zapisywać w testamentach tzw. -traumę- po holokauście. Tylko czachy z sianem wewnątrz mogą przyjąć taką "logikę"
pepe13:38, 17 czerwca 2018
I tak ma być jedni strajkują i panowie władza mają pracę hahaha
pozdrawiam strajkujących i pilnujących .
znajomy ze ,, ścieżki zdrowia"13:04, 17 czerwca 2018
Mam pytanie do Szanownych komentatorów :, czy jeśli rozpoznam kogoś z tych demonstrantów , czy mogę w przybliżeniu podać jego życiorys , nie narażając sie na karę o złamaniu prawa o tzw. ,,ochronie danych osobowych"?
ppf12:59, 17 czerwca 2018
Popieram hasło ze zdjęcia nr 7
...12:50, 17 czerwca 2018
Wielbiciele zbrodniarzy komunistycznych mają czelność partyzantów nazywać faszystami.... Niech wam ziemia ciężką będzie - UBeckie Walking Death.
świrek11:31, 17 czerwca 2018
Niekoniecznie będę stary,może umrę w kwiecie wieku.Ale jeśli Sprawiedliwy pozwoli mi dożyć wieku późnoemerytalnego,na pewno nie będę kuśtykał po wsi z chorągiewką eurokołchozu i "walczył" z wyimaginowanym faszyzmem. Są dostojnie kroczący ulicami Podhala (i nie tylko) tzw. antyfaszyści,ale gdzie podział się spędzający wam sen z powiek Benito Mussolini i jego legiony w czarnych koszulach?Trochę zdrowego rozsądku.
zwz11:08, 17 czerwca 2018
gdyby głupota potrafiła latać, to oni by krążyli nad Tatrami!
" Kochany
Obóz
Demencji"
.10:32, 17 czerwca 2018
świrek i podobni, już niedługo wy też będziecie starzy.

Chyba nie wszyscy tu komentujący wiedzą, że pan Jezus był Żydem, jego matka była Żydówką, jego opiekun św. Józef był Żydem.
Tych Żydów łyse osiłki podobno miłują, pozostałych tępią.
Jest w tym jakaś logika? Nie, pod ogoloną czachą jest siano.
Debiczanin10:22, 17 czerwca 2018
Nawet Trojzab ???? sie pojawil z bielyje rozy. Skoro tak to to musiala byc juz demonstracja z wyzszej polki. Zreszta to widac golym okiem po frekwencji.
Skała do @ Jola bez stanika10:19, 17 czerwca 2018
Gratuluję pięknego i zdrowego biustu ! :)
Precz z komuną!10:04, 17 czerwca 2018
Precz z komuną!
stary ORMOWIEC nowy KODOWIEC10:03, 17 czerwca 2018
nie dam sobie odebrać przywilejów nadanych mi przez PZPR
góralka09:52, 17 czerwca 2018
Jestem zażenowana większością komentarzy! Nie potraficie nie obrażać innych? Co ma do tego czyjś wiek, schorzenia? I ten Izrael? I ten język: stonka, donosili. Wstyd, wstyd, wstyd, ale dla Was tu komentujących. Brawo za odwagę i chęć demonstrowania dla tej garstki idących w demonstracji. W słusznej przecież sprawie. I żeby była jasność: jestem góralką. Nie wszyscy na Podhalu - na szczęście - mają takie poglądy, jak tu na forum prezentowane.
ceper09:48, 17 czerwca 2018
o kurczę same Leśne Dziadki .
berek09:18, 17 czerwca 2018
Chrzanów to znane zagłębie komunistyczne, z którego pochodził m.in. Stanisław Wałach. Czyste Tatry wolne od kodziarstwa.
lb09:08, 17 czerwca 2018
to są po prostu jajca :D
Precz z komuną08:16, 17 czerwca 2018
Wolne sądy, wolne sądy! Precz z dyktaturą kobiet!
Zofia07:26, 17 czerwca 2018
Sama młodzież - smutne twarze - ***!
Harnas06:52, 17 czerwca 2018
Tak wyglądają /.../?
Koniec lada dzień00:29, 17 czerwca 2018
Dziwne ze nie mieli wolontariuszy którzy by ich podtrzymywali.
tadeeeee00:24, 17 czerwca 2018
jesli sa za demokracja bo sama nazwa na to wskazuje KOD to powinni miec tez tolerancje na inne srodowiska. tak jednak nie jest jak widac oni maja tylko jedna jedyna sluszna racje ale na szczescie robi sie to juz smieszne i ludzie przejrzeli na oczy
kosa co się nie boi kodosa23:53, 16 czerwca 2018
Za nie długo wywloką tych na łożach co nie świadomi ale dobrze że będą. Głupota tępota ale to dla Nas Polaków lepiej ponieważ w końcu możemy wyjść z pod jarzma.
tubylec23:47, 16 czerwca 2018
Komitet Obrony Demokracji powstał nie temu że zachodziła potrzeba bronić demokracji w Polsce po wygranej PiS, tylko temu że polityczni malkontenci z PO i SLD byli niezadowoleni z przegranych wyborów parlamentarnych.
neutral23:44, 16 czerwca 2018
Do Podłe kukły RP. To podziękuj za to jaśnie księdzu z Wadowic.
świrek23:32, 16 czerwca 2018
Tradycyjnie horda krzykaczy z poprzedniej epoki z bajpasami i z nadciśnieniem.Starożytni komuniści.Co drugi pewnie ma kroplówkę na śniadanie i hemoroidy.Dać im główne role w "The Walking Dead". A tak na marginesie - co to jest FASZYZACJA"? A po drugiej stronie barykady gimbonacjonaliści bawiący się w wielką politykę.
Niels23:30, 16 czerwca 2018
Nie sądziłem że po doświadczeniach II wojny światowej i systemów totalitarnych komuś przyjdzie do głowy pomysł stworzenia, czy uczestniczenia w organizacji nacjonalistycznej. Te puste hasła o wrogach ojczyzny, o chrześcijańskiej Europie na koszulkach są żenujące i śmiechu warte. Kto niby jest tym wrogiem ojczyzny? Niby KOD który ma żaden wpływ na cokolwiek, czy raczej pewien pisowski ex-minister co wykastrował Polską armię i reszta jego kolesi w białych rękawiczkach rozkradająca ten kraj. Rozumiem że chrześcijaństwo ma stanowić zaporę dla islamu, ale czy zaporą nie może być silne świeckie państwo? Panowie proponują leczenie raka przez zarażenie ebolą. Dlaczego Polska XXI wieku ma być chrześcijańska, konserwatywna, obłudna i łożyć miliardy rocznie na kastę zdeprawowanych nierobów którzy sami nie wierzą w to co głoszą i nie żyją zgodnie z własnymi zasadami. Czyli waszym celem jest utrwalenie niewoli duchowej i umysłowej oraz walka z rzekomymi wrogami ojczyzny, kiedy ci prawdziwi wrogowie wami sprytnie manipulują. Żenada.
Precz z ubywatelami22:56, 16 czerwca 2018
Ledwo chodzą a jeszcze głośniki muszą taszczyć. Przypatrzcie się młodzi! *** donosili na waszych rodziców i kłody podkładali im pod nogi w pracy i teraz nie mogą się z tego wycofać bo ich układ na tym polegał że partia ci da jak doniesiesz ale ty do śmierci musisz być jej wierny. I tak nieliczna grupa miała wszystko a reszta zwykłych ludzi kolejki i kartki.
Monika co na codzień chodzi bez Stanika22:44, 16 czerwca 2018
Widzę wstydzą sie tego całego kodu , albo odwracają sie tyłem albo chowają za okularami . Ja też bym sie wstydziła w wilnej polsce glosic takie chasło , powinni jechać do Francji Belgii Niemiec , tam sie zle dzieje tam jest zagrożona demokracja a napewno nie tutaj .

Ps. Ja sobie tak chodze i nie wstydze sie tego .
Jo22:00, 16 czerwca 2018
Ile dają za taką demonstrację to może Ja też pujdę
Najlepszy kierunek21:49, 16 czerwca 2018
Chcą protestować przeciwko faszyzmowi? To do Izraela!
Podłe kukły RP21:46, 16 czerwca 2018
Tylko od 2002 roku polskie obywatelstwo otrzymało 27 000 Żydów, nie odrzucono ani jednego wniosku. No to mamy co mamy.Szaleństwu przygrzało słońce i wylazło jak stonka.
Władziu.21:45, 16 czerwca 2018
To z tymi flagami i transparentami to jacyś zbieracze złomu.
To tylu się tylko ostało ze starego bigosu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij