Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
Wiatr: 5.3 km/h Wilgotność: 64%
obłoki zanikające
Wiatr: 9.7 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.07.2018, 15:09 | czytano: 2702

Kontrole busów wożących turystów i konie do Morskiego Oka

Fot. KP Bukowina Tatrzańska

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole busów linii regularnych na trasie Zakopane - Morskie Oko oraz samochodów, którymi dowożone są konie pracujące w Morskim Oku.

- Policjanci i inspektorzy wykonali dziewięć kontroli, w wyniku których nałożono siedem mandatów karnych na łączną kwotę 3600 zł, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne oraz sporządzono jeden protokół z kontroli, stanowiący podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy z ustawy o transporcie drogowym. W jego wyniku może zostać nałożona kara w wysokości 5 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.Najczęstszym przewinieniem było przeładowanie.

- Podobne działania będą prowadzone w sposób cykliczny, w celu wyeliminowania nieprawidłowości związanych z transportem drogowym - zapowiada policja.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Busik autobusik22:42, 12 lipca 2018
Bardzo dobrze, żę wreszcie się ktoś wziął za busiarzy.
Czekam na odpowiedz! Może mi ktoś powie jaka jest średnia wieku busów, które jeżdżą po Zakopanem!?
Jakim cudem te wiekowe Mercedesy i inne wiekowe autobusiki przechodzą kontrolę, czy naprawdę są w tak świetnym stanie pomimo swoich roczników i nadają się do transportu ludzi? Drugą sprawą są normy emisji spalin, które w takim mieście jak Zakopanem powinny być rygorystycznie przestrzegane.
turysta08:48, 12 lipca 2018
Dlaczego tylko 9 kontroli jak w 7 stwierdzono nieprawidłowości w tym 3 bardzo poważne uchybienia, a busów jeździ tam pewno z ludźmi i końmi 200
Kierowcy zawodowcy00:19, 12 lipca 2018
Tiry z Turcji i nie tylko omijaja granicę w Chyżnym dalekim łukiem.No to upi*** ,,inspektorki,, z N.Targu koni się czepiają i dostawczaków na Rdzawce.Strach jeżdzić.Kojarzą mi się z filmów z ostatniej wojny.Tamci mieli czarne mundury ci zielone,wszysto jedno,kontrola po co? Nieprzyjemna.Zdrówka krokodyle w ,,zimnym klimacie,,.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij