Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Szczawnica i okolice
pochmurno
-5°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
-3°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 85%
pochmurno
-5°
Wiatr: 2.6 km/h Wilgotność: 99%
lekki ziarnisty śnieżek
-3°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 94%
pochmurno
-6°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 90%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.07.2018, 23:51 | czytano: 1785

Delegacja Miasta na Festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego w Kieżmarku (zdjęcia)

zdj. UM Nowy Targ

EL'Ro, czyli Festiwal Europejskiego Rzemiosła Ludowego to największa impreza prezentująca rzemiosło ludowe na Słowacji. W tym roku na EL'RO gościła delegacja Nowego Targu. W oficjalnym otwarciu 28. edycji Festiwalu wzięła udział wiceburmistrz Joanna Iskrzyńską - Steg i Przewodniczący Rady Euroregionu "Tatry" Bogusław Waksmundzki.


Trzydniowy Festiwal organizowany jest w drugi weekend lipca.Swoje wyroby prezentują mistrzowie tradycyjnej sztuki rzemieślniczej, nie tylko ze Słowacji, ale z całej Europy. Są wśród nich kowale, druciarze, garncarze, tkacze, rzeźbiarze, twórcy pisanek, pierników, fujar, czerpaków, biżuterii, krawcy i farbiarze.Nowotarskim akcentem było stoisko z tradycyjnymi kożuchami.

W skład delegacji nowotarskiego Urzędu Miasta weszła także m, in. naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji - Katarzyn Put.

opr.s/ zdj. Waldemar Adamowski

Informacje na temat tegorocznego ELRO i poprzednich jego edycji znaleźć można na portalu AhojSlowacja.pl
zobacz także
najnowsze informacje
komentarze
tubylec22:35, 10 lipca 2018
@ małomiasteczkowy:
Ostatnia rzecz o jakiej pomyślałem oglądając te zdjęcia to ich rzekoma fatalna jakość - ja tak nie uważam, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze ukazują to jak cała impreza wyglądała, dzięki nim mam dość dobre wyobrażenie o tym co tam było, ile ludzi, co oglądali, itp. Paradoksalnie to właśnie takie zdjęcia ogólne najlepiej promują miasteczko, ponieważ ukazują imprezę od strony szarego przechodnia. Bez tricków, efektów i fotomontaży, autentyczne.
buczy i trzeszczy09:46, 10 lipca 2018
Jest nasza Królowa, nasza Pani, jeno jej berła brakuje. Skarbówka czeka.
miasteczkowy09:26, 10 lipca 2018
Jakoś tych zdjęć fatalna (pod każdym względem). Jak ma wyglądać promocja tego miasteczka jak urząd zatrudnia takiego fotografa.
STAŚ09:22, 10 lipca 2018
Warto organizować takie imprezy. Ludzie, od zarania, łączyli się poprzez rzemiosło. !

I trzymam się tematu, to dobrze ?
Nowotarżanin00:14, 10 lipca 2018
Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Put - Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu za "trzeszczące" i "morderczo głośne nagłośnienie imprezy " Przywitanie Lata 2018 na Nowotarskim Rynku".
To naprawdę "wielka fachowość" ze strony tej Pani. Widać "dobrą zmianę". To właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Proszę trzymać się tematu artykułu. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij