Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ i okolice
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
Wiatr: 5.3 km/h Wilgotność: 64%
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
10.07.2018, 12:14 | czytano: 2078

Burmistrz Leszek Dorula: "Mid Europa Partners nie ma żadnych inwestycji, którymi mógłby się pochwalić"

Pięć lat temu sprzedano Polskie Koleje Linowe w Zakopanem. Zdaniem Leszka Doruli, sprzedaż PKL Mid Europa Partners było złym rozwiązaniem, bo spółka nie przeprowadziła żadnych widocznych inwestycji, które by podniosły atrakcyjność turystyczną miasta i regionu.

- Nie chciałbym, aby to źle zabrzmiało, ale ja nie widzę rzeczy, które mógłbym wymienić jako inwestycje tego inwestora. Jest mi z tego powodu bardzo przykro, ponieważ nie zostało zrealizowane oczekiwanie mieszkańców, narciarzy, nas jako samorządów. Uważam, że to, co tak szumnie było zapowiadane, niestety nie zostało zrealizowane - powiedział burmistrz Leszek Dorula w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita".

Jego zdaniem, spółka mogła wiele zrobić. Skoro nie dogadały się z właścicielami gruntów na Gubałówce i nie udało się uruchomić wyciągu narciarskiego, to mogła zainwestować w Kasprowy Wierch. - Mogli w innym spróbować to zrealizować, np. na Kasprowym. Nie mogę powiedzieć, żeby właściciel PKL zrobił cokolwiek w tym miejscu - dodał. - Nie znam żadnych inwestycji, którymi Mid Europa Partners mogłaby się pochwalić. I przypuszczam, że sami również nie potrafiliby ich wskazać.

Polskie Koleje Linowe w Zakopanem zostały sprzedane w 2014 roku. Transakcję sfinansował fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, partner inwestycyjny spółki Polskich Kolei Górskich. Koszt zakupu wyniósł 215 milionów złotych.

Podtatrzańskie samorządy i władze rządowe chcą odkupić Polskie Koleje Linowe, by z powrotem były własnością państwową.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
pipi00:18, 12 lipca 2018
W wyborach obiecał otwarcie Gubałówki i odzyskanie PKL i co i gó?.o
pipi00:15, 12 lipca 2018
Sprawdzić trzeba jak Radny Leszek Dorula głosował w sprawie PKL to po pierwsze, po drugie jak otwierał Gubałówkę siedząc na siatce ogrodzeniowej to facet bez twa....y.
Kasa12:46, 11 lipca 2018
Jeszcze niedawno starosta i dyrektor parku pieklili się, że PKL nielegalnie działa na Kasprowym. A teraz burmistrz ma pretensje że firma nie inwestuje na Kasprowym. Całkiem im się w głowach pomieszało. Ale jak nie ma się własnych porządnych inwestycji to warto odwrócić uwagę od siebie plując na innych.
WYBORCA11:34, 11 lipca 2018
A co Dorula zrobił na Gubałówce? 4 lata temu przecież obiecał otwarcie trasy i nic nie zrobił
tubylec00:30, 11 lipca 2018
@ gilda:
Prawo można zmienić w jedną noc - niemniej krasnoludki tego nie robią, tylko ludzie posłani przez nas na Wiejską żeby nasze interesy tam reprezentować.
Ceper00:16, 11 lipca 2018
Sprzedać kolej na Kasprowy Panu Tomaszowi Ż. i będzie dobrze...
pulcheryja22:23, 10 lipca 2018
Polacy sprzedali kurę znoszącą złote jajka ,dlaczego jeszcze nikogo nie ukarano za taki złodziejski wyczyn ? Banda POokemonów wiernie służąc merkelandii sprzedawała wszystko co się ,,ruszało i pełzało w tym Kraju ,,dobrze że już poszli do djabła bo tam ich miejsce.
gilda17:38, 10 lipca 2018
Co mogła ta spółka zrobić? Jak TPN torpeduje wszystkie inwestycje i jeszcze chce kasy za to tylko że słupy pod kolejką są osadzone na "ich" ziemi. Jak inwestować skoro prawo można zmienić w jedną NOC!
ekonom z folwarku17:02, 10 lipca 2018
No ale po co Mid Europa Partners ma inwestować jak kupili kolej na Kasprowy po kapitalnym remoncie Remoncie ktory kosztował ....65 mln. złotych . Na Gubałówkę kupili kolej .....po kapitalnym remoncie. W Szczawnicy i Zawoi kupili kolejki relatywnie nowe. Po co mieli by wydawać pieniądze?! Oni przyjechali tu zarabiać , na gotowe !
jo16:25, 10 lipca 2018
Do "Ja". Dobry koment. Ha ha ha ha :-D
dzianisanek14:41, 10 lipca 2018
A jakie plany były w Kościelisku...
Się dziwię że jeszcze Prezesa nie wywieżli na taczkach...
kolejowy13:51, 10 lipca 2018
Jak mieli robić cokolwiek na Kasprowym skoro TPN wszystko torpeduje i nakłada limity?

PiS to znacjonalizuje i zobaczycie co się stanie: TPN dostanie kolejkę, limity przewozowe nagle znikną razem z argumentacją, że zbyt wielu turystów zdewastuje Kasprowy.... Potem w TVP ogłosi sukces bo więcej ludzi przewiozła...
złodziejska sprzedaż13:18, 10 lipca 2018
Ma pan rację panie burmistrzu . To była i jest spółka do drenowania pieniędzy z kieszeni Polaków , a nie od budowania czegokolwiek w Zakopanem i w Polsce . Przepędzić na cztery strony i skończyć z tym drenażem polskich obywateli . Popaprańcy tak gospodarowali .
Ja12:36, 10 lipca 2018
No ; Za to Zakopane to narobiło atrakcji ????; busy do Bialki - chyba
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij