Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Nowy Targ i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
15°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
18°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Rain
18°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 53
Clouds
18°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Clouds
16°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 41
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.10.2018, 12:45 | czytano: 3473

Bojowe nastroje przed drugą turą w Rabce-Zdroju

Choć sami kandydaci na burmistrza Rabki-Zdroju, czyli Leszek Świder i Rafał Hajdyła, wymieniają między sobą uprzejmości, to ich zwolennicy prowadzą między sobą wojnę.

Wszelkie możliwe fora internetowe zasypują wpisy zwolenników obu kandydatów, w większości atakujące kontrkandydatów. Doszło do tego, że Rafał Hajdyła wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaapelował o opanowanie emocji. "Pierwsza tura wyborów przebiegła w miarę spokojnie. Natomiast w drugiej turze rozpoczęła się straszliwa kłótnia pomiędzy zwolennikami Pana Leszka Świdra i moimi. Dlatego gorąco apeluję. Wiem, że wybory zawsze wywołują emocje, ale to co dzieje się aktualnie prowadzi wręcz do nienawiści. Dzwonią i piszą do mnie dziesiątki ludzi każdego dnia. Gratulują, to miłe, ale również ostrzegają przed tym i owym. Dziękuję za zaangażowanie i troskę, ale Szanowni Państwo, jeśli są to zasłyszane gdzieś informacje i nie jesteście ich pewni, to zaprzestańcie ich rozpowszechniania. Jeśli macie dowody, to wystąpcie śmiało i powiedzcie: „Tak, widziałem. Tak, słyszałem.” Nic nie zapewnia takiego szacunku, jak odwaga i prawość- napisał w oświadczeniu.

Zasłyszane informacje, o których wspomina, dotyczą m.in. plotek, jakoby Leszek Świder dogadał się z ustępującą burmistrz Ewą Przybyło, która w zamian za poparcie miała mieć obiecane jakieś wysokie stanowisko. Doszło do tego, że Świder wydał oświadczenie, w którym nazwał w informacje "nieprawdziwymi insynuacjami". - Powyższe informacje są pomówieniami i nie mają nic wspólnego z prawdą. Nigdy nie prowadziłem rozmów z osobami dotychczas zarządzającymi naszą gminą na temat obsadzania stanowisk - zapewnił.

W pierwszym tygodniu kampanii przed drugą turą w Rabce-Zdroju nic się nie działo. Hajdyła zaproponował Świdrowi publiczną debatę, ale jak na razie nie ma to odpowiedzi. Z kolei Świder zaprosił mieszkańców, przyszłych radnych i pracowników szpitala w sobotę do kawiarni Zdrojowa na debatę o przyszłości Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkaniec/KR/19:52, 27 października 2018
Dziś odbyło się bardzo ciekawe spotkanie w kawiarni Zdrojowa.
-To temat współpracy, zmowy i ustawki wyborczej został raczej zakończony...
Obnażyli się doszczętnie i chyba już nikt niema złudzeń co do "układu"
Cyrk-szopka i jaja na kiju)))
tutejszy15:03, 27 października 2018
Marika,jak jesteś ''nie tutejsza''to nie mąć,rób to w Suchej .
ola14:59, 27 października 2018
....Marika...czyś Ty taka ***i myślisz,że p.Świder będzie odpowiadał na Twoje kłamstwa i bzdety? A kimże Ty jesteś dziewojo? Nie rób nawet wstydu zwolennikom p.Rafała,bo tylko swoimi głupimi wpisami obniżacie mu zwolenników .
marika10:00, 27 października 2018
Iuż można zaobserwować klasę Kantydatów ich zwolenników.
1.znikaja plakaty z p.R.Hajdyłą -a z p .Swidrem wisza nienaruszone nawet jeden na drugim przyklejane_!!!!!!!
2.p. R.Hajdyła zaprasza do publicznej debaty a p. L.Swider tchórzy bo wie jakie ma w niej szanse-gdyby było inaczej wziął by w niej udział(oj historyku ładny przykład dla uczniów).
3.Nie znalazłam odpowiedzi na pyt. co robił P.Świder w poniedziałek po wyborach w ratuszu z byłą już burmistrz i jej poplecznikami -a to świadczy że pewnie ma z nią układy DZIWNE!!!
Jestem nie tutejsza tylko obserwuję , czytam i wyciągam proste wnioski .
DLA RABKI SZANSA -niech WYGRA LEPSZY a to jest z pewnością p.RAFAŁ HAJDYŁA tak wnioskuję z obserwacji
Angelika z osiedla za rzeką19:34, 26 października 2018
Cała Rabka :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij