Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Rabka Zdrój i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
12.07.2018, 14:31 | czytano: 6750

18-latek pod wpływem alkoholu rzucił się na ratownika medycznego i zaczął go dusić

ZAKOPANE. Przechodnie pomogli ratownikowi medycznemu, który przyjechał na Krupówki ratować nietrzeźwego 18-latka z dusznościami, a ten w przypływie agresji rzucił się na niego.

W nocy z soboty na niedzielę na zakopiańskie Krupówki została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, aby udzielić pomocy młodemu mężczyźnie, który uskarżał się na duszności. Niespełna osiemnastoletni mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego był pod wpływem alkoholu. Po przyjeździe karetki pacjent stał się agresywny, zaczął machać rękami, wykrzykiwać wulgaryzmy. Kiedy zajmujący się nim ratownik otwarł karetkę i bocznymi drzwiami wyszedł na zewnątrz, 18-latek rzucił się na niego i zaczął go dusić. Był bardzo pobudzony i agresywny. Z pomocą ratownikowi ruszyli znajdujący się w pobliżu przechodnie, wśród których znajdował się zakopiański policjant będący w czasie wolnym od służby. Wspólnymi siłami obezwładnili agresora, który po fakcie tłumaczył, że nie wie dlaczego zachował się w taki sposób.
Policja przypomina, że ratownik podczas wykonywania swoich obowiązków związanych z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. 18-latkowi za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
defibrylator11:49, 13 lipca 2018
tak to jest jak się miesza alkohol z innymi eksperymentami...
k09:37, 13 lipca 2018
kosztami obciążyć rodziców a młody niech odpowie przed sadem za napaść. Kogo to obchodzi że był pijany.
K.09:27, 13 lipca 2018
Komentarze pod artykułem o strajku policjantów - nie należy się, niech się zwolnią itd. Jak jest gadka o zarobkach ratowników - jak mało zarabia, jak się nie podoba, to droga wolna..

Ludzie, czy Wy jesteście oderwani od rzeczywistości? Jak "somsiadowi" sie krzywda dzieje, to hehehehe niech ma dziadyga, ale jak do mnie trzeba karetke to "gdzie oni som, za moje piniondze!!11"

Czasem.. co ja mówię, bardzo często ręce opadają.
Czytelnik18:39, 12 lipca 2018
Pijany tez czlowiek
Sonia18:12, 12 lipca 2018
NIE SPRZEDAWAC ALKOHOLU co to za wredne panstwo pastwi sie na ludzkiej krzywdzie.
baciok@15:23, 12 lipca 2018
Krótko. Nie udzielać pomocy pijanym. Albo jak udzielono to obarczyć pełnymi kosztami.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij