Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Nowy Targ i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.07.2018, 15:17 | czytano: 5635

To już chyba koniec skate parku przy al. Solidarności (zdjecia)

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Po głównym urządzeniu - rampie pozostał tylko ciemniejszy ślad na asfalcie, a na otwartej na oścież furtce widnieje tabliczka "Obiekt nieczynny. Wstęp wzbroniony". Tak prezentuje się skate park przy ul. Solidarności.

W maju br. pisaliśmy o tym, że skate park zamknięto z powodu uszkodzenia jednego z urządzeń. W rampie służącej do nabrania rozpędu potrzebnego do wykonywania ewolucji - pojawiły się dziury. Inspektor nadzoru stwierdził, że w takim stanie nie można użytkować urządzenia i podjęta została decyzja o rozbiórce.

Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy próbowali interweniować w tej sprawie w Urzędzie Miasta i Zakładzie Gospodarczym Zieleni i Rekreacji. Argumentowali, że są wakacje i zamykanie w tym czasie obiektu służącego młodym ludziom do zabawy i trening - to nieporozumienie.

Poszliśmy ich śladem. Dyrektor ZG potwierdza, że tydzień temu rampa została rozebrana na polecenie Urzędu Miasta. Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji dodaje, że po kolejnej inspekcji zauważono iż następne urządzenia wymagają naprawy.

- Szukamy możliwości naprawienia uszkodzeń w sklejce. Skontaktowaliśmy się z producentem i czekamy na odpowiedź. Szukamy także środków pozabudżetowych na pokrycie kosztów naprawy - mówi Katarzyna Put.

Użytkownicy nie są jednak zadowoleni z takiej odpowiedzi. Jak tłumaczą - bez rampy, skate park nie spełnia swojej roli. Postawienie nowej rampy to koszt nawet rzędu 30 tysięcy zł.

Naczelnik Put na zarzut likwidowania miejsca rekreacji odpowiada, iż Urząd Miasta ma w planach budowę kolejnego skate parku, w innym miejscu. Gdzie - jeszcze nie wiadomo.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Tadek17:58, 13 lipca 2018
Jakby ktokolwiek z nich pracował w prywatnej firmie to pracowałby tydzień i każdy przedsiębiorca za głowę by się złapał. Zlikwidować Skate Park dla dzieciaków bo nie znaleziono rozwiązania. W urzędzie powinni być managerowie, z zapleczem i doświadczaniem w zarządzaniu a nie ludziki co boja się własnego cienia.
Pump11:59, 13 lipca 2018
Ta cała Put i Steg to jakaś masakra. Takie rzeczy planuje się do zrobienia na wiosnę jak łatanie dziur w drogach. One wszystko robią żeby nie wybrać Watychy.
K.08:43, 13 lipca 2018
@Marsjanin
W tenisa można pograć przy Hali Gorce.

@kiedyś to się walczyło palcaty, chociaż na szlachetnym Podhalu raczej kulanki i łupu-cupu na kije.. szlachetne rozrywki.. a potem przyszedł jakiś "nowoczesny tenis".. po co to komu..
Jan z Wojska Polskiego23:38, 12 lipca 2018
Odliczam dni Panie Burmistrzu i Pani Burmistrz. Won !!!
Banda nieudaczników, którzy planują inwestycje za miliony, a posty skate park dla dzieciaków likwidują, bo 30 tys brakuje.

Na lodowisku i Gorcach też dziury, zamknijcie wszystko k .... i nowe budujcie - na czołach macie napisane " pomyłka " !
P-dżej08:52, 12 lipca 2018
Ta pani chyba nie rozumie co mówi. Czyli pieniądze wydane na ogrodzenie terenu obecnego skate parku, jego wybetonowanie i urządzenie idą w błoto? A my znowu będziemy się zrzucać na kolejne fanaberie tej chorej władzy? Dobrze że niedługo wybory. Osobiście będę pytał kandydatów, czy tą panią zwolnią, bo jeśli nie to mojego głosu nie dostaną. Ciekawe czy w swoim domu też jest taka niegospodarna i jak się jej w odkurzaczu ssawka złamie, to kupuje nowy odkurzacz? Tacy ludzie nie powinni niczym zarządzać!!!
roller08:27, 12 lipca 2018
Hallo, tu Ziemia ... nie mają 30 tysięcy na remont zwykłej zjeżdżalni, ale obiecują halę lodową za 150 milinów. Ludzzzzieeeeee, gdzie my żyjemy i czy ktoś tutaj jeszcze za coś odpowiada?
4 SKINS06:31, 12 lipca 2018
Do Darian...idz się lecz chlopcze bo z twoja glowa cos nie tak.Psychiatryk już czeka na ciebie.
Marsjanin22:27, 11 lipca 2018
Kiedyś tam był kort tenisowy do tenisa ziemnego - szlachetnego sportu eleganckich ludzi. Można było przyjść z własną siatką i rakietą i zagrać mecz pod gołym niebem. Skatepark jest nieopodal - koło szkoły nr 2. Eliminujcie dalej miejsca tradycyjnie na całym świecie uważane za ostoje kultury. Korty, koncerty organowe, i wiele innych. Ostatni reprezentanci światłęj części lokalnego społeczeństwa wyjadą z NT i zostaną sami pozerzy i wielbiący ich ogłupiony ludek.
Darian21:01, 11 lipca 2018
Ja dobrze znam subkulturę skejtów. Używają narkotyków, przez co mają później problemy z odróżnianiem rzeczywistości od fikcji i kupują za ciasne lub za wielkie ubrania w pstrokatych kolorach. Dobra decyzja.
Tau20:32, 11 lipca 2018
P. Put a jak złapie pani kapcia to kupuje nowy samochód? Myśli ktoś na tej Krzywej.
franio20:07, 11 lipca 2018
To najlepsza wizytówka władzy: Obiekt nieczynny. Wstęp wzbroniony. Bramka otwarta ... Na rogatkach powinien burmistrz Watycha ustawić duże tablice, lub może lepiej te do tej pory niezrealizowane witacze z napisem: Miasto nieczynne. Wjazd na własną odpowiedzialność. Rządzimy (choć w tym przypadku to raczej "żondzom", z wizją i konsekwencją.
Xx19:45, 11 lipca 2018
Efekt działania tej władzy to strefa relaksu nad Dunajcem. Wystarczy iść zobaczyć ile ludzi korzysta z tego badziewia.
PiterQ19:28, 11 lipca 2018
To element niszczenia wszystkiego, co udało się zrobić za czasów Fryźlewicza. Mali ludzie kończą rządy, chcą zostawić po sobie zgliszcza.
Staryskejt18:53, 11 lipca 2018
Dziekujemy miastu zrobcie jeszcze jeden orlik i wychowacie moze wkoncu dobra reprezentacje. Bo w naszym mieście przecież nikt zadnych innych sportów nie uprawia... a moze kolejna silownia pod chmurką.........
baciok@17:49, 11 lipca 2018
To jest gospodarność cytat ,,Naczelnik Put na zarzut likwidowania miejsca rekreacji odpowiada, iż Urząd Miasta ma w planach budowę kolejnego skate parku, w innym miejscu. Gdzie - jeszcze nie wiadomo"
A nie lepiej Pani Naczelnik wszybko wyremontować ten skate park. Logika porażająca.
Skate17:04, 11 lipca 2018
Ta władza nie jest śmieszna. Jest nieudolna. Wstążki tylko wieszać potrafi. Ile wydała w tym roku na imprezki Stegowa? A na bzdurne lodowisko?
AG16:52, 11 lipca 2018
Miś2. Bareja wiecznie żywy.
Obiektywny16:49, 11 lipca 2018
Najlepiej zabrać i zamknąć ot polityka. Codziennie tam jestem i widzę dużo młodych ludzi którzy ćwiczą i trenują. Stary nie zrozumie młodego. Kiedyś na Sikorskiego nie chciano sypać piasek do piaskownic to władza ze spółdzielni na Podtatrzańskiej wpadła na taki sam durny pomysł i usunęła piaskownice dla dzieci.
Wkurzony16:25, 11 lipca 2018
Władza w naszym mieście jest śmieszna, mówią że nie ma kasy na remont rampy a tu nagle chcą budować nowy skate park. To nie lepiej wyremontować to co już jest za mniejsze pieniądze niż bezsensownie wydawać kasę którą można przeznaczyć na coś innego. Kasę która my podatnicy płacimy.
obiektwyny15:39, 11 lipca 2018
marnotrawstwo :(
.15:21, 11 lipca 2018
Narzekają, że połamaną zabrali a gdyby komuś coś się stało na tej połamanej to by była afera dlaczego jej nie usunięto.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij