Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
05.11.2018, 14:20 | czytano: 3892

Krościenko podzielone. Wygrał Dyda, ale ma tylu zwolenników, ilu przeciwników

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów na wójta stawała się coraz ostrzejsza, a gmina Krościenko podzieliła się równo na zwolenników i przeciwników byłego i obecnego wójta. W efekcie Jan Dyda wygrał wybory ze Stanisławem Gawędą tylko 12 głosami, co tylko na papierze oznacza, że jest wójtem większości mieszkańców. W rzeczywistości został wójtem mocno podzielonej i skłóconej gminy.

Anonimowe ulotki z oskarżeniami, plotki, procesy wyborcze, wzajemne zarzuty - kampania w Krościenku była mocna i zdecydowana.

- Gdzie jest granica ⁉ Do czego można się posunąć, aby zdobyć władze - pytali pod koniec kampanii członkowie komitetu Stanisława Gawędy, zaprzeczając plotkom, że ich kandydat był tajnym współpracownikiem służb PRL.- Od początku kampanii wyborczej, spotykamy się z atakami personalnymi skierowanymi do naszego kandydata na wójta, opartymi na nieprawdziwych informacjach. Na początku były to ataki anonimowe, za pośrednictwem internetu, w tym maile z pogróżkami i anonimowe komentarze. Następnie doszło do rozsiewania nieformalnymi kanałami plotek po całej Gminie oraz umieszczania „anonimowych” listów na płotach. W tym tygodniu skala tego zjawiska wprawia jednak w osłupienie i nasuwa pytanie o GRANICE PRZYZWOITOŚCI jaka istnieje w dążeniu do zdobycia/utrzymania władzy. Niektórzy takiej granicy chyba nie znają, patrząc na wydarzenia z kilku ostatnich dni - pisali.

Jan Dyda w ostatnich słowach przed głosowaniem dziękował zwolennikom, ale miał też wiadomość dla przeciwników. - Nie dziękuję tym, dla których hejt, fake news, półprawdy i oszczerstwa były podstawą działania przeciwko mnie i moim najbliższym. Padły też słowa w stosunku do mnie i moich sympatyków, które nigdy paść nie powinny: o targowicy o tanich ..., o zdradzie, przewracających się w grobach ojcach etc. One na pewno zostaną w nas na długo - napisał przed drugą turą drugi z kandydatów Jan Dyda. - Mam jednak w sobie nadzieję, że bez względu na wynik niedzielnych wyborów, będziemy wszyscy wstanie w naszej gminie powiedzieć sobie dzień dobry, uścisnąć rękę i obdarować drugiego uśmiechem. Bo Gmina Krościenko n.D to nie Dyda czy Gawęda, to wspólnota wszystkich mieszkańców.

Wójtowi Dydzie będzie trudno rządzić tak podzieloną gminą. Tym bardziej, że ma przeciwko sobie Radę Gminy Krościenko. 8 mandatów, czyli większość w radzie, zdobyli radni jego największego przeciwnika, czyli Stanisława Gawędy. Z pewnością wybiorą oni swojego przewodniczącego i będą mogli skutecznie blokować pomysły wójta, jeśli uznają je za szkodliwe. Z kolei Jan Dyda, jeśli zechce coś zrobić, będzie musiał ich do tego przekonać. Może się to okazać trudne po tak brudnej kampanii, w której padło wiele słów i oskarżeń, które paść nie powinny.

r/
najnowsze informacje
komentarze
odrobinka19:14, 6 listopada 2018
gratuluję pięknie Panie Janku .z pozdrowieniami serdecznymi uczennica
kogitator19:32, 5 listopada 2018
@ Maciek:
A tymczasem mamy się interesować wąsami wójta i tym czy drugi kandydat miał czy nie miał teczki - takimi sprawami mamy się interesować! A jak przyjdzie do konkretów, czyli budżetu i wydatków na społecznie ważkie rzeczy, tudzież będzie na tapecie dnia decyzja kto ma zostać kierownikiem lub dyrektorem placówki podległej wójtowi, to wówczas ty ciemny ludku idź sobie już do domu, bo my tu tacy som mondrzy, a ty prosty ludku intelektualnie nie nadążasz itd. itp.
Podstawowa sprawa: powszechne wybory na sołtysów, dostatecznie wcześnie ogłoszone. Tajne, bezpośrednie, równe i powszechne. Bez matactw, że ogłaszano je na dzień przed, żeby tylko znajomi królika przyszli i głosowali na z góry ustawioną osobę. Bez roztropnego sołtysa i radny i wójt są bezradni, bo to sołtys decyduje co będzie na jego terenie robione i za ile.
maciek17:45, 5 listopada 2018
szanowni państwo , w większości ludzie nie głosują na dane ugrupowanie ale na daną osobę tak samo jest to na wsiach czy miastach, dopiero po wyborach dane partie i ugrupowania podpinają się pod sukces .
nie zapominajmy , że to my wyborcy dajemy im miejsce zatrudnienia gdzie mają niezłą pensję dlatego powinniśmy ich w trakcie kadencji rozliczać jak pracodawca rozlicza pracownika
łaczenie ludzi a nie dzielenie17:12, 5 listopada 2018
jest kandydat za 5 lat, który złaczy gminę w jedną wspólnotę
a tak z boku - to dziw ze dwaj wielcy przyjaciele sprzed 10 lat i wcześniej tak się poróznili
walka teczkami to domena PiS - szkoda ze te teczki nie są do wglądu dla wszystkich: a miało to służyć walce wyborczej
tumek15:35, 5 listopada 2018
Jaka gmina, takie House of Cards.
kogitator14:45, 5 listopada 2018
"One na pewno (chodzi o słowa przeciwników) zostaną w nas na długo" - czyżby to była zapowiedź wendetty po wygranej?
Drugie pytanie: czy aby nie za wcześnie pan Dyda zgolił te swoje wąsy? Czy nie lepiej było spełnić tę najłatwiejszą na świecie do realizacji obietnicę dopiero w dniu inauguracji swojej drugiej kadencji? Tak pospiesznie zgolił te swoje wąsy jak w Hamlecie Gertruda pospiesznie wyszła za mąż za Klaudiusza. Musi coś go straszliwie piliło żeby tak zaraz na chybcika te swoje wąsy na znak swojej wygranej czym prędzej zgolić. Sorry, ale wzbudza to mój niesmak, bo jako legalista kwestionować wyników wyborów nie będę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij