Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
05.11.2018, 11:12 | czytano: 6580

Sytuacja po wyborach w Rabce-Zdroju: o zgodę może być trudno

Fot. Piotr Kuczaj

W Rabce-Zdroju duże zmiany, ale o zgodę będzie trudno. Dwaj najwięksi przeciwnicy podzielili między siebie władzę. Leszek Świder został burmistrzem, ale Rafał Hajdyła - choć przegrał wybory na burmistrza i na radnego - to wprowadził do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju aż 8 radnych i ma większość.

Radni Rafała Hajdyły mogą zatem skutecznie blokować poczynania Leszka Świdra, jeśli uznają, że jego propozycje są szkodliwe dla miasta. A bez ich poparcia nowo wybranemu burmistrzowi trudno będzie skutecznie rządzić.

Na korzyść Leszka Świdra przemawia to, że prowadził pozytywną kampanię. Nikogo publicznie nie krytykował, zresztą obaj z Rafałem Hajdyłą nie atakowali się wzajemnie i unikali personalnych oskarżeń. Co innego można powiedzieć o zwolennikach obu kandydatów, którzy m.in. na forach internetowych prowadzili między sobą zażartą walkę, nie unikając mocnych oskarżeń i pomówień.

Świder ma opinię osoby bezkonfliktowej i koncyliacyjnej. Na ile mu to pomoże i czy pojedna podzieloną po wyborach gminę - czas pokaże.

- Gratuluję mojemu kontrkandydatowi, Leszkowi Świdrowi wygranej i życzę powodzenia w pełnieniu tej odpowiedzialnej służby mieszkańcom Rabki-Zdroju. Mam nadzieję, że w tej kadencji będzie mądrze zarządzał naszą gminą. Wszystkim Radnym Rady Miejskiej życzę owocnej i udanej współpracy z nowo wybranym burmistrzem - napisał w oświadczeniu po przegranych wyborach Rafał Hajdyła.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Do Figa, k i ciut i Kuba09:49, 9 listopada 2018
Już kiedyś pisałam, pały niereformowalne. "Polityka, to nie dziennik telewizyjny" Jak się nie znacie, to nie komentujcie i nie podburzajcie, swoimi nic nie znaczącymi komentarzami.
Figa17:59, 6 listopada 2018
A może by tak Hajdyłę na wiceburmistrza? Przecież razem można więcej niż ciągle prowadzić jakieś podchody.
Daro13:02, 6 listopada 2018
Myślę że radni pana Hajdyły powinni znaleźć innego lidera. Z tym panem więcej nie osiągną, tego człowieka w Rabce ludzie po prostu nie lubią.
no comment20:43, 5 listopada 2018
Panstwo z dykty- Polin.
k17:57, 5 listopada 2018
Takie tam perły przed wieprze. nie prowadził żadnych debat ,nie zabiegał o glosy praktycznie nie robił nic co może wróżyć kontynuację rządów pani przybyło . Oj nie ma Rabka szczęścia do włodarzy. Oj nie ma. miernie,biernie ale wiernie kolejne 5 lat będzie zmarnowane.....
ciut17:19, 5 listopada 2018
Hajdyła z drugiego rzędu będzie sterował swoimi marionetkami .
Kuba17:14, 5 listopada 2018
Miała Rabka swoje 5 min na zmianę ale ją zaprzepaściła.Stara ekipa dostała czerwoną kartkę ale jest ale p.Świder nie ma zaplecza opozycja ma większość w radzie miasta .Jeżeli nie dogadają się nie będzie ciekawie a chęci kompromisu nie widać.Tutaj trzeba rozmów a nie kumania się z p.Przybyło.Czas pokaże czy program wizjonerski p.Świdra ma zwolenników a niestety przy ogólnym zadłużeniu Rabki na prawie 32 mil będzie ciężko powiem więcej bardzo ciężko.
pitagoras11:41, 5 listopada 2018
nie rozumiem JUŻ KRAKANIA - że O ZGODĘ BĘDZIE TRUDNO - przecież po obu stronach są RABCZANIE którym dobro naszego miasta leży jednako mocno na sercu -
właśnie , że BĘDZIE DOBRZE !!!! MIMO WSZYSTKO
Radni Pana Hajdyły chyba nie zostali wybrani po to, żeby utrudniać rozwój Rabki - wręcz przeciwnie. WIERZĘ w zdrowy rozsądek .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij