Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
08.10.2018, 20:58 | czytano: 2780

Konwencja wyborcza komitetu Tatrzańska Jedność Samorządowców

„Służyć tatrzańskiej wspólnocie” - to hasło wyborcze Komitetu Tatrzańska Jedność Samorządowców, który dziś w Zakopanem zaprezentował swoich kandydatów na wójtów i radnych w powiecie tatrzańskim.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie głos zabrał Andrzej Skupień, który przywitał zgromadzonych w karczmie Holny oraz oglądających konwencję na żywo w Internecie.

Powiat Tatrzański jest młodym powiatem, powstał 20 lat temu. Duża część osób, które tu siedzą miało duży wpływ na to jak on teraz wygląda - rozpoczął prezentację lider komitetu.

Sylwetkę Andrzeja Skupnia, który jest kandydatem na starostę powiatowego zaprezentował Bronisław Stoch. O Stanisławie Łukaszczyku, starającym się o reelekcję na stanowisku wójta Bukowiny Tatrzańskiej opowiadał Edward Tybor.

Kandydaci na radnych powiatowych pokrótce przedstawili program komitetu na nadchodzące 5 lat.

Jak mówił Andrzej Skupień, każda kadencja musi mieć swoje wyzwania i priorytety. Program dla powiatu komitetu Tatrzańska Jedność Samorządowców podzielony został na 5 filarów: Infrastruktura, Komunikacja, Promocja, Sport i Kultura, Edukacja, Zdrowie i Partnerstwo z innymi gminami.

Były wicestarosta i współpracujący z nim samorządowcy podkreślali, że chcieliby kontynuować ścieżkę rozwoju powiatu tatrzańskiego wyznaczoną w poprzednich kadencjach.

red, zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
czytelnik11:57, 11 października 2018
Skała dobrze pisze, nic dodać nic ująć, zgadzam się z nim w 100%. O tej Jedności to powinni chyba film nakręcić, ciekawy scenariusz by był i frekwencja w kinach byłaby lepsza niż na filmie Kler :)
Precz z komuną21:18, 10 października 2018
...i Jednością Tatrzańską. Dobrze piszę Skala, że to wyświechtane cwaniaki i karierowicze. Dobranoc, idzcie spać,wasz czas się skończył.
na takiej Skałe...15:20, 10 października 2018
Skała... Jesteś żałosna, "sfatygowana" i nikt cię nie chce, żadna grupa cwaniaków, ani tez grupa tych którzy wiele razy dowiedli, ze bronią interesów SWOJEJ KLIKI. Jeśli udajesz PiS to przynajmniej postaraj się myśleć, że tu wszyscy są prawicowcami...
Dziś w PiS jutro w Peło, pojutrze z Kukizem czy Giertychem... A umizgi z PO (GUT-Kantkiem, z GUT Mostwowym i innymi to nie PiS zakopiański robi ???
Makowski na emeryturze a jego pupil Skupień co ma na sumieniu, proszę napisz a nie piepsz bez sensu Obywatelu....
Co ma Jedność do Kasprowego skoro Majcher chachmęcił a Zacharko nic nie mógł nawet jako przewodniczący Rady Miasta...Wszyscy w Radzie Powiatu z Jedności i PiS-u byli przciwni sprzdaży ale PO-paprance z PKP na łapówki potrzebowali dla wskich pendolini...
Przed chwilą media podały info o odzyskaniu kolejki linowej na Kasprowy! Brawo PIS z Kaczyńskim i Morawieckim , ale Jednością Tatrzańska przyjdzie im współpracować, bo inaczej nadal będą na łasce PO Gutów... A to juz skandal! Wszyscy z PO zahaczeni w PiS muszą całkowicie odejść na margines życia społecznego. I tak się stanie wkrótce, ba na takiej skale nie buduje się - tylko społeczeństwo skłóca i antagonizuje... Tyle c** ma co do POwiedzenia...
WaSZA10:07, 10 października 2018
Wy tylko ciągle o tej tatrzańskiej jedności..
Chciałam zaznaczyć,iż to ugrupowanie budowało powiat od podstaw, od zera ! I całkiem nieźle im to wyszło ! Oczywiście nie wszystkie decyzje były trafne, ale trzeba być obiektywnym!
rozsądek20:29, 9 października 2018
Mocna grupa !
Brawo ! Tak trzymać !
Lisek20:09, 9 października 2018
Andrzej Skupień to godny kandydat na stanowisko starosty !
Mądry, rzeczowy i konkretny !
Będę głosował za nim !
WYBORCA17:25, 9 października 2018
Jeszcze raz pytam ... kto nam młodym zabrania kandydowania w wyborach i tworzyć swoje Komitety Wyborcze ?? A potem walimy w starych mając do nich pretensje , że kandydują... klapki trzeba mieć na nogach a nie na oczach.
Korsarz16:31, 9 października 2018
Spójrzmy ilu emerytów w Tatrzańskiej Jedności Samorządowców. Powinni zmienić nazwę na "Tatrzańska Jedność Emerytów" :D
Olek16:25, 9 października 2018
Do @WYBORCA. Jedność już pokazała czym pachnie. Teraz pod plaszczykiem lokalnego ugrupowania chroni interesy dużej partii.
WYBORCA15:38, 9 października 2018
Gdzie ci młodzi , dzielni i piękni ??? Dlaczego nie wystawiacie swoich kandydatur do wyborów ??? Dlaczego nie ma trzeciego Komitetu Wyborczego do Powiatu w Gminie Bukowina, Poronin, Kościelisko, Biały Dunajec ???
I tak ci starzy mają jaja twardsze od nas bo dają nam przynajmniej WYBÓR. Gdyby nie Jedność byłby tylko JEDEN propartyjny kierunek. Czy o to chodzi w samorządach ??? Patrzcie na ludzi a nie na szyldy !!
TatrzańskiPiS203015:07, 9 października 2018
Do "PKL"... no faktycznie w PiS i Zakopane 2030 są sami nowi, nikogo nie znam z ich list, zwłaszcza poz. 1 i 2 z listy PiS do powiatu z okręgu nr 1. Błagam, ludzie, po co hejty.
Franek14:58, 9 października 2018
O jakiej nowej jakości mówi Pan Skupień jak ciągle te same, znane twarze? Hipokryzja na wysokim poziomie.
PKL13:16, 9 października 2018
Te same twarze, niezmiennie od kilkunastu lat nie dają gwarancji, że coś się zmieni. Potrzebujemy nowej jakości, świeżego spojrzenia na problemy Podhala. Jedność zamknęła oczy jak sprzedawali PKL z kolejką na Kasprowy na czele. A Ci z PO ich poklepywali po plecach, zastanówcie się komu służyli i nadal służą osoby z Jedności. Dziś dzięki staraniom obecnego rządu kolejki wracają w polskie ręce.
Tomek11:44, 9 października 2018
Zrezygnować z mandatu radnego powiatu tatrzańskiego a teraz chce się być starostą??? Czegoś tu nie rozumiem.
Skała10:33, 9 października 2018
Żałosna, mocno "sfatygowana" grupa cwaniaków, którzy wiele razy dowiedli, ze bronią interesów SWOJEJ KLIKI. Umizgi do PO lidera Jedności Makowskiego i jego pupila Skupnia doprowadziły przy okazji do kompromitacji tej grupy ludzi od strony politycznej. Przed chwilą media podały info o odzyskaniu kolejki linowej na Kasprowy! Brawo PIS z Kaczyńskim i Morawieckim na czele. Lawiranci frymarczący Polską z PO i ich lokalne popłuczyny z Jedności Tatrzańskiej muszą całkowicie odejść na margines życia społecznego. I tak się stanie wkrótce.
znieSmaczonA09:58, 9 października 2018
Po co wrzucać wszystkich do jednego worka i zafarbiać politycznie tych, którzy z brzydką podhalańską polityką nie mają i nie chcą mieć nic wspólnego??? Oglądałam wczorajsze spotkanie tego komitetu w internecie. Jeżeli nie chcecie głosować na tych, którzy już byli, to zagłosujcie na tych, którzy mogą coś zdziałać! Przecież jest tu kilku młodych, zdolnych ludzi, dobrze wykształconych i jak na swój wiek również doświadczonych. Brawo dla nich za odwagę. Może zamiast wszystko i wszystkich krytykować, popatrzcie do przodu i dajcie szansę nowym twarzom...
Nie pluj - siej dobro09:14, 9 października 2018
I po co te złośliwości....? Znajdźcie mi lepszych ! No to zobaczymy...
Tu swoi ludzie i przez lata sprawdzeni w boju o nasze dobro... No ale komuś na forum odbija i nie panuje nad pojęciem "dobra", więc sieje zło i pomówienia... Ej boze , boze z tym nasym narodem ....
staruszek09:10, 9 października 2018
Niezależnie jaka partia, a raczej KW, ja stawiam na młodych... mało ich cosik... ale może wreszcie ktoś popatrzy na ten nasz powiat i gminy nasze z innego punktu widzenia. Tylko ludziska obudzić się proszę i iść na wybory, głosować na młodość, żebyśta potem nie narzekali, że jest tak czy siak.
baciok@09:03, 9 października 2018
Zgadzam się z nick wiyrchowion.
mieszkaniec gminy08:02, 9 października 2018
Konwencja piękna! Fajerwerków tylko brakowało. A w Gminie Poronin popłoch - trolek wójta chce zwalniać połowę urzędników z wicewojtem na czele bo nie lajkowali postów Bronisława i źle pracują zdaniem tajemniczego obserwatora.
Antek07:57, 9 października 2018
Pozdrawiamy kandydatów, którzy nie byli na konwencji bo nie dali im znać, to jest drużyna!
zar07:26, 9 października 2018
Nigdy więcej tej zarazy w powiecie Bronek złotousty w końcu zabrał głos niech wyborcza miotła zmiecie ich w niebyt historii,znowu po wyborach będą super doradcy i wójty i wicewojty z tej kliki baj baj i nie do zobaczenia
Makowski07:17, 9 października 2018
Panie Boże chroń Nas od Tych ludzi! Szkoły zawodowe pozamykane za pachołka Skupnia, a Gminę Poronin niedługo przeniesiemy do Zębu, bo tam kasa płynie z naszych podatków! Ludzie otwórzcie oczy!
AJ23:13, 8 października 2018
AM pewnie koordynuje węzeł Poroniański, bo niestety nie otworzą przed 21 października ;( może na wybory parlamentarne się wyrobi ;)
wiyrchowion23:05, 8 października 2018
Tylko Oni mieli odwagę stanąć i poddać się ocenie wyborców w gminach. Gdzie jest PO w PiSie, gdzie jest Przymierze w PiSie, gdzie są inni w ? . Głosuje na Was bo Macie yaya. A byłemu Staroście życzę zdrowia na ? emeryturze !
pod górami22:02, 8 października 2018
Jedność jest potrzebna, choś wszyscy jesteśmy tacy sami...
Kwiat młodzieży podhalańskiej21:58, 8 października 2018
Jak widać na załączonych fotkach, sala pęka w szwach, gdyż nie może pomieścić tego młodego żywiołu garnącego się do nieskalanej idei góralszczyzny okraszonej duchem Jędrusia Makusia :)
Zywobity21:48, 8 października 2018
Kaściy schowali tego jednego?
Józek21:24, 8 października 2018
o nie, niech oni już idą spać !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij