Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
śnieg
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 91%
śnieg
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
granulki lodu
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 92%
granulki lodu
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 88%
pochmurno
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 96%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
13.09.2018, 10:18 | czytano: 3036

Wykończą teatr

Rozpoczyna się drugi, finalny etap budowy Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Ogłoszony został już przetarg na dokończenie budynku, a wykonawca powinien być znany w drugiej połowie września.

Na działce przy ul. Orkana stoi już bryła teatru - budynek w stanie surowym otwartym, przykryty dachem. Drugi etap to wykończenie obiektu i oddanie go do użytku. Dwa tygodnie temu teatr otrzymał na ten cel 6 milionów złotych. Kolejne 8 mln zł, bo dokończenie budowy teatru wyceniane jest na 14 mln zł, dołoży Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

Roboty obejmą m.in. wykonanie wszystkich instalacji, w tym elektrycznej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania (gaz), klimatyzacji, windy, montaż okien i drzwi, wykończenie ścian, wylewki, posadzki, malowanie. Do zadań wykonawcy należeć będzie też budowa dróg, placów i chodników wokół budynku, ogrodzenia wokół działki i urządzenie terenu zielenią.

Termin zakończenia prac wyznaczono na wrzesień 2019 roku.

W nowej siedzibie Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce- Zdroju, powstanie nowoczesna scena, pomieszczenia administracyjne, pracownia lalkarska, magazyny, garderoby, sala prób, kawiarnia oraz szatnia i wielofunkcyjne foyer. Budynek teatru zaprojektowano jako obiekt 4-kondygnacyjny: parter i 3 piętra, ze sceną dla 200-osobowej widowni.

r/ nowotarski.pl
najnowsze informacje
komentarze
rabka pada07:32, 14 września 2018
A Przybyło vel sołtysowa ile dołożyła. Wzięła kolejny kredyt na chale sportową, to część niech odpali. Niech się lansuje przed wyborami a nie tylko jeździ po wszystkich.
Monika co ma cyce jak Donice17:38, 13 września 2018
wszystkich nas tak pomału wykonczą , duże ZUSY małe place wszystko drożeje a rąk do pracy coraz mniej , dobrze że ja mam dobro robote i nie musze leciec za granice ale widze jak inne dziewczyny pucom za 2000 zł na miesiąc to aż mi wstyd za rzadzących w PL
xyz10:50, 13 września 2018
Bardzo dobry tytuł.Gratulacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij