Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Zakopane i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
26.09.2018, 23:36 | czytano: 4772

KWW Razem Podhale Spisz Orawa zaprezentował kandydatów do powiatu, gmin i sejmiku (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Kolejny raz spotykamy się w tej sali. Przynosiła nam szczęście do tej pory, więc wierzymy, że po raz wtóry zdobędziemy taką ilość mandatów, która pomoże nam w zarządzaniu powiatem nowotarskim - rozpoczął spotkanie w sali Euroregionu Tatry Bogusław Waksmundzki, który tym razem występował w roli pełnomocnika KWW Razem Podhale Spisz Orawa.

Razem Podhale Spisz Orawa powstało blisko dwie dekady temu. - To stowarzyszenie, które powołaliśmy w odpowiedzi na niezadowalającą politykę partii politycznych - tu na Podhalu wobec nas mieszkańców. Próbowano nam centralnie narzucać różne rozwiązania - nie tylko programowe, ale i personalne. Postanowiliśmy "podziękować" naszym kolegom z partii politycznych i uznaliśmy, że mamy prawo zgłaszać do samorządów naszych kandydatów i nie potrzebujemy opieki i szyldów, bo mamy tu tylu wspaniałych ludzi o tak znakomitym dorobku, że mogą mieć możliwość wpływania na sprawy lokalne - tłumaczy przewodniczący stowarzyszenia Jan Smarduch. - My nie prowadzimy jakieś szerokiej działalności, bo główny pomysł był taki, że aktywizujemy się w czasie wyborów i staramy się uczestniczyć w tych wyborach zawsze czynnie, szukając jak najlepszych ludzi z dorobkiem, którzy chcieliby w ramach stowarzyszenia współdziałać i współpracować. Nie identyfikujemy się z żadną siłą polityczną, choć każdy z nas ma swoje poglądy. Uważamy, że praca w samorządzie dotyczy spraw codziennego życia mieszkańców i nie wymaga jakichś podziałów ideowych. Są cztery listy do powiatu, na pewno potrafimy w ramach tych trzech komitetów wspólnie wygrać wybory i jeszcze raz wspólnie zadbać o dobro naszych mieszkańców tym razem przez 5 lat - dodał wójt gminy Nowy Targ, wskazując dość jednoznacznie na komitet "Prawica Powiatu Nowotarskiego i reprezentację Związku Podhalan jako na sojuszników.

Czwarta lista to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. PiS nie jest dla Waszego komitetu partnerem? Nie przewidujecie współpracy?

- Nie powinniśmy tak do tego podchodzić. Też powinien być partnerem, ale to zależy od tego - czy chce. Na razie widzę takie nastawienie, że on są w stanie samodzielnie wygrać, w związku z tym nie są zainteresowani współpracą. Te trzy komitety o których mówiłem to naturalny sojusznik z tej kadencji. Ale nigdy nie można odmawiać nikomu współpracy. Nigdy nie prowadziliśmy negatywnej kampanii przeciwko naszym konkurentom i teraz też nie zamierzamy - zapewnia Jan Smarduch.

Podczas spotkania w Euroregionie Tatry przedstawiono 42 kandydatów do Rady Powiatu (ich nazwiska publikujemy tutaj), członek zarządu powiatu Bogusław Waksmundzki wraz z radnym Markiem Szarawarskim dokonali podsumowania pracy powiatu w trakcie mijającej kadencji i zarysowali ramy programy na lata 2018-23.

- Nie zmieniamy hasła. Podobnie jak 4 lata temu idziemy pod nazwą "Razem dbamy o rozwój powiatu" - mówi pełnomocnik komitetu i zaprasza na stronę internetową stowarzyszenia www.razempodhalespiszorawa.pl.

Jednak Bogusław Waksmundzki stawia w tej kampanii na media społecznościowe. - Łatwiej jest dotrzeć w ten sposób do wyborców, głównie do swoich znajomych, bo najważniejsze jest, by nasi znajomi z naszej gminy wiedzieli, że kandydujemy. Trzeba zachęcać naszych znajomych i ich rodziny do oddania głosu - tłumaczy Bogusław Waksmundzki.

W tej kadencji Razem Podhale Spisz Orawa ma 7 mandatów w radzie powiatu. Na ile mandatów liczycie tym razem?

- Wariant optymistyczny to 9, ale chcielibyśmy utrzymać tych 7.

Nie wystawiacie kandydatów na wójtów, ani nie dajecie kandydatom swojego poparcia?

- Tym razem nie. Kandydatów swoich nie mamy, a i ci którzy mogliby od nas otrzymać poparcie - o takowe nie zabiegali. Za to mamy kandydatów do rad gmin. Popieramy Elżbietę Szarawarę w starcie do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, Mirosława Palenika do Rady Gminy Jabłonka oraz Grzegorza Parzygnata, Tadeusza Chlebka i Józefa Majchrzaka do Rady Gminy Raba Wyżna. Podpisaliśmy także porozumienie ze stowarzyszeniem Wspólna Małopolska. To inicjatywa samorządowców, która pojawiła się dwa lata temu. Ustaliliśmy, że będziemy współpracować i wspierać się wzajemnie. To wsparcie polega na tym, że z listy komitetu Wspólna Małopolska kandyduje do sejmiku wojewódzkiego nasz kolega z Nowego Targu Maciej Jachymiak z pierwszego miejsca, z czwartego Joanna Oleksy ze Szczawnicy i z siódmego miejsca Monika Rzońca z Rabki-Zdroju. To ważny komitet, bo na 14 zarejestrowanych list, tylko 8 - w tym Wspólna Małopolska - na pełne listy kandydatów - podsumowuje pełnomocnik KWW Razem Podhale Spisz Orawa.

Sabina Palka zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
syn biskupa ?23:10, 29 września 2018
dzony - twój idol to obatel Czarnecki i stąd pomyłka :) :)
tak trzymać23:07, 29 września 2018
Brawo
Jesteście grupą najbardziej zorganizowaną
to ze Was 3 było w PO dodaje wam jeszcze większego szacunku
bo opuściliście myślenie partyjne w 2013, nie powalił was Jarosław Gowin i inni partyjni liderzy i trzymacie fason
a teraz ci z PiS i Prawicy Powiatu tylko mogą się od Was uczyć - partia ich zaprowadzi na manowce bo nie mają swoich szarych komórek
PiS pokazał jak rządzi w kraju i tak chce rządzić w samorządach - rozdawnictwo i nepotyzm, kasa dla przytulania w spółkach skarbu państwa
prac. star.21:29, 28 września 2018
Przecież to PO sto procent ja wam to mówię, tyle lat nic nie zrobili dla Podhala ,brali pieniądze za posiedzenia i układziki i to jest ich praca .
ocena z Orawy09:46, 28 września 2018
PiS partią PZPR jest
brawo Razem Podhale Spisz Orawa
pokazał Bogusław Waksmundzki w starcie do senatu w 2015 r. ze NIE jest w PiS i NIE jest w PO
a reszta niech PiS wyczyści swoje szeregi
a PO swoich ludzi daje na listy PiS
Kasia08:02, 28 września 2018
Grzesiu na burmistrza!!!!!!
Ela14:02, 27 września 2018
Maćku nie idź ta drogą !
Barszcz13:24, 27 września 2018
Avivat racja. Głosuje na te listę tylko z powodu Mariusza i mam nadzieje ze to on a nie kto inny wejdzie. Bo to otoczenie szkoda gadać
marylka12:53, 27 września 2018
Maćku a nie pograłbyś w Kosza? Znów do tej rzeki wchodzisz?
oczy11:47, 27 września 2018
reprezentację Związku Podhalan?
przecież Związek Podhalan jest podobno teraz apolityczny i nie uczestniczy w wyborach!!!!!

hipokryzja po trzykroć:
Razem Podhale Spisz Orawa to Platforma
Tylka to po prostu Związek Podhalan
Faber to Solidarna Polska
tylko wszyscy mydlą ludziom oczy - mam nadzieje ze wyborcy ich rozliczą za te kombinacje
a zwłaszcza za nadzór nad Powiatowym Zarządem Dróg - całą trójcę
dżony11:22, 27 września 2018
Toż to kryptoPlatforma Obatelska !!!
Synger11:14, 27 września 2018
Pan Jachymiak próbuje kolejny raz się dostać na inny szczebel samorządu...w powiecie się było i mieście, ale Sejm i Burmistrz nie dla Pana. Ciekawe czy teraz będzie lepszy wynik niż ostatnio do powiatu...
nieznany10:21, 27 września 2018
Mogą być. Chociaż MJ to dla mnie porażka. Na Pis nie zagłosuję, tyle już namieszali i jeszcze dawać im władzę w samorządach???
Miescon10:06, 27 września 2018
Stawiacie na kandydata co pisze po facebooku, że program wyborczy to manipulowanie ludzi..... Czy reszta też tak uważa?? O czym My w ogóle rozmawiamy.......
sum09:39, 27 września 2018
ale ekipa
zorintowany09:27, 27 września 2018
PIS-owcy mają w swoich szeregach byłych członków PZPR i wszystko jest oki!!! Większej obłudy jaka jest w PIS nie widziałem!
wyborca09:07, 27 września 2018
w moim odczuci ten komitet przedstawił ciekawych kandydatów, sam będę głosował na młodych nich działają!!!
zorientowany08:56, 27 września 2018
Do @ uf uf A co ten pełnomocnik ci zrobił! Boli cię, że jest pracowity, pragmatyczny i uczciwy! Dzisjaj normą jest obłuda i zakłamanie - przykład idzie z góry!
LO SO WA NIE08:52, 27 września 2018
Moi drodzy czy widzicie
Minki super w Komitecie
Czy to PIS-u wina ?
Że w losowaniu w
Dziesiątkę trafiła
Czy też to jest
Jakaś pycha -że PIS-
Ledwo dycha :))))
avivat08:39, 27 września 2018
Szkoda Mariusza Wcisło w tym nie do końca fajnym towarzystwie. Szkoda.
Jano08:17, 27 września 2018
Mam nadzieję, że popłyną szybciej niż płynie Dunajec. tam gdzie MJ tam porażka.
orawiec08:14, 27 września 2018
Brawo chłopaki :)
Trzymamy kciuki i głosujemy 21.X
PRAWDA was wyzwoli08:05, 27 września 2018
Ale ściema w powiecie. Wyborcy nie dajcie się nabrać
Obecny starosta p. Faber ma swój komitet,
ViceStarosta p. Tylka ma swój komitet
urzędujący członek zarządu p. Waksmundzki ma swój komitet
Wszyscy działają do jednej bramki tylko udają ze każdy ciągnie w swoją stronę.
Niektórych kandydatów na Radnych znam, ale za to że dali się wciągnać w ta zabawe żaden nie dostanie mojego ani mojej rodziny głosu.
Jacy to wszyscy zatroskani powiatem.
STOP karierowiczom
powiatowy07:43, 27 września 2018
Słabo to widzę. Większość znużonych, zmęczonych starych wyjadaczy, którzy jeszcze raz chcieliby PO brylować. Ogólny smutek.
jonaszek06:21, 27 września 2018
To jest PO. Przecież lata tam byli Smarduch Waksmundzki Jachymiak itp.
Alex06:20, 27 września 2018
Wspierajcie Jachymiaka. Mówicie że powiedzieliście dosyć polityka a przez lata byliście w dużej części członkami Platformy Obywatelskiej. To pokazuje że nie warto głosować na Was.
zosia04:38, 27 września 2018
karierowicz i tyle w temacie
uf uf00:08, 27 września 2018
Wszystko by było cacy gdyby nie pełnomocnik. Jakoś nie mam zaufania do pana urzędującego członka zarządu....
Maryna23:51, 26 września 2018
marnie to widzę....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij