Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Nowy Targ i okolice
pochmurno
-5°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
-3°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 85%
pochmurno
-5°
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 99%
lekki ziarnisty śnieżek
-3°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
-6°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.07.2018, 18:51 | czytano: 2701

Bustrycańskie Nomowiny na rozpoczęcie XVII Tatrzańskich Wici (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

BUSTRYK. Wyborami dobrej gaździny i sykownego chłopa rozpoczął się tegoroczny cykl góralskich imprez Tatrzańskie Wici. Góralki, które ubiegały się o tytuł dobrej gaździny musiały udowodnić, że mają wiedzę o regionie i potrafią podołać przyszywaniu guzików w koszulach.

Musiały także pokazać, że znają się na piłce nożnej i to nie tylko w teorii, ale również w praktyce potrafią przebiec z piłką slalomem między pachołkami.

Górale, którzy stanęli do konkurencji o tytuł sykownego chłopa musieli wykazać się dobrą pamięcią wzrokową. Ich zadaniem było ustawienie Nośwarniyjsych Górolecek w takiej kolejności, jaką widzieli przez 10 sekund. Następnie górale ruszyli strzelać gole do bramki, których broniły nośwarniyjse z 2017 roku. Nie zabrakło także pytań z wiedzy o regionie.

Organizatorzy zadbali także, aby przyjezdni też mogli uczestniczyć w zabawie. W konkursie mogli się starać o specjalny certyfikat.

Wyniki konkursu:

Dobro gaździno:
I Anna Sulka
II Beata Kulach
III Halina Stołowska

Sykowny chłop:
I Ex aequo Maciej Mazurek i Jan Bobak
III Jan Jarząbek
Gość z certyfikatem:
I Witold Wojtala
II Anna Zwijacz
III Adrianna Chybińska.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ceper02:38, 10 lipca 2018
Fajne Dziyfki
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij