Środa, 22 styczeń 2020, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Czarny Dunajec i okolice
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clear
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
14.07.2018, 12:47 | czytano: 1582

Promocja "Oratorium Orawskiego" Stanisława Radwana (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński

W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się promocja płyty i filmu pt. „Orawskie oratorium” oraz publikacji o 450-leciu Jabłonki, które Orawianie obchodzili w 2016 roku.

Zgromadzoną publiczność powitały orawskie muzyki i Trombity Haniaczyków. Wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak nawiązał do historii Orawy, ale przede wszystkim do wydarzeń z lipca 2016 roku, kiedy Orawianie świętowali 450-lecie Jabłonki. Podkreślił wyjątkowe wydarzenie tamtych dni – odsłonięcie pomnika Jana Pawła II Pielgrzyma i prapremierę „Orawskiego oratorium” Stanisława Radwana. To utwór niezwykły i wzruszający, głęboki w swojej wymowie i artyzmie. Jego modlitewny nastrój, głębia duchowej refleksji oraz dynamika, mają swe źródło w orawskiej muzyce i w orawskich krajobrazach - podkreślał.

Następnie wójt Antoni Karlak podziękował mistrzowi Stanisławowi Radwanowi, jego małżonce Dorocie Segdzie, która również miała swój wkład w to przedsięwzięcie oraz Agnieszce Kreiner, dyrektorowi artystycznemu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej z Zakopanego. Publiczność odśpiewała "Sto lat". Bohaterowie wieczoru podziękowali wójtowi za współpracę i orawską gościnność.

Punktem kulminacyjnym tej uroczystości była projekcja filmu pt. „Orawskie oratorium” (produkcja Inka Bogucka IBfilm).

Na zakończenie uroczystości zostały zaprezentowane dwie publikacje pt. „450-lecie Jabłonki – książka i album, dokumentujące ośmiodniowe obchody jubileuszu.

Każdy uczestnik tej uroczystości został obdarowany płytą, filmem i jubileuszowymi publikacjami.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij