Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pochmurno
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 92%
10.10.2018, 12:21 | czytano: 910

EUWT TATRY najlepszym ugrupowaniem w Europie

Fot. European Union /Denis Closon

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej "Tatry" w Nowym Targu zostało laureatem nagrody EGTC Award „Building Europe across borders”.

Nagroda przyznawana jest przez Komitet Regionów najlepszym europejskim ugrupowaniom współpracy transgranicznej, które mogą stanowić przykład dobrych praktyk, rzeczywistego wykorzystania w swojej działalności potencjału i wartości dodanej struktury prawnej, jaką jest ugrupowanie.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w poniedziałek 8 października podczas dorocznego spotkania przedstawicieli Europejskich Ugrupowań Współpracy Terytorialnej (EUWT) w siedzibie Komitetu Regionów w Brukseli. Nagrodę z rąk przewodniczącego Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE Petera Osvalda odebrali dyrektor Ugrupowania Agnieszka Pyzowska, wiceprzewodniczący zgromadzenia Bogusław Waksmundzki oraz członek zgromadzenia Ján Ferenčák.

EUWT TATRY zostało utworzone w 2013 roku przez polski Związek Euroregion „Tatry” oraz słowackie Združenie Region Tatry jako podmiot prawa europejskiego, a jego siedziba statutowa mieści się w Nowym Targu. Zadaniem Ugrupowania jest przygotowywanie, realizacja i zarządzanie projektami współpracy terytorialnej, zwłaszcza finansowanymi przez Unię Europejską z programu Interreg Polska-Słowacja. Aktualnie zarządza realizacją 8 projektów, w których uczestniczy kilkadziesiąt samorządów i instytucji. Jest m.in. partnerem wiodącym projektu flagowego Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr wraz z 9 samorządami. Jako partner wiodący przygotowało zatwierdzony właśnie do realizacji III etap budowy Szlaku wokół Tatr.

Jury konkursu „Building Europe across borders” i Komitet Regionów doceniło EUWT TATRY za realizowane projekty i ich efekty, współpracę z polskimi i słowackimi samorządami w ramach transgranicznych projektów w obszarze górskim.

Źródło: EUWT "Tatry" oprac. r/
najnowsze informacje

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij